Xbox 360 a kino domowe 5.1

Tymonxxx2

Banned
Witam chcem kupić głośniki 5.1 jakiej firmy mam wybrać i jakie żeby ośiągnąć porządany efekt no. w filmach HD i grach. Proszę o pomoc.
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Kino przede wszystkim musi mieć wejście optyczne to jest najważniejsze i takiego szukaj
 

KrzQ

Użytkownik
Użytkownik
Jak poszukasz trochę na forum to się dowiesz
Poszukaj kina samsung 5.1 najtaniej będzie z wyjściem opytcznym
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
@UP:

Nie z wyjściem a wejściem optycznym ;) Jest to różnica ;)
 

Tymonxxx2

Banned
A czym się różni wejście optyczen od wejścia cyfrowego :) I jaki będzie efekt z wejściem cyfrowy a jaki z optycznym
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Wejście optyczne to tzw OPTICAL IN

Wejście cyfrowe to chyba HDMI prawda? ;)

Przez optyczne na pewno będziesz miał 5.1, a żeby mieć przez HDMI to trzeba mieć dobry amplituner
 

HoFi

Użytkownik
Użytkownik
jaki przedział cenowy ??

jeżeli nie masz za dużo kasy to lepiej kupić porządne 2.1/2.0
 

Tymonxxx2

Banned
Hmm około 300 zł to max chciałbym jak naj taniej podpowiedzcie co mam kupić :) Myślałem nad jakimiś creative lub logitech takie jak do kompa ale tam nie pisze o wejści optycznym nic :(
 

GamBeaT

Użytkownik
Użytkownik
za 300 zł to dobrego 5.1 raczej nie kupisz
 

KrzQ

Użytkownik
Użytkownik
No pabloo wpadkę zaliczyłem;)
Za 300zl to ty sobie słuchawki kupisz:D
chcesz mieć 5.1 to minimum 800zl niestety musisz poświęcić
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Dobrego to na pewno nie, ale jakiegokolwiek raczej nawet nie kupi ;)

Ja za swój zestaw Samsung HT-Z310 zapłaciłem 400zł (wystawowy ze sklepu ale zero rysek). Dla mnie wystarcza ale nie jest to bardzo dobry sprzęt ;)

Faktycznie polecam albo dobre słuchawki albo zestaw jakiś 2.1/2.0
 

yahoone

Banned User
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
Liga XboxForum.pl
PSforum.pl
Wejście optyczne to tzw OPTICAL IN

Wejście cyfrowe to chyba HDMI prawda? ;)

Przez optyczne na pewno będziesz miał 5.1, a żeby mieć przez HDMI to trzeba mieć dobry amplituner
małe poprawki
Popularne są dwa typy wyjść cyfrowych: optyczne i elektryczne.
- w wyjściu optycznym sygnał przesyłany jest za pomocą impulsów świetlnych poprzez łącze światłowodowe TOS Link (Toshiba Link)
- W drugim, sygnał cyfrowy przesyłany jest przewodem w postaci impulsów elektrycznych (S/PDIF), najbardziej popularny typ złącza to RCA czyli popularny Cinch
Jeśli chodzi o Xa pozostaje nam tylko optyka.
Za 300 pln zestaw 5.1 to raczej tobie nie grozi, polecam dorzucić jeszcze 200 i kupić na allegro używane stereo, dobry wzmacniacz + 2 kolumny

http://slownikkomputerowy.pl/hasla/l/link.aspx
 

Tymonxxx2

Banned
A jak połączyć wzmacniacz + kolumny z iksem bo jestem zielony lub głośniki. Tam jest tylko HDMI czyli już mam zajęte i w zestawie co był kabel komponent. A miejsca na glośniki lub chimch nie ma :(
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
No jak nie ma wejścia optycznego to będzie trudno.

Ja mam tak:

OBRAZ: HDMI

DŹWIĘK: OPTYK przez audio adapter
 

Tymonxxx2

Banned
DŹWIĘK: OPTYK przez audio adapter. Możesz mi to jaśniej wytłumaczyć. Z tego co się orientuje to każdy iks ma takie same wyjścia.
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master

Tymonxxx2

Banned
Aha przez to mogę podłączyć np. komputerowe 5.1 creativee lub logitecha. Przez adapter masz dzwięk a hdmi obraz.
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Ale wtedy nie będziesz miał 5.1.. Przez ten adapter mam optyka do kina a przez hdmi obraz do TV
 

Tymonxxx2

Banned
A w jaki sposób mogę uzyskać 5.1 z takich zwykłych głośników czy nie da rady. Czy lepiej kupić wzmacniacz i 2 kolumny.
 

KrzQ

Użytkownik
Użytkownik
Jedynie przez kabelek optyczny będziesz maił prawdziwe 5.1 a tak to chincze dadzą ci stereo na głośnikach 5.1
 

Do góry Bottom