1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox 360 czy wciaz warto?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez cKs, Luty 16, 2016.

1. cKs

cKs Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Hej :)
    Zastanawiam sie nad kupnem xboxa. Po raz kolejny. Gdy zakladalem tutaj konto czyli w 2011r. mialem juz x'360 ale w swietnej wersji xenon. Mysle ze mozna sie domyslic w jaki sposob skonczyla sie moja przygoda z nim :p Ostatnimi czasy jednak mam coraz to wieksza chec na pogranie w fajne tytuly na tej konsoli. Moge kupic wersje Jasper z 2009 w fajnej cenie ale.. ta konsola ma juz 7 lat. W internecie wiekszosc opini na temat jaspera jest z 2011/2012 roku... Ciekawi mnie jak to jest obecnie z jego awaryjnoscia. Czy jesli kupie teraz ten egzemplarz bede mogl cieszyc sie gra przez najblizszy rok/dwa? Wytrzyma tyle, czy to po prostu wyrzucenie w bloto 250zl? Na najnowsze slimy bede szczery nie chce wydawac tak duzych pieniedzy.

2. Lotnik421 Xbox One

3. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1863
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Jaspery i Slimy to konsole jak najmniej awaryjne, więc pod tym kątem warto. Co do roku/dwóch grania no wiesz różnie to bywa, wszystko zależy od szczęścia jaki się trafi egzemplarz, ale te konsole są mało awaryjne na szczęście. Co do gier to raczej do nadrabiania zaległości, bo z nowych gier praktycznie nic już nie wychodzi :)

4. kulitom

kulitom Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nie masz co się bać. Jak złapiesz RROD, to dasz na reballing i dalej będziesz grał. Może się w sumie jeszcze zepsuć napęd, ale to normalka i w nowszych modelach. Nie ma co się zamartwiać na zapas. Ja swojego falcona kupiłem niedawno, usprawniłem mu chłodzenie, również chłodzenie kości ram i nie martwię się, tylko czerpię przyjemność z grania. A jak się kiedyś zepsuje to trudno, dałem za konsolę 200zł, więc nie będę płakał, to nie są duże pieniądze. Poza tym nie gram po 12h dziennie, dlatego konsola prawie na pewno wytrzyma u mnie kilka lat, akurat tyle, żeby ograć to, czego nie mam na ps3. Kluczem do długiej żywotności w xbox360 jest dobre chłodzenie i robienie przerw. A nawet jak już dostaniesz RROD, to reballing załatwi sprawę, bo kulki raczej wymieniają na te z ołowiem, czyli te bardziej trwałe. Jedyny minus kupowania używanych konsol fat jest ryzyko kupienia zepsutej konsoli naprawionej opalarką, dlatego zalecam kupować tylko od tych bardziej wiarygodnych sprzedawców i dających jakąś gwarancję rozruchową.

5. Szuruburek

Szuruburek Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    21
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Bytom
    Mimo wszystko powinieneś kupić slima i to z dyskiem co najmniej 250 GB

6. kulitom

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Slimy też trafiają do serwisów, ale z takim nastawieniem że 'może się popsuć', to już dochodzimy do sytuacji, że lepiej kupić nówkę i to z przedłużoną gwarancją.

7. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1863
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Tylko frajerzy kupują przedłużoną gwarancję. Tak na poważnie to taka gwarancja jest uja warta, bo i tak Ci udowodnią, że Ci się naprawa nie należy :] Mam slima po gwarancji i nic mu nie ma.

Kizo lubi to.
  8. kulitom

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nie wiem, jak to było u niektórych, ale przedłużona gwarancja to ta sama gwarancja na tych samych zasadach, tylko trzeba za nią dopłacić i tu nie ma znaczenia długość, a serwis/firma która serwisuje sprzęt. Przedłużenie gwarancji nie wpływa na decyzję serwisu. Slima można mieć i 5 lat i się nie zepsuje, ale jednostkowy przypadek to nie jest przykład, na którym można się opierać. Faty też działają po kilka lat i nic się z nimi nie dzieje, co może sugerować, że to solidniejszy sprzęt, bo działa do tej pory. Moim zdaniem to jest wszystko kwestia szczęścia i nastawienia. Boisz się o awarię? Kup nowy model z jak najdłuższą gwarancją. Nie chcesz bulić? Kup stary sprawdzony sprzęt jak najtaniej i ciesz się nim, póki bozia daje i dbaj o niego.

9. cKs

cKs Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Bylem obejrzec tego jaspera i jak sie okazalo nie byl to jasper tylko jakas wersja z 2009r. Ale bez hdmi. Nie wiem jak to mozliwe .

Sorki ze pytam tutaj, a nie w stosownym dziale ale mam za malo postow zeby pisac w innych dzialach.

Ma ktos moze na sprzedaz jaspera z kablami i jednym padem, bez dyskow gier itp. Ale z lt 3.0? Tak do 300 zl z wysylka. Na allegro znalazlem nawet ladne modele za 270 tyle tylko ze sa nieprzerobione...

10. kulitom

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    najwyraźniej jakiś składak, więc nie warto

11. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1066
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Nie skladak tylko xenon /opus... po serwisie

Wysłane z mojego Honor 7.

12. WRUB5ON

WRUB5ON Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    683
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    KALISZ
    JASPER bez hdmi nic innego jak stary szrot jak szukasz konsoli bierz slim dołożyli 100zl i za 400zl kupisz Slim z lt i będziesz zadowolony

Wysłane za pomocą Xperia Z (6603)

Modyfikacja konsol Xbox 360 Phat/Slim - lt3.0/LTU/LTU2/RGH 1.2/RGH 2.0

13. kulitom

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    po serwisie czy nie, to oczywiste, że jest to stara płyta główna z częścią obudowy z naklejką od nowszego fata, czyli składak. Może ktoś specjalnie taką dał, żeby tylko sprzedać laikowi.

14. akir

Polubienia:
    1066
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Na konsoli pisało zapewne service date... data informuje Kiedy był przeprowadzony serwis konsoli, a nie kiedy była wyprodukowana. Właściciel może się nie znać, nie każdy szuka konsoli po płycie głównej... dla niektórych konsola to konsola

15. kulitom

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Użytkownik cKs pisze, że po obejrzeniu konsoli zobaczył model z 2009 roku bez hdmi, nic nie pisze o service date.

16. cKs

cKs Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nic nie pisalem bo mnie to nie obchodzilo :D nie wzialem jej bo wiedzialem ze jaspery nie wychodzily bez hdmi. Nie potrzebny offtop o tej konsoli. Co do doplacania. 300 zl to maksymalna cena jaka moge dac za konsole. I jednak chyba najpierw zdecyduje sie na wersje bez lt, bo i tak w laptopie nie mam nawet odpowiedniej nagrywarki do wypalania plyt na x'a. W takim wypadku uda mi sie kupic ta konsole za te 300 zl

17. akir

Polubienia:
    1066
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Innej opcji nie ma...

18. Tycior

Tycior Użytkownik Użytkownik Świeżak