Xbox 360 e74

RudolFo

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam.
W moim x-klocku wyskoczył błąd e74 i stąd moje pytania.
1. Czy da się to naprawić tak aby to nie wyskoczyło więcej?
2. Czy jest możliwość wymiany w jakimś serwisie na takiego samego xboxa tylko, że działającego (ewentualnie za niewielką dopłatą)?
3. Czy ktoś kupi x-a w takim stanie ?

Dodam, że wysyłka do serwisu MS odpada.
 

Kondziu360

Użytkownik
Użytkownik
1. Naprawić się da ale na to że E74 się więcej nie pokaże nikt ci dożywotniej gwarancji nie da. Usterka lubi wracać...
2. Tak. Widziałem dużo ofert skupu Xboxów z błędem E74. Nawet na forum się ktoś ogłaszał. Wystaczy poszukać.
 

Qazimodo

Użytkownik
Użytkownik
jeżeli tylko masz całą plombę i jest na gwarancji to jednak wysyłaj do M$
tam wymienią ci płytę gł. i po problemie (to jedyna 100% naprawa)
na E74 jest 3-lata gwarancji !!!
wymiana w innym serwisie to 200-300zł
 

RudolFo

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tak jak mówiłem wysyłka do MS odpada, ponieważ są ślady na plombach i obawiam się, że się kapną (zresztą nie wiem czy się tak temu szegółowo przyglądają).
 

Qazimodo

Użytkownik
Użytkownik
kup nową plombę na alle... są po 15-25 zł lub nówki na ebayu
 

RudolFo

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A MS nie przyczepi się, że konsolka jest przerobiona (żeby nie było tak, że będę musiał bulić np. za kuriera)?
Dodam jeszcze, że nie posiadam oryginalnego oprogramowania do napędu ;/
 

Qazimodo

Użytkownik
Użytkownik
lepiej żeby w środku i na obudowie wyglądało wszystko dobrze tzn. bez uszkodzeń mechanicznych i dodatkowych wiatraków w środku ,najwyżej ci nie naprawią i odeślą spowrotem
niektórzy wysyłali przerobione i wracały naprawione z przeróbką :D
 

RudolFo

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
żadnych śladów nie ma naszczęście, będzie trzeba plomb poszukać i spróbować szczęścia czyli wysłać do MS

Jeszcze takie pytanie jak mam taką plombe srebrna z napisem microsoft, i jak zamiast niej przykleje papierową to coś będzie nie tak? Musi być identyczna?
 

Qazimodo

Użytkownik
Użytkownik
plomby srebrne wychodzą z fabryki xboxów ,a papierowe z serwisu xboxa
więc jak nie był jeszcze w naprawie to srebrna powinna być
 

RudolFo

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
aha dzięki za pomoc
 

kruryx

Użytkownik
Użytkownik
a ile kosztuje naprawa e74 w serwisie? ni sadze zebym mial jeszcze gwarancje
 

czarny321

Użytkownik
Użytkownik
Ja Ci polecam naprawy Bonzo, koleś naprawdę dobrze to robi i tanio, 60zł na starych kulach albo 120zł na Pb, 3 miesiące gwarancji w przypadku 90/65nm,czyli falcon. Jak chcesz to mogę Ci podać do niego nr gg.
 

ciajus

Użytkownik
Użytkownik
plomby srebrne wychodzą z fabryki xboxów ,a papierowe z serwisu xboxa
więc jak nie był jeszcze w naprawie to srebrna powinna być
To dziwne stwierdzenie, bo kupiłem nówkę szt i miałem papierową plombę... Nie jest przypadkiem tak że to od daty produkcji zależy?? Stare konsole miały srebrne, od momentu wypuszczenia Falcona bodajże weszły duże kwadratowe papierowe plomby...
 

kruryx

Użytkownik
Użytkownik
no ok, rozkrecilem, nie mialem cierpliwosci na naprawy w serwisach:yeye: wymienilem paste, elegancko oczyscilem i **** blad E74. o co kamman?
 

czarny321

Użytkownik
Użytkownik
no ok, rozkrecilem, nie mialem cierpliwosci na naprawy w serwisach:yeye: wymienilem paste, elegancko oczyscilem i **** blad E74. o co kamman?
Zdejmij radiator od GPU i włącz konsole, odczekaj kilka sekund pojawią się 2 czerwone diody, wyłącz szybko konsole z zasilania (przyciskiem nie będzie się dało) połóż radiator na GPU i włącz konsole. Powinno zadziałać, jak nie spróbuj jeszcze raz. Zrób to w miarę szybko.

edit: radiatora nie dokręcaj tylko go połóż,możesz go lekko docisnąć palcem
 

kruryx

Użytkownik
Użytkownik
a ja mam 2 radiatory:p no tak jeden od GPU 2 od CPU:p
 

czarny321

Użytkownik
Użytkownik
a ja mam 2 radiatory:p no tak jeden od GPU 2 od CPU:p
Ściągnij ten po lewej stronie ;] jak spróbujesz to napisz czy zadziałało
 

Kiwisi

Użytkownik
Użytkownik
150 zł o ile dobrze słyszałem ;)
 

kruryx

Użytkownik
Użytkownik
rozebranego podlaczylem z wyciagnietym radiatorem GPU, wylaczylem, wlozylem radiator i znowu podlaczylem i migala zielona lampka, czerwona sie nie pokazala. ale po skreceniu wszystkiego i podlaczeniu do tv znowu wyskoczyl blad, tylko nie kumam czemu wczesniej sie czerwona lampka nie swiecila a zielona w srodku migala
 

czarny321

Użytkownik
Użytkownik
rozebranego podlaczylem z wyciagnietym radiatorem GPU, wylaczylem, wlozylem radiator i znowu podlaczylem i migala zielona lampka, czerwona sie nie pokazala. ale po skreceniu wszystkiego i podlaczeniu do tv znowu wyskoczyl blad, tylko nie kumam czemu wczesniej sie czerwona lampka nie swiecila a zielona w srodku migala

Zielona lampka zawsze będzie migać jak masz odpięty napęd dvd. Rozkręć jeszcze raz konsole i spróbuj,nie potrzebnie ją skręcałeś. Jeszcze raz ci napiszę trochę dokładniej.

Rozkręć konsole, zostaw samą płytę główną, radiator CPU normalnie ma być założony a od GPU zdejm. Podłącz konsole do tv kablem av, podepnij zasilacz oraz tą płytkę RF z diodami. Włącz konsole, na tv powinien pojawić sie komunikat o błędzie e74, za chwilę obraz zrobi się czarny i będą migać 2 czerwone diody, wyłączasz konsole, nakładasz radiator GPU i dociskasz go palcem i szybko włączasz konsole. Powinno zadziałać, jak nie to spróbuj kilka razy.

skopiowane z jakiegoś forum :

7.Podłączamy samą płytę główną do tv i av uwaga bez radiatora na GPU! (z modułem RF aby włączyć konsolę)

8.Uruchamiamy teraz pojawi się nam komunikat o błędzie E74 lecz po chwili na ekranie nic nie będzie pojawią się po
prostu dwie czerwony diody ( przegrzanie ) teraz wyłączamy konsolę .


9.Nakładamy na gpu radiator ale nie przymocowujemy go .Uruchamiamy konsolę (wszystko powinno działać ) uwaga jak konsola zadziała po 5 s trzeba ja wyłączyć .

10.Teraz przymocowujemy radiator i składamy konsolę ( najpierw po przymocowaniu radiatora uruchomić konsolę być może coś się nie powiodło i jeszcze raz trzeba wykonać operację opisaną w punkcie 7,8,9 )
 

Do góry Bottom