1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox 360 a grafika

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez witek666, Wrzesień 7, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. witek666

witek666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam serdecznie Xbox 360 posiadam od jakiegoś miesiąca i po kilku grach w ,które nie grałem na PC nasuwa mi się pytanie. Czy grając w grę ,która wyszła na PC i na Xbox 360 widzicie różnice graficzna. Czy jest lepsza na PC czy na Xbox 360 . Czy ma cie na to jakieś swoje własne zdanie. Wiem że też duży wpływ ma grafikę ma monitor czy TV , ale chciałbym wiedzieć czy ktoś porównywał sobie gry i podjął decyzję gdzie to wygląda lepiej. Pytam z dwóch powodów . 1. Gdyż konsola ma dużo słabsza ( jako parametry grafikę niż teraz nowe komputery np. ja mam ATI 4890 1 GB) i jak to możliwe ze takie sobie karty wytwarzają takie ładne grafiki jak gram w Resident Evil 5 to nie mogę się nacieszyć tą grą. 2. Jeśli na Xbox 360 jest lepsza grafika więc na co mi dobra karta graficzna w kompie lepiej raz na jakieś kilka lat zainwestować w konsole niż w kartę graficzna co roku co nie ?? ZA swoje odpowiedzi ,sugestię i porady z góry serdeczne dziękuję.

2. Lotnik421 Xbox One

3. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    widac i to znaczne.
    na dobrym peceie masz full hd i pełne AA i do tego wysokiej rozdzielczości tekstury.
    i jak jeszcze masz szczęście to wszystko lata w 60 FPS
    na konsoli nie do osiągnięcia.....

4. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    jak masz taką grafikę to o bije ona na głowę tą w x360. a tak wogóle gry na Xa są głównie w 720p i bez AA niestety. sprawdź sobie:
    http://forum.beyond3d.com/showthread.php?p=1113344#post1113344

5. x-press

x-press Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    z AA, bo by wygladaly jak sraka na TV Full HD.

6. krisr77

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
  7. avalan

avalan Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Pecet vs konsola, odwieczna walka. Kazda z tych platform ma swoje zalety. Konsola to zamknieta calosc, przez co masz pewnosc, ze kazda gra wydana na nia Ci pojdzie. Z drugiej strony pecet to otwarta architektura, ktora musisz upgradowac, jesli chesz zeby nowe gry Ci chodzily. Ale na pececie z dobra karta, osiagniesz grafike nieporownywalna do tej z konsoli. Czyli podsumowujac: masz malo kasy a chcesz sobie pograc w gierki przez najblizsze 2-3 lata- kupujesz konsole; masz duzo kasy i chcesz miec super grafike- inwestujesz w kompa, proste..

8. Jechu

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    marny czyli AAx2?:) z tego co widziałem na tej liście to tylko fifa street 3 i NBA Street Home court śmigają w full hd i AAx4. i to prawda niestety że gry tylko w 720p chodzą na X i są upscalowane do 1080p :/ odpaliłem na pc 1920x1080 AAx4 i jest ogromna różnica w grafice względem konsoli. przykre choc prawdziwe

9. tomx

tomx Guest

Czy naprawdę ta grafika jest taka ważna ? Na frajdę z grania składa się tyle elementów... Oczywiście PC wyprzedza X'a ale przepaści jakościowej nie ma. Powiedzmy uczciwie, że gry wyglądają jednak podobnie. Nie jest to różnica typu zx spectrum vs amiga 1200. A propos - za czasów obu wspomnianych maszyn twórcy kładli duży nacisk na fabułę gry i to sprawiało, że ludzie siedzieli przed komputerami całe noce. Pamiętam jak jeszcze niedawno grałem z kolegami w Quake I w sieci i mieliśmy świetną zabawę bo pomysł i jakość rozgrywki były super. Nie grafika.

10. Jechu

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    i tak wyglądają (m.in. saints row 2, pgr3 :) może dlatego że mam tv 1,5m przed sobą:D

11. witek666

witek666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam serdecznie i od razu dziękuję wszystkim za swoje wypowiedzi jak piszecie konsola ma słabszy silnik graficzny , ale ma za to inne atuty np. taki ze nie ma problemu , że jakaś gra nie pójdzie. Pamiętam jak zaczynałem grać w ISS na PSX (teraz nazywa się to Pro Evolution Soccer) nie ważna byłą grafika tylko zabawa fabuła czy inne rzeczy a dopiero na którymś miejscu grafika. Teraz właśnie w PC ta Karta Graficzna robi wszystko żeby co jakiś czas zmieniać upgradować komputery taka gonitwa bez końca. Cóż dziękuję wszystkim za wypowiedzi i każdy musi sobie sam wybrać co lepiej go kręci czy grafika czy miodność. Pozdrawiam

12. krisr77

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    mysle ze juz wybralismy - mamy przeciez xboxsy i na nch gramy
    jednak ty zadałes pytanie to ci zgodnie z prawda odpowiedzieliśmy

13. ms_crew

ms_crew Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    No ja tez juz zrezygnowalem z ciaglego upgrade komputera "bo gra mi nie chodzi plynnie" (ostatnie 5 lat to przerabialem). Szkoda mi kasy. Kupilem konsole i wiem ze jak wyjdzie jakas nowa gra to na 1000% sobie zagram i nie bede sie przejmowal instalacja, wymaganiami. Zasiadam wygodnie w fotelu wkladam plytke do napedu i gram.

14. Jechu

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    poza tym nie ma to jak pograc razem z ziomkiem lub dziewczyną:). klawiatura? porażka (wyjątek FPSy). pad to podstawa:D a grafika na Xa jest ładna i nie razi. pzdr

15. stiga104

stiga104 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Hmmm patrząc na wasze posty uśmiech mam na twarzy,powód?? twierdzicie że na xbox 360 przegrywa z pc.Posiadam xboxa 360 elita Jasper oczywiście do tego samsung 26 cali full hd po zagraniu w np Gears of war to naprawdę pc wymięka dowód grałem u kolegi w crysisa na pc on był ciekaw poszedł do mnie włączyłem odkurzacz (xboxa) zobaczył grafikę i stwierdził ze pc wymięka i to bardzo jest mnóstwo dowodów na to w internecie gro osób posiadających pc boli to że mają sprzęt za 2500zł i nie mają tego co w xboxie za 700zł to by było na tyle Pozdrawiam

16. Pablooo88

Pablooo88 V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Kolega chyba miał dość stary PC.

Karta graficzna w Xboxie jest z końca 2005 roku i nie poszła do przodu dlatego z PC przegrywa. Średniej klasy PC wygeneruje lepszą grafikę niż Xbox360 i to bez żadnego problemu...

17. krisr77

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    chyba masz cos z oczami albo ten crisis byl odpalony na kompie z przed 5 lat :)

18. stiga104

stiga104 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Buahaha grales np w UFC 2009.Jak sama nazwa wskazuje to jest konsola do gier patrz na ps2 ktore wyszlo w 2000 roku i ktore do teraz ma dosc dobra grafe wiec nie mow mi ze grafika jest z 2005 roku.Mowisz sredniej klasy PC wygeneruje lepsza grafe ok to daj screeny tylko nawet najlepszy PC ma problem z generowaniem czystego 1080p a na monitorze jest problem bo jet skalowanie natywne Pozdrawiam

19. Pablooo88

Pablooo88 V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    No ale karta graficzna jest z 2005 choćbyś nie wiem co zrobił to tego nie zmienisz... Popatrz sobie na różne strony i zobaczysz różnicę. Kolega ma X'a i PC i też widziałem różnicę... Jak masz zamiar pisać tego typu posty to chociaż poprzyj je jakimiś argumentami...
    No i Xbox co z tego, że niektóre gry ma 1080p jak sama jakość grafiki jest mocno średnia? Niemal brak AA itp...

20. elamigos

elamigos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Najpiękniejsze i najbardziej płynne co widziałem na 360 to Dirt 2. Antyalias x2, genialny, idealnie płynny engine i świetne efekty. Mam też PC z 8800GT i tam Dirt 2 mogę odpalić z natywną rozdziałką 1680 z AAx4 i Anizo16 (i co ważne, aspect ratio da się ustawić dowolonie, w tym przypadku 16:10). Jest z 25-40fps, ale wygląda zdecydowanie lepiej niż na 360, to chyba oczywiste. Do tego jeszcze mam X-Fi Gamera i sprzętową akcelerację z tej strony.

Ciekaw jestem, ile dostanie RAMu (dla GPU) następca 360. Jeśli ze 2GB, to AA powinien być w każdej grze, z 2560 włącznie. Choć to będzie za jakieś 2-3 lata, a do tego czasu nie wiadomo, jakie będą standardy rozdzielczości.

21. maclogan

maclogan Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Shiojiri
    Lepiej napiszcie o kosztach konsoli a PC . Konsola : 600-700zł , gry od 20zł za starsze tytuły do 199zł za nowości . PC : przyzwoity komp to wydatek 2500-3000zł , gry 5zł starocie do nawet 150-199 zł za nowości ( oczywiście większośc graczy komputerowych to piraci więc koszty gry są prawie żadne sam mam paru znajomych graczy na PC i u żadnego nie widziałem nigdy oryginalnej gry ) . I nie piszcie bzdur , że komp za 2000zł na np. grze "Borderlands" da radę uciągnąć grę tak samo płynnie i z taką grafiką jak na X360 !

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum