1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox 360 a Playstation 3 - pytania

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez hamerpl, Grudzień 20, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. hamerpl

hamerpl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam.

szukałem trochę na googlach trochę, tutaj na forum ale nie znalazłem odpowiedzi.

Posiadam Xbox 360 Elite Jasper.

Otóz tak

1. Czy naprawdę Xbox jest za słaby żeby odpalić Uncharted 2?
    Czy jest to tylko chwyt marketingowy.

2. Jaka jest tak naprawdę róznica w grafice w obu konsolach ?
    Chodzi mi oto który układ jest lepszy oraz jak to się przekłada na gry.

3. Czy to prawda że nowy standart płyt ma zastapic BD'Raya jakoś ok 2011 roku?

4. Czy spadki fps sa takie same na tych platformach, czasami spadki w Xboxie sa takie ze nie da rady np Fontanna w GTA IV Ballads of Gay Tony,
    fpsów w pewnej chwili jest tylko kilka.

5. Czy sa takie gry które wyciagają 100% z konsol?

6. Czy przeróbka ps3 naprawdę jest nie możliwa, czy po prostu ludzie ze "sceny" się tym nie zajmują - ?

Pozdro
    i Wesołych

2. Lotnik421 Xbox One

3. Acerek

Acerek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Malbork
    1. 100 % Chwyt marketingowy,xbox ma o wiele większe fill rate,jest to "Fill rate (prędkość wypełniania) to jeden z najważniejszych mierników wydajności graficznej - w skrócie, jest to liczba oznaczająca ile operacji na pikselach możesz wykonać. W przypadku PS3 fill rate jest znacznie niższa aniżeli na 360-tce, co oznacza, że gry muszą albo działać w niższej rozdzielczości albo też używać mniej złożonych shaderów aby uzyskać taką samą efektywność. Dodatkowo przetwarzanie shaderów na PS3 jest znacząco wolniejsze aniżeli na 360-tce, co znaczy, że użycie normal map zużywa o wiele większą część fill rate aniżeli na Xbox’ie. I nie mówię tu o małych różnicach, ale o niemal połowie całkowitej mocy przetwarzania pikseli."

2.Myślę że grafika jest lepsza na Xboxie (Lekko),ps3 ma dziwaczny procesor,na który trudno piszę się gry.ma 8 rdzeni (własciwie 7),czytałem że producenci zamiast obciążać je grafiką ,przetwazają na nich audio.

3.Raczej nie

4.Podobne

5.Tak np. Uncharted 2 z ps3

6.Piracenie na PS3 by się po prostu nie opłacało,1 płytka DB kosztuje 50 zł,a poza tym mało osób ma w domach nagrywarkę! Blu-Raya,może zaczną coś robić gdy,BD będzie kosztować jak DVD!

tyle wiem :D

4. MatGar

MatGar Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Nawet jak zaczną to wątpliwa sprawa że ludziom będzie się chciało sciągać gry po 25 gb :(. Play Station 3 stworzony został głównie dla ładnego wyglądu i dla filmów, bo myśleli że ładnym wyglądem uchwycą kupującego. Xbox był, jest, i bezie najlepszą konsolą ;] Pod względem atrakcyjnej ceny, grafiki i wszystkiego co się da, noo ewentualnie PS moze być lepsze w multimediach(filmy itp) chociaż trudno spotkać filmy na blue ray'a

5. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    1 . raczej tak
    2. w mutliplatformach - prawie zadna, w exslusiwach - znaczaca na korzysc PS3
    3. cos tam kombinuja ale to nic pewnego
    4. raczej takie same choc w multiplatformach xbox lepiej sobie radzi
    5. wiele takich jest choc nie przeklada sie to na wynik koncowy
    6. z tego co wiem nie ma hacka na ps3

6. MaciekPRO

MaciekPRO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Włocławek
    Jeśli chcesz wybrać konsole z tych dwóch typów to wybierz xbox360, nie mówię to dlatego że jestem laikiem albo że to forum na temat xbox'sa tylko dlatego że
    -xbox jest tańszy niż PS3
    -xbox ma większą bibliotekę gier
    -Jest prawię identyczny niż PS3 oprócz tego że ma trochę mniejszy dysk twardy,ale to nie jest duży problem.
    Ja nad wyborem zastanawiałem się długo i wybrałem xbox360 to jest mój wybór niczego nikomu nie narzucam to kwestia gustu i portfela.

7. Hunter12

Hunter12 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Fail. On już ma Xboksa 360 Elite, po prostu jest ciekawy co do PS3.

@Top
    PS3 to wspierana chwytami marketingowymi platforma, która poza bluerayem (zresztą jeszcze zbyt drogim) nie ma zbyt wielu atutów. Podejrzewam, że wszystko co chodzi na PS3, poszłoby też na X360.

8. djvqel

djvqel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    ??? nie wiem
    Zgadzam się z tobą co do kwestii portfela. Mam obydwie konsole i widzę, że Xbox jest tandetnie wykonany, np. kontrolery od ps3 mają odrazu wbudowane akumulatorki, a do xboxa trzeba dokupić, widać też, że Sony idzie do przodu (blu-ray), a Microsoft nadal zostaje przy napędzie DVD. Przyznam jednak, że gram teraz na Xboxie. Tak jak wspomniał "MaciekPRO" Jest to kwestia portfela. Xbox jest dla ( przepraszam za wyrażenie) biednych, a PS3 dla bogatszych ( jeśli kogoś uraziłem, przepraszam).

9. babel77

babel77 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Łódź
    ta i jak ci się akumulatorek w padzie od ps3 spieprzy to se kup pada za 200 PLN, wolę aku za 20 do x kupić, blue ray dla mnie bez znaczenia odpala filmy przez x z kompa, ps3 dla bogatszych? no nie wiem czy 200 PLN robi taką różnicę przy zakupie, pamiętając o wykupieniu Live za ~120 PLN/rok różnicy nie ma wcale, a wręcz x staje się droższy (wifi), przymierz się do pada , tu jest(jak dla mnie pies pogrzebany) ten od ps3 jet IMHO chu.jowy.

10. Eszwaq1

Eszwaq1 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    xboxa miałem już 2 razy a ps3 mam ok. poł roku, szczerze mówiąc wole, sobie kupić uncharteda 2, cod mw2, fifa 10 i nfs shift za ok 600zł i grać po sieci do woli niżeli codziennie grać w inną grę na xie, poza tym za granie przez sieć trzeba bulić a to jest dla mnie najważniejsze nie jara mnie granie ciągle w singleplayerze. Wybór jest prosty jeżeli nie zamierzasz grać w sieci bierzesz taniego przerobionego xboxa albo przerabiasz i tyle, a jak masz zamiar grać przez sieci to ps3, pomijam już te wszystkie gadaniny o blu-rayach bo to pojęcie względne jedni oglądają drudzy wolą oglądać filmy z pendriva etc...

11. Kura

Kura Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Świebodzice
    A ja powiem tak nie raz miałem przyjemność zagrać na ps3 i powiem szczerze konsola jest na prawdę fajna, mało awaryjna i cicha. Gierki śmigają jak należy nie ma z nią większych problemów.

Wszystkie gry i na xbxie i na ps chodzą bardzo podobnie różni się menu które również mi się całkiem podoba, chodź tu dla mnie wygrywa xbox.

PS3 jak by nie patrzeć jest na prawdę świetną konsolą i gdyby były blue-ray w cenie dvd i przerobienie wybór był by prosty (PS3) jednak że na xboxie odpalimy kopie zapasowe to nie miałem nad czym się zastanawiać. Od zawsze grałem na Playstation i zawsze byłem zadowolony.

Jestem człowiekiem średnim nie milionerem i nie biedakiem. Ale szczerze powiem nie stać mnie żeby sobie tak o kupić gierke za 150zł pograć i rzucić w kąt. Dodam jeszcze że nie jestem jakimś maniakiem i nie siedze 24/7 przy padzie czy klawiaturze , lubię pograć w wolnych chwilach (szczególnie w zimie) za małe pieniądze i dla takich ludzi jak ja polecam xboxa.

A co do wykonania to obie konsolki są dobrze wykonane w xboxie nic nie lata nic nie skrzypi itp. więc proszę powstrzymać się też z taką krytyką że jest tandetą.

12. Demol

Demol Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja bym się nie zgodził XBL jest lepiej dopracowany niż PSN, jeśli online to tylko XBL.

13. Kamil_Tarnow

Kamil_Tarnow Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Co do pytania 1 kolegi , mam takie pytanie : Czy na klocka jest jakaś podobna gra do uncharted ? Dużo strzelania , chowania się , wspinaczki , krycia się walki wręcz itd. :)

14. djvqel

djvqel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    ??? nie wiem
    Lepiej dopracowany ??? :DD HAHAHA. Jeśli ci chodzi o to, że więcej gier tam jest to się z tobą zgodzę, ale wybacz, za granie po sieci na PSN nie trzeba płacić, jak jest w przypadku Xbox Live
    A i jeszcze jedno, PS3 nie jest tak awaryjne jak Xbox więc małe jest prawdopodobieństwo, że ci się Pad zepsuje i nie chodzi mi o to, że PS3 jest droższe od Xboxa, chodziło mi o, że PS3 nie przerobisz i musisz za każdą nową gre płacić ok 200zł, a Xboxa przerobisz i całkowity koszt wyniesię cię ok 20zł za jedną grę.

15. adidas2009

adidas2009 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Polnocna czesc kraju ;).
    Xbox 360 raczej wypadnie z obiegu szybciej niz PS3.
    PSN jest darmowy Xbox Live platny...

16. Jacekxbox360

Jacekxbox360 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Ja już pisałem wiele razy!! Dajcie sobie już spokój ! wiadomo że PS3 jest lepszy koniec kropka.
    Pomimo posiadania Xkloca. Kto ma trochę pojęcie o sprzęcie przyzna mi racje.
    Przewaga Xkloca to tylko kontroler i piracenie ,niema nawet wbudowanego wifi ,a M$ kaŻe bulić kurde 250 pln ,do tego szmaciarze z M$ celowo nie dają przeglądarki na XBL i jeszcze kaŻą płacić za golda ,oraz te dziadoskie zdrapki nie wspomne o polskim XBL.
    A te śmieszne facebooki i twitery to sobie mogą wsadzić.Pooglądajcie sobie SkyTV i posłuchajcie muzyki z LastFM fani Microsoftu.

17. MaciekPRO

MaciekPRO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Włocławek
    Moim zdaniem xbox360 jest prawie taki sam ja PS3 obie konsole są porównywalne

18. euro

euro Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    fanboy PS3 hehe .PS3 to gówno

19. Lionix

Lionix Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Łódź
    IMO przewaga w iksie jest taka- jak ktoś chce grać w japońskie gry typu teken, dragon ball i inne anime-shity to niech sobie kupuje ps3. Ja tam wole Xboxabo są lepsze gry, i jest ładniejszy :p I ma lepszego pada, miałem kiedyś plejstejszyn i ten ich pad to gówno jakich mało, już bym wolał grać w NFS myszką niż tym padem. (nie wiem dlaczego, po prostu mnie wkurza .)

A te 100 zł na rok za xbox live to naprawdę nie jest tragedia :|

Zresztą taka dyskusja nie ma sensu, bo jeden woli ogórki a drugi ogrodnika córki, i zawsze będą dwa obozy, i temat może się ciągnąć do PS4 i Xboxa 720 :/ (tera wymyśliłem)

20. Mnichu573

Mnichu573 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Gdańsk
    Ja tam posiada x 360 i się ciesze. Prawda PS3 pod niektórymi względami jest lepszy od x-a ,ale x box też ma wiele zalet np. więcej gier. M$ jest bogadszy od sony i na więcej go stać dobrym przykładem jest wykupienie przez M$ od rockstar Dodatków do GTA 4. A już nie wspomne o projekcie natal.

21. Jacekxbox360

Jacekxbox360 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    proszę to jest popularność konsoli w europie w miesiącu październik.
    Jak kogoś zainteresuje to proszę poczytać.Szkoda ,że nie ma statystyk w Polsce ,ale może to być na koRZyść PS3 bo Sony nie robi tyle szumu ja M$ ze swoimi usługami i śmiesznym Natalem.

1. Nintendo DS / 158,975 / 17,282,952 2. PlayStation 3 / 77,827 / 1,697,638 3. Wii / 75,033 / 3,523,800 4. PSP / 62,027 / 8,535,003 5. PlayStation 2 / 53,843 / 43,151,763 6. Xbox 360 / 42,244 / 3,754,596 7. GB Advance / 2,495 / 19,534,242 Poniżej znajdziecie listę prezentującą sprzedaż konsol w ostatnim tygodniu oraz ilość sprzedanych egzemplarzy ogółem na terenie Wielkiej Brytanii. 1. Nintendo DS / 6,099 / 4,390,357 2. Wii / 27,328 / 1,200,462 3. PlayStation 3 / 18,38 / 403,794 4. Xbox 360 / 17,201 / 1,452,675 5. PSP / 12,259 / 2,108,934 6. PlayStation 2 / 9,130 / 9,466,043 7. GB Advance / 550 / 5,023,442

A ja Ci radzę popracować nad ortografią! drugi Twój post a błędy nadal są! Jeszcze raz i warn! // Pablooo88

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum