1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox 360 Core kilka pytań nowego właściciela

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez konsultantbo, Sierpień 2, 2010.

1. konsultantbo

konsultantbo Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kraków
    Witam,

od kilku dni jestem właścicielem Xboxa Core 360. Data produkcji 4 lipca 2006r. Wiem, że to stary i awaryjny model. Konsola jest przerobiona. Moje pytanie jest następujące, jak ustrzec się przed ROD? Wymienić zaraz pastę termoprzewodzącą?

Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. PremiumPRO

PremiumPRO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Nie wiem czy zmiana pasty pomoże na długi czas. Ile za tą wersje zapłaciłeś? Pytam bo może troche za takie coś przepłaciłeś. Założe się, że była także używana.

4. neoandrew

neoandrew XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jeśli działa to nic nie kombinuj ! Sam ma konsole z końcówki 2006 i działa do dziś, aczkolwiek nie jest to core, przed wszystkim, zawsze obchodź się z konsolą delikatnie, nigdy nie przenoś jej gwałtownie, nie wstrząsaj, nie ruszaj gdy jest włączona i/lub z płytą w napędzie, zapewnij dobrą wentylację, ustaw ją poziomo i tylko tak używaj.

5. PremiumPRO

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Czy stoi pionowo czy poziomo nie ma różnicy. Ja polecam poziomo żeby konsola się nie przewróciła gdy ktoś ją lekko popchnie. Ja mam konsole z 2008 Falcon'a i też się trzyma. Core po prostu szybciej się grzeje niż inne bo ma wmontowane stare płyty główne Xenon, które nie są jednymi z najlepszych. Po prostu musi mieć miejsce i nie może nić zasłaniać wentylatorów i dlatego nie kładź opartej o ściane itp.

6. konsultantbo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kraków
    Czyli póki działa to nie wymieniać tej pasty na CPU i GPU? Myślałem że to pomoże bo z tego co widziałem na filmikach na Youtube, fabryczna pasta po odręceniu radiatorów wygląda bardzo kiepsko. Obecnie konsola stoi pionowo, dopływ powietrza nie jest ograniczony z żadnej strony.

7. PremiumPRO

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    To dobrze, możesz ją tak zostawić.

8. Tieu

Tieu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Zagan, Polska
    Chłodzenie wodne ;).

9. konsultantbo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kraków
    Mam jeszcze dodatkowe pytanie, jeżeli na tej konsoli rusza Fifa 2010, Tekken 6 to jaki może to być iXtreme? Czy będą działać takie tytuły jak Alan Wake, Battlefield Bad Company 2, Metro 2033?

10. RiiiKko0

RiiiKko0 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jest to iXtreme 1.6 lub 1.61

11. termit1992

termit1992 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łódź
    Jest to ixtreme 1.61 lub 1.6NS lub LT

12. konsultantbo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kraków
    Jak to jest że na xboxie którego sprzedaż ruszyła w 2005r. działają najnowsze tytuły w całkiem niezłej grafice? Czy karta graficzna ATI R500 (Xenos) jest ponadczasowa, czy może są to specjalne zabiegi programistów? Procesor w xboxie jest całkiem niezły z tego co widziałem

13. fake4r

fake4r Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    pl
    Wydaje Ci się. Porównaj daną grę na xboxie i na pc (oczywiście na full detalach) zobaczysz różnicę.

14. Always69

Always69 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Tak to jest z konsolami że gry mają działać.
    A co do tematu to ja bym w konsoli nic niepotrzebnie nie grzebał jak działa.
    Co z tego że xbox troszkę stary i core może pociągnąć dłużej niż nie jeden Jasper :D

15. hehe925

hehe925 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    always nie porównuj jaspera do core wersji z 2005 ten to był odkurzacz,choć znam takie osoby które mają go do dziś

16. The_Human

The_Human Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Biauyyyystok
    haha brawo ludzie. xbox 360 core z IX LT? pewnie ma Xtreme

17. PremiumPRO

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Czasami może być tak, że stary xbox chodzi długo, nowy Jasper krótko.

18. konsultantbo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kraków
    Okazało się, że jest to iXtreme 1.6. Mam następujące pytanie (zaznaczam, że xbox chodzi prawidłowo, nie pojawił się dotychczas rod. Obciąłem profilaktycznie obudowę i blaszkę za wentylatorami oraz z boku obudowy w celu zwiększenia cyrkulacji powietrza. Tak jak było opisane w poradniku na tym forum. W planach mam również zmienić pastę termoprzewodzącą na Arctic Silver 5 oraz założyć radiatory na pamięć RAM.) zastanawiam się w przyszłości nad reballingiem o ile to będzie niezbędne w serwisie UKEN. Czytałem dużo dobrych opinii na temat tego serwisu. Czy po takim zabiegu (chodzi o reballing CPU i GPU) otrzymujemy jakby nową konsolę? Jaka jest szansa po takiej usłudze na ROD? Stosują oni podobno kulki z ołowiem, czyli lepsze niż te oryginalne. Bardzo proszę o opinie.

Zastanawiam się jeszcze nad takim modem: http://xboxmasters.pl.tl/Tani-XCM-HIGH-SPEED-COOLER.htm
    Tylko do czego podłączyć kable od wiatraka?

19. ReXx

ReXx Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    No mniej więcej tak to jakby nowa konsola pod względem fizycznym. Masz nowe luty jakby Ci nowy procesor wstawili. Kulki SnPB bardzo ciężko jest utlenić bądź zniekształcić. Oczywiście że za kilka lat (2/3+) RROD może powrócić. Stawiam że po profesjonalnym rebailingu do Next Gen wytrzyma. Na Falconie i Jasperze można powiedzieć że taka konsola jest już nie do zabicia.

20. konsultantbo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kraków
    Proszę jeszcze o odpowiedź na temat moda z podanej strony

Wczytywanie...

Poleć forum