Xbox 360 jaką wersję kupić jak przerobić itp.

Crackeeer

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam. Jestem nowy w tych klocach :D Na ps3 to prostsze jest ;-;. Chciałbym sobie kupić X360 i go przerobić ale mam pytania:
jakie wersje max są przerabialne?
Jakimi sposobami?
Jakie sposoby wykonam w domu i jaki sprzęt do tego będę potrzebował?
Jeżeli konsola zawiesza się po jakimś czasie to wystarczy wymienić pastę termoprzewodzącą?
Interesuję mnie przeróbka na gry z płyt lub dysku na DVD/w miejsce napędu. Jaka to?
 

nollo

Użytkownik
Pomocnik
Użytkownik
Nie chcę mi się pisać setny raz tego samego ..
JTAG/RGH RGH
LT Lt
jeszcze zostają emulatory xkey i wasabi też na forum
 

Crackeeer

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ok. Każda wersja konsoli jest podatka na przeróbkę? Mam zamiar kupić konsolę z uszkodzonym napędem zamontowanym i w zestawie koleś daje działający napęd do wymiany. Nie będzie żadnych problemów z wymianą co nie? Do x360 można podłączyć inne pady niż oryginalne i podróbki (np. Tracer Red Racer na USB, Dualshock 3 przez usb)
Dobra jtaga mógłbym zrobić, ale nie mam napędu -.- Jakiś inny sposób którym mogę wykonać bez większych kosztów w domu przeróbkę? Bany mnie nie interesują (konsoli nie będę podłączał do internetu - od tego mam PS3 na OFW)
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
Obecnie każdą wersje xbox360 da sie przerobić, ostatnio weszły jakieś nowe corony na których na razie nie da rady zrobić RGH, ale to byś musiał kupić najnowszą konsole ze sklepu.
Jeśli masz uszkodzony napęd i chcesz zamontować inny sprawny to najlepiej aby był to ten sam model i będziesz musiał wgrać DVD KEY ze starego napędu do nowego napędu.
Pady tylko oryginalne od xbox360, podróbek się nie opłaca kupować.
JTAGa obecnie nie zrobisz, nie ma już chyba nawet takich zabytków z tak starym dashem. Jeśli chcesz zrobić przeróbke na napęd to LT3.0
 

Crackeeer

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tak tak wiem :) Ale napęd do nagrywania... według tego poradnika (wydaje mi się bardziej przejrzysty niżten na xforum):X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki) • programosy.pl to moja TSS(crap .) jest obsługiwana... Ale w jakim sensie? Do nagrywania gier niezabezpieczonym civem w tym formacie 8gb (...3) czy nawet civ będą mi odpalały? (głownie chodzi mi o GRID:Autosport) tak wiem, że podróbek nie opłaca się kupować :D Mi chodzi o to, żeby był jakiś pad na chwile (na jakiś czas pożyczę od kolegi który ma ps3 z 4ds3+4movee i x360 z 2 lub 4 padami i kinectem) Dużo błędów i przepraszam ale zmęczony jestem i nie mam czasu sprawdzać ;)
 

nollo

Użytkownik
Pomocnik
Użytkownik
Rgh to nie to samo co jtag ...
Polecam ci rgh jeżeli nie będziesz podlaczal do internetu wystarczy tylko dysk wew or zew i tyle żadnych płyt ...
 

PokerFacowaty

Użytkownik
Użytkownik
A co do podróbek, to był kiedyś temat na forum, gdzie ludzie z podróbkami się żalili, że nie działają, bo M$ je zablokował, więc nie wiem czy teraz obsługuje. Dla pewności lepiej kup oryginał, niż masz wyrzucić kasę w błoto. Tak, jak powiedział nollo, jeśli chcesz grać tylko offline, to rób RGH. Jeśli masz FATA/Slima (wyprodukowanego przed sierpniem 2011) to 40 czy 50 zł więcej za przeróbkę, a oszczędzasz na płytach, iHasie. A jeśli będziesz miał Slimkę powyżej sierpnia 2011, to nawet na przeróbce oszczędzisz (bo RGH kosztuje na tych konsolkach tyle samo, a LT ponad 200 zł). LT opłaca się głównie, jeśli chcesz grać na XBL, jeśli nie, to niezbyt jest większy sens przerabiania w ten sposób.
 

marconik

Użytkownik
Użytkownik
Lepiej kupić xkey albo wasabi zero bana na multi i mozna bezpiecznie grac z iso.
 

PokerFacowaty

Użytkownik
Użytkownik
"Zero bana" to nie jest prawda, na 100 % pewny możesz być tylko na oryginalnym xboxie i na oryginalnych płytach. Poza tym jeśli chodzi o grę na XBL, to mnóstwo ludzi z tego forum gra na LT+ 3.0 na XBL i bany zdarzają się bardzo rzadko, a wasabi albo xkey są mniej popularne, przez co nie wiemy, czy są aż tak wiarygodne. No i jeśli chcesz grać offline to wasabi czy xkey też nie ma sensu, tak jak LT, bo to koszt ok. 300 zł, a RGH 120 zł.
 

Do góry Bottom