1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox 360 Fanmod

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Grelax, Wrzesień 27, 2008.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Grelax

Grelax Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Witam,

Ostatnio coraz bardziej skłaniam się do przeróbki chłodzenia mojego klocka (tym bardziej, że mam w planach jego flash). Planuję:
    -dodać radiatory na pamięci RAM
    -morzę zmienię pastę termo. pod radiatorami
    -powycinam niektóre kawałki blachy, które blokują tylko przepływ powietrza np. ta kratownica za wentylatorami
    -dodać wiatrak wdmuchujący zimne powietrze do obudowy (w tym miejscu gdzie montuje się XCM) oraz zmienić tylne wiatraki uwaga....nie na whispera tylko na zwykłe wiatraki 60mm (dopasuje je jakoś do obudowy)

Nie było by żadnego problemu gdybym wiedział jak podłączyć zasilanie tych wszystkich wiatraków. Nie wiem czy tylne wiatraki działają na stałe 12V czy ich prędkość (co za tym idzie napięcie) jest regulowana przez xbox'a. Jednak wolałbym, aby zmienione wiatraki działały na takiej samej zasadzie jak oryginał. Natomiast wiatrak wdmuchujący mógłby być podpięty tam gdzie tylne wiatraki (wtedy może tez jego obroty były by regulowane)
    Tak wiec prosiłbym o wytłumaczenie jak mogę zasilić te 3 wiatraki. Najlepiej jak można to zrobić bez lutowania niczego na płycie głównej. Porostu gdzieś do tej wtyczki od oryginalnych wiatraków.

2. Lotnik421 Xbox One

3. gangster6669

gangster6669 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Mirsk
    Odp: Xbox 360 Fanmod

Xbox sam reguluje napięcie na wiatraki im bardziej się grzeje tym większe napięcie puszcza. Jak podłączysz inne wiatraki pod tą samą wtyczkę co oryginalne to będzie tak samo im cieplej tym szybciej.

4. Grelax

Grelax Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0

No to wszystko jasne. Wydaje mi się że te tylne wiatraki są podłaczone taką 4 kablową wtyczką czyli 2 kable jeden wiatrak i 2 następne drugi. Wystarczy że 2 moje wiatraki podłacze tak samo a kable dodatkowego podłącze do jedengo z tylnych wentylatorów. Fakt, że prędkość wentylatorów jest kontrolowana nie za bardzo mnie zadowala gdyż jest to układ trochę niedopracowany i mimo że temperatura procesorów jest juz dosyć wysoka to wiatraki nadal sobie powolutku pracują. A na ile kabli są podłączone oryginalne wentylatory ? Wydaje mi się że na 2 a komputerowe często mają 3 i jeden z nich jest chyba odpowiedzialny za kontrole obrotów i nie wiem który on ma zazwyczaj kolor. A da się jakoś podłaczyć wentylatory na stałe 12V ?

5. gangster6669

gangster6669 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Mirsk

http://x360iso.org/index.php?topic=359.0

Tu masz fote wtyczki i jak podłączyć na 12v.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum