1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox 360 arcade grzybica napędu

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez uCIZZE, Styczeń 31, 2011.

1. uCIZZE

uCIZZE Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Otóż mam taki problem Xbox 360 arcade sobie stał w pokoju gdzie poziom wilgotności jest dość mówie o grzybie domowym np przy oknie pojawiał się grzyb wielkości pięści gdy otworzyłem napęd na krawedziach zauwazyłem mały czarny grrzyb , zauważyłem że napęd jak probuje wczytać płytę to w ogole prawie dzwieku nie wydaje a wczesniej wył dosłownie , narazie dałem xboxa przy grzejniku z otwartym napędem w celu wysuszenia jego, ale watpie zeby to pomogło. Macie jakieś rozwiązanie do takiego problemu ?? jeśli jakieś z rozwiązań bedzie z potrzeba otwierania konsoli to prosił bym o link z dobrym tutorialem, prosze o w miare szybkie odpisanie

2. Lotnik421 Xbox One

3. Hosee

Hosee Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    To dość nietypowe,ale może by użyć jakiś środek przeciwgrzybiczy?

4. Qazimodo

Qazimodo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Alfa Centauri
    najpierw zlikwiduj grzyba na ścianie
    a xboxa stawiaj blisko ok.1 metra od kaloryfera /pieca [co tam masz] - ale tylko jak nie grasz
    to grzyb uschnie
    ale jak grasz to z daleka od źródla ciepła

5. typu1995

typu1995 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Najlepiej to bym Ci radził kupić jakiś srodek na grzyby i zamalować to na ściane, później może spróbuj tym środkiem napęd wyczyścic :)

6. Klocek

Klocek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    A skąd Ty możesz o tym wiedzieć? To autor tematu decyduje czy jego problem rozwiązany, a nie Ty. Jeśli autor napisze, że już wszystko w porządku, to wtedy ktoś zamknie temat. A ta Twoja prowokacja bardzo śmieszna - dlaczego naród polski ma to do siebie, że woli się z niektórych tematów pośmiać, niż pomóc drugiej osobie? Na Twoim miejscu nie psikałbym niczego w środku przeciw grzybiczym spray'em, bo może Ci się coś popsuć. Na Twoim miejscu skonsultowałbym się z jakimś doradcą, możesz zadzwonić do ludzi z Xbox.com PL - Xbox.com - to ich numer: 00800 441 17 96

7. typu1995

typu1995 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Po co wymyślasz, że ja takie coś pisałem? Przecież ja tego nie napisałem, równie dobrze moge włączyc cytat i napisać jakięs "BZDURY" wiesz? Jesteś typowym polaczkiem który chce kogoś wrobić :) a edytowałem swoją literówkę ;) pozdrawiam

8. JaCyNa

JaCyNa Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    KrakÓw
    a sprężone powietrze...takie w puszce kiedyś takie widziałem może tym??na allegro można takie kupić

9. daniel1400

daniel1400 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    KRK
    W książce od xboxa od radzaja sprężonego powietrza (ma się rozumieć nie masz gwarancji ?).Ja bym na twoim miejscu rozkręcił xboxa i zobaczył jak to w środku wygląda

10. JaCyNa

JaCyNa Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    KrakÓw
    ja bym to oddał to kogos kto naprawie konsole, zeby ja wyczyscił jakos...i bedzie po problemie..

11. T0Mmy

T0Mmy Banned

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Tylko i wyłącznie go rozkręcić i sprawdzić co jest grane. Co ty masz dżunglę w pokoju że grzyb do xboxa sie zaszył nawet

12. x-sauber

x-sauber Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Bielsko Biała
    Zastanów się co mówisz przeciez widać że edytowałeś posta.

Odp. Jak nie masz gwarancji rozbierz konsolę i wyczyść ją dokładnie to samo z napędem w obu przypadkach możesz zastosować izopropanol.
    Grzybem na ścianie też się musisz zająć ale spoko są dość skuteczne środki na to.

13. Pszczoła

Pszczoła Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kraków
    Ja bym otworzył xboxa. W środku masz dwie plomby. Nagrzej je suszarka i zdejmij żyletką. jedna jest pod przednim panelem a druga taka mała srebrna od napedu do metalowej obudowy. Ja do otworzenia xboxa potrzebowałem mały nożyk (żeby otworzyć zatrzaski bez śladów otwierania z tylu obudowy) i dopasowany śrubokręt. Odkręcaj tylko te długie śruby.

Tu masz trial jak to zrobić.
    YouTube - How To Open your xbox 360 without case tool

14. danielos80

danielos80 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Bytom
    Według mnie to nie grzyb tylko wilgoć zaatakowała twojego X'a. Jak najszybciej musisz ją otworzyć i wysuszyć. Jeżeli na układach elektronicznych płyty głównej lub napędu zauważysz jakiekolwiek slady korozji to możesz zacząć się obawiać o to jak długo konsolka jeszcze pociągnie.
    Ale konkretnie, rozbierz konsole, dokładnie obejrzyj czy gdziekolwiek na elementach metalowych widać ślady korozji, wyczyść wszystko izopropanolem i wysusz w ciepłym ale przewiewnym miejscu. NApęd tez musisz rozkręcić i zobaczyć "co w trawie piszczy"

15. h-y-d-e

h-y-d-e Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Siemianowice
    Grzyb... nie wiem po co tu izopropanol, choć pewnie nie zaszkodzi. Grzyba trzeba wysuszyć, więc w ciepłe, przede wszystkim PRZEWIEWNE miejsce i bez wilgoci uschnie na kurz. Bez rozkręcania. Następnie sprężone powietrze, ale umiejętnie, odkurzacz, kompresor. Jeśli nic nie skorodowało od wilgoci to będzie ok.
    Jeśli na soczewce napędu syf osiadł to może być problem i konieczność rozkręcania.

Zresztą skoro masz w budynku grzyba, to daj do tego wilgotnego pomieszczenia jakiś karton czy coś na czym grzyb złapie i na próbę sobie zobacz co się dzieje jak potem wysuszysz. U mnie w budynku się dziwię, że grzyba nie ma w wykazie lokatorów więc trochę doświadczenia mam:) Choć fachowcem nie jestem.

16. uCIZZE

uCIZZE Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ok problem rozwiazany naped zaczoł chodzić na normalnych obrotach i wszystko jest w porzadku teraz tylko wysusze go do konca i wydmucham kompresorem dzieki za pomoc

17. h-y-d-e

h-y-d-e Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Siemianowice
    Od samego ciepła z xboxa i ruchu powietrza wyschnie:)

18. cheery

cheery Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Czyszczenie napędu wyłącznie mechanicznie, nie chemicznie ;]

19. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1063
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Przy takiej wilgotności w pomieszczeniach sprzęt elektroniczny nie pociągnie długo. Co do grzyba zwalczaj środkami, grzej w domu musi być ciepło i co najważniejsze musi być wentylacja cały czas.

20. mojer

mojer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    tylko nie baw się w czyszczenie elektroniki środkani grzybobójczymi na bazie chloru . Nie dość że możesz sobie zniszczyć powłokę płyty głównej to będziesz miał cały czas zapach chloru przy wylocie powietrza z wentylatorów.
    Najpierw załatw ognisko wilgoci/grzyba ewentualnie możesz koło xa zostawić pochłaniacz wilgoci lub coś na bazie powiedzmy tlenku krzemu

21. Klocek

Klocek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    To chyba Ty jesteś typowym polaczkiem który chce się z czegoś wykręcić. Pierw próbujesz dopiec autorowi, jednak gdy ja odpowiadam, to już edytujesz swój post, żeby nie wyjść na taką i taką osobę - chłopie, jesteś żałosny, jeszcze kłamiesz w żywe, głębokie oczy. Ciekaw jestem, skąd biorą się tacy jak Ty - zero honoru, zero poszanowania dla siebie, na każdym kroku kłamstwo. Na prawdę nie rozumiem takich ludzi jak Ty, z całym szacunkiem, ale to już podchodzi pod debilizm. Cała mentalność polaków, silny, ale do czasu - potem się wykręca, że nie on, że poprawiał literówkę, że niby ja kogoś wkręcam. Weź Ty się zastanów co robisz, aktorze jeden. Stałoby się coś, gdybyś choć raz przyznał się do błędu i przeprosił?

Jeśli chodzi o autora tematu - no tak, skoro już wszystko w porządku to się cieszę, ale jak wcześniej mówiłem - na przyszłość radziłbym Ci nie bawić się z jakimiś chemikaliami, szczególnie w miejscach związanych z napędem czy innymi 'wnętrznościami' ;)

Wczytywanie...

Poleć forum