1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

XBOX 360 fat z dwoma napędami.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez mil101, Lipiec 18, 2014.

1. mil101

mil101 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam.
    Moja konsola (Xbox FAT) leżała 2 lata i w końcu chce się za to zabrać. Mam liteona z LT 3.0 i starego hitachi do, którego wgrałem tam LT 2.0. Mam zamiar kupić obudowę PC typu desktop i zabudować tam te dwa napędy. Z zasilaniem sądzę że nie będzie problemu. Po prostu rozdzielę napięcia na dwa napędy za pomocą przerobionych dwóch kabelków J1D1. SATA na początku będzie przełączana mechanicznie za pomocą switch-a. Potem zapewne kolega elektronik wymyśli coś mądrzejszego :)
    Ktoś z Was przerabiał owy pomysł ?
    Pozdrawia Świeżak :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    787
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Nie zadziała coś takiego niby jak chcesz przełączyć zasilanie i do tego sata uwalisz konsole po pierwszym przełączeniu zapewne, mało tego masz jeden napęd oryginalny czyli ten liteon i myślisz że hitachi w jakikolwiek sposób będzie działać z konsolą która fabrycznie ma liteona ?

4. Sowa

Sowa Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    83
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tarnów
    Pomijając to że hitachi nie będzie chodziło ze względu na dashboard, problem przełączania jest taki:
    -Zasilanie do napędów możesz nie odcinać, jednak musisz odseparować ze złącza piny tray_out oraz eject. W nieużywanym napędzie musiało by to wyglądać tak, że tray odcinasz od płyty głównej, natomiast eject zwierasz z masą
    -Przy przełączaniu napędów, w najgorszym wypadku przez pomyłkę przy działającej konsoli, nic się nie stanie, sata można hot swapować, jednak ze względu na przylutowany włącznik mogą się pojawić na kablach zakłócenia które uniemożliwią korzystanie ani z jednego, ani z drugiego napędu :)

Nie zawracaj koledze elektronikowi tym głowy. Prędzej daj mu konsolę żeby zrobił Ci RGH :)

Wczytywanie...

Poleć forum