Xbox 360 i Monitor LCD 19"

DahRidah

Świeżak
Świeżak
Na początku chciałbym się z wszystkimi użytkownikami forum przywitać, ponieważ jest to mój pierwszy post na forum, [od wakacji będzie większa aktywność]. Na wstępie również, przepraszam za założenie tego tematu, ale te kilka pytania dręczą mnie po nocach i nie mogę spać, a dla Was to będą maks 3 minuty na odpowiedź, dlatego za każdą mądrą odpowiedź, serdeczne DZIĘKUJE!
Dobrze przejdźmy do pytań:
1. Mam monitor PANAROMICZNY Acer AL1916 19" z rozdzielczością 1280 x 1024 z wyjściem VGA/DVI. Wiem jakie kable kupić, ale czy będzie się to opłacalo ? Czy nie spotka mnie przykre rozczarowanie ? Czy będzie można spokojnie grać, nie wystąpią żadne rozciągnięcia, i czy te dwa paski czarne, o których każdy mówi jak duże są ? Bo na YT widziałem, ludzie spokojnie grają na takich monitorach...
2. Czy jeżeli kupie Xbox'a 360 Slim 4 GB, dokupie dysk, i będę chciał zgrać grę na dysk, to będę musiał aktualizować Dashboarda, na czym to polega i po co to w ogóle ? Czy normalnie kupuje konsole, dysk, gre i zgrywam bez żadnych problemów ?

To wszystko, przepraszam jeżeli temat się powtórzył, ale odrazu jeżeli dostane odpowiedzi, za które już teraz serdecznie DZIĘKUJE, można usunąć ten temat.

Pozdrawiam!
 

freeman94

Użytkownik
Użytkownik
1. W sumie to nie odpowiem Ci na to pierwsze pytanie bo nie mam pojęcia jak to będzie, ale na moim przykładzie jest troszkę ucięte od dołu i od góry a mam rozdzielczość 1680x1050
2. Dashboard to interfejs główny konsoli uaktualnia się go w razie nowych poprawek/zabezpieczeń. Coś ala Windows update w windowsie.
Możesz bez żadnych problemów instalować gry na dysku, wszystko będzie fajnie chodzić [Jedyna bolączka to że musi być płyta w napędzie]
 

Ciesiel91

V.I.P
V.I.P
1280×1024 to nie jest rozdzielczość panoramiczna, więc czarne paseczki pewnie będą. 1280×720 to jest panorama (najbliższa od rozdzielczości, którą podałeś). Jeśli chodzi o kabel, to wyczytałem na forum, że ma on niemałe znaczenie. Najlepiej kupić oryginalny microsoftu albo bigbena, na nich osiągniesz najlepszą jakość obrazu.
 

DahRidah

Świeżak
Świeżak
O takie odpowiedzi mi właśnie chodziło, dzięki. Tylko nie ukrywam, że o tej panoramicznej rozdzielczości mnie trochę zasmuciliście, stąd nasuwają się kolejne moje "zagadki".
- freeman94 jak duże są u Ciebie te "czarne paseczki" ? 2 cm ? 5 cm ? Bo jeżeli będą mocno przeszkadzały, to biorę konsolkę na mój telewizor CRT, <przyjmuje brechty>.
- Czy aktualizacja dashboarda jest konieczna ? Czy to tylko dla tych co korzystają z usługi Xbox Live ? Bo ja nie zamierzam grać przez internet.
- Jak z głosem, bo jeżeli podepnę pod monitor to będę musiał kupować jakieś przejściówki na głośniki, da radę to jakoś ominąć w razie czego, że będę mógł grać na słuchawkach ?
- Ostatnie pytanie z serii "Noob pyta", jak to jest z padem ? Trzeba go jakoś ładować czy coś w tym stylu ?

Pan Bóg Wam wynagrodzi za odpowiedzi, zapewniam i z góry dziękuje!
 

Sevcio

Użytkownik
Użytkownik
Znam odpowiedź na dwa z czterech pytań ;) :
- Aktualizacja dasha jest konieczna, jeżeli grasz w najnowsze gry. Przy zakupie jakiejś nowej gierki (po włożeniu jej do napędu), pojawi się informacja o wymuszeniu aktualizacji dasha (jeżeli masz starszą wersję). Oczywiście bez niej, nie pograsz w nową grę, a aktualizacja nic złego Ci nie zrobi. Nie wymaga Live (możesz ją zrobić nawet z poziomu pendrive ;) [ja tak robię, też nie mam live . ]). Po prostu ona się zaktualizuje, wgra jakieś tam swoje zabezpieczenia i to tyle.
- Jeżeli masz pad przewodowy, to nie musisz go ładować. Pad bezprzewodowy wymaga wymiany baterii co jakiś czas (polecam Energizer, mi starczyły na miesiąc grania, a dziennie sporo gram). Możesz także używać akumulatorów, do których przy sprzedaży opcjonalnie dołączana jest ładowarka (sam z nich teraz korzystam). Oczywiście, że ich energia nie wystarcza na miesiąc, ale z tydzień pograsz, po czym przez nockę podładujesz i grasz dalej.
 

Ciesiel91

V.I.P
V.I.P
Ja kiedyś grałem trochę na crt 21" i gry wyglądały ładnie, tylko przy kineskopie oczy bardziej się męczą i kolory są mniej żywe. Jeśli chodzi o dźwięk, to głośniki podłączysz takim czymś, tak mi się wydaje :) PRZEJŚCIÓWKA ADAPTER JACK3,5 RCA PS3 XBOX GŁOŚNIKI (1653361055) - Aukcje internetowe Allegro
 

DahRidah

Świeżak
Świeżak
No i co z tego, że męczą, gram 2 lata z PS 2 i nie narzekam na wzrok, a muszę powiedzieć że o to dbam.
Mimo to, dzięki za nowe odpowiedzi. Jeszcze tylko o tych paskach i będę mógł spać spokojnie.
 

freeman94

Użytkownik
Użytkownik
co do pytania autora tematu to mam 2cm paseczki.
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Monitor Acer AL1916 ma rozdzielczość natywna 1440x900 wiec jest to 16:10, paseczki beda ale nie duze okolo 1,5 cm
 

Do góry Bottom