Xbox 360 + Monitor - porównanie jakości kabli

Fynal

Użytkownik
Użytkownik
chciałem zauważyć pewną bzdurę w FAQ
" Napisał Livemateusz
a pozatym podobno w noowym updacie mogas być dodatkowe roździelczości ?


Ale co z tego ? Gry będą robić w nowych rozdzielczościach czy rozdzielczości w menu ? Gry zawsze są robione w rozdziałce 1280x720 i w takiej masz najlepszą jakosć obrazu. Każde inne ustawienie wybierane w menu np. 1024x768 wiąże się ze skalowaniem obrazu i na dodatek na LCD z nominalną rozdzielczością 1280x1024 będzie kiszka. 1,5pixela na monitorze będzie wyświetlało 1 pixel obrazu. Wiadomo w LCD nie można pwoiedzieć 0,5pixela albo jeden świeci sie na jakis kolor albo na inny więc sam widzisz. Kup lepiej telewizor."
Proszę mi wybaczyć ale to kompletna bzdura są gry które wykorzystują rozdzielczość 1080i a nawet 1080p (np. Gears of war 2) a 1080i/p to 1920 × 1080 ;> no ale możliwe że po prostu to stara wiadomość, jak coś to radzę poprawić ;)
 

Tuminure

Użytkownik
Użytkownik
Mam x360 i monitor 19" (samsung syncmaster 920nw), który działa domyślnie w rozdzielczości 1440x900. Nie chcę jednak instalować NXE. Jak będzie wyglądał mój obraz na monitorze? Mam zamiar kupić kabel microsoftu.
 

Serpcio

Świeżak
Świeżak
Dzięki mr19inches wielkie za zdjęcia kabli. Miałem kupować BigBena, ale ostatecznie niezłą okazje trafiłem na allegro i kupiłem Microsofta :)))

Tuminure, nie wiem co to te NXE, ale obraz z x360 na monitorze wygląda ********** :))
 

Tuminure

Użytkownik
Użytkownik
NXE - nowy dashboard, który pozwala na wyświetlanie gier w rozdzielczościach 16:10... czyli m.in. takiej jaka mnie interesuje (1440x900)
 

elessar

Świeżak
Świeżak
Witam. za 2 tyg. kupuję Xboxa 360, lecz mam problem związany z telewizorem. Na razie mam w pokoju zwykły TV CRT 14":(, a nie chce kupować TV LCD (nie chce TV LCD tylko monitor LCD bo ma on służyć TYLKO do grania na X360, wiec nie chce wydawać więcej niż 500zł). Więc mam pytanie: czy taki monitor będzie dobry do Xa 360?
PANORAMA 19" DVI/HDCP GW24m-ce F-VAT (554679503) - Aukcje internetowe Allegro
Co będe musiał jeszcze dokupić żeby grać na takim monitorze? jak sprawa z dzwiękiem(monitor nie ma głośników, można podłączyć takie głośniki?)
GŁOŚNIKI SONICGEAR 2.1 22W NOWOŚĆ! (554865007) - Aukcje internetowe Allegro
 

Tuminure

Użytkownik
Użytkownik
czy taki monitor będzie dobry do Xa 360?
Monitor taki oczywiście będzie dobry, pytanie tylko czy satysfakcjonuje Cię jego rozdzielczość. Gry na x360 są w rozdzielczości 16:9, podczas gdy ten monitor ma rozdzielczość 16:10.

Jeżeli planujesz instalować NXE, to będziesz miał wszystko w maksymalnej rozdzielczości monitora (1440x900), jednak będziesz miał małe czarne paski po bokach. Jeżeli jednak nie będziesz instalować NXE, rozdzielczość 1360x768, będzie maksymalną. Na takiej rozdzielczości jest oczywiście wszystko wyraźne, nie ma pasków po bokach, jednak widać, że między literami są różne odstępy.

Co do dźwięku, będziesz potrzebował przejściówki 2x chinch(żeński) na 1x jack(męski)
 

xbox666szatan

Użytkownik
Użytkownik
z tymi kablami jest tak ze ktos napisal by brac tylko ms lub bigben bo na innych grafika jest duzo gorsza... reszta jak papugi powtarza i powstal mit. jeszcze nigdy nie slyszalem zeby ktos mial gorsza grafike na tanim kablu z chin. sam posiadam jakiegos dragona za 25 zl i fakt ze jakosciowo odbiega od ww ale generowany obraz jest na takim samym poziomie.
 

mr19inches

Użytkownik
Użytkownik
z tymi kablami jest tak ze ktos napisal by brac tylko ms lub bigben bo na innych grafika jest duzo gorsza... reszta jak papugi powtarza i powstal mit. jeszcze nigdy nie slyszalem zeby ktos mial gorsza grafike na tanim kablu z chin. sam posiadam jakiegos dragona za 25 zl i fakt ze jakosciowo odbiega od ww ale generowany obraz jest na takim samym poziomie.
To jest Twoja opinia. Pozatym podstawą tutaj jest pod jaki sprzęt podłączasz konsolę. Uwierz mi że nie jest to jakieś powtarzanie mitów, no ale jeśli jesteś zadowolony z kabla za 25 zł to dobrze bo zaoszczędziłeś na wydawaniu na drogi kabel od BigBena.

