1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

xbox 360 a Samsung LE32A330

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez bliss, Luty 4, 2009.

1. bliss

bliss Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    btm
    Specyfikacja (najważniejsze)
    Video Rozmiar 32"
    Rozdzielczość 1 366 x 768
    Stopa kontrastu dynamicznego 15 000:1
    Kąt widzenia 160 / 150 (pion / poziom)
    Czas reakcji 8 ms
    DNIe Nie
    HD Ready Tak
    Podświetlenie CCFL
    IDTV (Tuner DVB-T) Nie
    LCD 100Hz Nie

Audio System efektów dźwiękowych SRS Trusurround
    Moc wyjściowa audio (RMS) 5 W x 2

Wejścia i wyścia na ścianie tylnej HDMI 2
    Composite(AV) 1
    S-Video Nie
    PC input (D-sub) 1
    Component(Y/Pb/Pr) 1
    Wejście antenowe 1
    Słuchawkowe Nie
    Video Monitor out, P/L Nie
    Optyczne wyjście audio Nie
    RS232C (do celów serwisowych) 1
    Scart 1
    Ethernet Nie

Jako, że telewizory FULL HD, HD READY tanieją ze względu na niedługie pojawienie się technologi OLED postanowiłem wymienić swojego 34' CRT'ka (chce ktoś kupić ? ) na coś na czym moja konsola będzie mogła ukazać swój potencjał. Dużo czytałem na temat telewizorów, zwłaszcza polecam artykuły na stronie benchmark'a i nie widze sensu w kupowaniu telewizora z pełnym HD. Sam już nie wiem jak to jest wiele źródeł podaje, żę XBOX wyświetla tylko w 720p i 1080i z kolei źródło z wikipedi, wspomina :
    i jestem skłonny w to uwierzyć, dlaczego o tym zaraz. Także wybór padł na LE32A330, nie ukrywam ze wzgłedu na cenę 1299zł to już nie jest majątek jednocześnie obawiam się o jego troche ubogie parametry i to że praktycznie każde źródło podaje ja nieco odmienne zwłaszcza jeśli chodzi o kontrast :
    ulotka z marketu : 75 000
    strona samsunga : 15 000
    sklepy znalezione na ceneo : 7 500 - 8 000
    O ile ogromną wartość podaną przez jeden z marketów można podciagnąc pod bład drukarski to ponad połowa mniejszy kontrast w sklepach niż na stronce daje do myślenia - czy tego samsunga są więcej niż jedna wersja ? Przyjmijmy, żę kontrast będzie 7 500.
    Miałem okazję testować moją konsolę ( w pokoju obok :]) na Sharpie Aquosie 37x20e ktory wyświetla pełne 1080p - byłęm ciekawy jak wielką zauważe różnicę pomiędzy ustawieniem na konsoli 720p a 1080p i powiem Wam szczerze, że nie widze praktycznie żadnej. Testowałem Prince of Persia, Naruto:The Broken Bond, Pes'a 2009, Gears of War 2, Nba 2k9 i jedynie na tej ostatniej byłem skłonny przyznać, że 1080p generuje minimalnie lepszy obraz... takżę jeśli chodzi o moją subiektywną opinie to nie ma sensu inwestować w w FULL HD. Pytanie tylko , czy kontrast który jest połowe mniejszy niż na Aqusie nie popsuje mi zabawy? Pewinie wielu z Was ma telewizory Samsunga z tej rodziny więc proszę o opinię ;]

2. Lotnik421 Xbox One

3. obcy33

obcy33 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Grudziądz/Świecie
    jeżeli chodzi o rozdziałki to tylko nba wykorzystuje fullHD, w innych nie widziałeś różnicy bo wszystkie są 720 a nie 1080. a co kontrastu to jest coś takiego jak kontrast statyczny i dynamiczny, i różne sklepy i reklamy różnie podają. dlatego jest taka rozbieżność

4. Grinch

Grinch Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Trzymaj się danych umieszczonych na stronie producenta: 15 000 kontrast dynamiczny.
    Jeśli chodzi o różnicę 720 a 1080 to jak napisał przedmówca. Większa część gier robiona jest w rozdzielczości 720 lub mniejszej i konsola skaluje ją na 1080. Jeśli chcesz zobaczyć różnicę to zagraj w gry obsługujące tą rozdzielczość. Jakie to są to musisz poszukać na forum, już o tym pisałem.

5. bliss

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    btm
    dzieki za odpowiedź, myslę, że dla tych paru gierek nie będę się rozwodził nad pełnym HD pozatym odległóść od mojego tV to ok 2m wiec nie wiem czy tą różnicę dostrzegę (podobno przy HD trzeba siedzieć jakiś 1,30, żeby było można dostrzec detale i piękno obrazu) mi chodzi o ładny płynny cyfrowy obraz, teraz pytanie czy czas reakcji 8ms to nie za dużo ? Aquos na którym testowałem ma 4ms i jest idealnie.

6. bliss

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    btm
    w dalszym ciągu czekam na opinie tych którzy posiadają telewizory z tej serii

7. karol12222

karol12222 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Pisz (warm-maz)
    Ja posiadam ten tv tyle ze 26'' i 5 tys kontrastu i jak dla mnie jest to w pełni wystarczający ekran.Konsole podłączoną mam kablem HDMI. Obraz elegancki,znacznie się poprawił po przejściu z kabla VGA.Ogólnie jestem zadowolony tylko nurtuje mnie problem rozdzielczości,na której mam grać. 720p czy 1080i,1080p.Grając w fife 09 wydaje mi się,że na 1080p obraz jest minimalnie ostrzejszy jednak w Gridzie czy POP nie zauważam różnicy. Co myślicie?

8. meler69

meler69 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    ja posiadam taki telewizor, jestem bardzo zadowolony, chociaż kupiłem go ponad rok temu.. nie posiadam konsoli z HDMI ale na komponencie gierki wyglądają naprawde fajnie.
    po pierwsze czas reakcji to nie 8ms tylko 5ms.
    a kontrast 15 000.
    ogólnie jestem bardzo zadowolony, tyle ze ja zapłaciłem za niego prawie 2,5 tyś.. sic!

aha dodam jeszcze ze w salonie mam SAMSUNG LE40A656 i nie widze żadnej różnicy... także po co przepłacać?

jedyną różnice można zauważyć na kanałach HD.. no ale to już inna bajka

Wczytywanie...

Poleć forum