Druga sprawa to widzę że co chwila ktoś zadaje pytanie czy na kablu HDMI-DVI otrzyma dobrą jakość obrazu. Więc powtarzam jeszcze raz że na kablach HDMI-DVI i HDMI-HDMI otrzymacie N A J L E P S Z Ą jakość wyświetlanego obrazu i nie ważne jaki to będzie monitor czy telewizor LCD to każdy kabel wychodzący z waszej konsoli wyjściem HDMI da wam lepszą jakość niż ten wychodzący szerokim XBOXowym wyjściem.
 

karollodygowski

Świeżak
Świeżak
monitor lcd i dzwięk pod xbox

Witam , zwracam sie do was z uprzrejmą prośbą- chciałbym podłączyć monitor lcd z wyjsciem d-sub pod xboxa360 czy ten kabel bedzie dobry : ImageShack - Image Hosting :: xbox360accvga6590302re4.jpg oraz czy będe mógł również podłaczyc głośniki po zakupieniu tego kabla. Z góry dzięuję.
 

mr19inches

Użytkownik
Użytkownik
czy ten kabel bedzie dobry
Tak

czy będe mógł również podłaczyc głośniki po zakupieniu tego kabla
Tak
 

kisiel__94

Banned
Użytkownik
A gdzie najlepiej kupić oryginalny kabel (z microsoft'u) lub BigBen'a pod xbox'a 360???
Ja myślałem sobie żeby kupić na www.ultima.pl
http://www.ultima.pl/Kabel_VGA_HQL_BigBen/i4148/
http://www.ultima.pl/Kabel_VGA_Microsoft_oryginalny/i3797/
(ja osobiście mam monitor 19" i to jest Belinea [nazwy modelu nie pamiętam])
I nie wiem w końcu który kabel wybrać bigben czy oryginalny z microsoftu ???
 

MM314

Użytkownik
Użytkownik
wg mnie różnicy w jakości nie bedzie, więc po co przepłacać, poza tym bigben jest poważną firmą a nie jakimś chińskim sh1tem
 

karollodygowski

Świeżak
Świeżak
Polecam kabel firmy Bigben, jakość obrazu bardzo dobra, przystępna cena - 90 zł Carrefour
 

karollodygowski

Świeżak
Świeżak
tak
 

mayki321

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam mam takie pytanko
Posiadam monitor LG FLATRON W1952S i chce podlaczyc pod niego xboxa ale neistety ten monitor nie posiada zadnych głośników ani wejscia na słuchawki i nie wiem gdzie podlaczyc te 2 kabelki od dzwieku, myślałem o głośnikach i nawet jak sie na nie zamontuje ta przejsciowke zeby byl jack to i tak to jest wejscie czy istnieje jakas przejsciowka zeby to było gniazdo i zebym mógł miec dzwiek na głośnikach?
 

Cyborg3D

Świeżak
Świeżak
Wystarczą głośniki ze wzmacniaczem ( Komputerowe np. ), lub duży wzmacniacz i osobne głośniki.
 

BioComp

Użytkownik
Użytkownik
Kabel Euro (Scart) jak rozumiem odpada? :>
 

Cross21

Świeżak
Świeżak
Kabel VGA + Kabel Optyczny Audio Ten kabelek będzie dobry?? ;)
 

buczi

Użytkownik
Użytkownik
Witam,
a mi co poradzicie, dwa dnie temu przyszedł mi xbox, ale jakosc obrazu raczej nie jest zadowalająca. A monitor do którego go podpinam to:
LG m4212cba

Jaki kabel byście polecali?

Osobiście znalazłem ten kabel,
czy pozwoli mi on rzeczywiście grać w rozdzielczości 1080p (czyli bez przelotu)
KLIK!

pozdrawiam
 

shorti

Świeżak
Świeżak
najlepiej monitor z hdmi i kabel hdmi i wszystko jest cacy, cena okolo 1200 zł za kabel i monitor okolo 25 cali, do tego monitory teraz są z tunerami tv także mozna tez sobie tv podlączyć ;]
 

Do góry Bottom