1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox 360 - pare pytań

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez N1xX, Styczeń 24, 2010.

1. N1xX

N1xX Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Cześć wszystkim.
    Zamierzam kupić sobie jakąś konsole , jeszcze nie jestem pewny czy bedzię to xbox360 czy ps3 więc może te pytania pomogą mi dokonać wyboru.
    A wiec do rzeczy :
    1.Jaką wersje konsoli najbardziej opłaca sie teraz kupić? Są już wersje arcade z dyskiem 20gb, nie jest to dużo ale przecież można sobie instalować po 2-3 gry, przejść,wyrzucić i zainstalować nowe. Czy opłaca się w ogóle kupować wersje elite? Cena nie gra tutaj akurat dużej roli , chce po prostu dobrze wybrać
    2.Podłączenie do tv i dźwięk 5.1- no właśnie , mam telewizor Samsung 32" HD ready , czy jest duża utrata jakości względem full HD ? Druga sprawa podłączenie , mam kino domowe LG Lh-T760IA podłączone do tv przez HDMI , teraz jeśli będę chciał podłączyć xboxa będę musiał wybrać inne gniazdo , czy jest duża różnica w jakości pomiędzy kablem hdmi a innym ? I jeszcze dźwięk - czytałem żeby mieć dźwięk 5.1 trzeba w zestawie posiadać wejście optyczne ( jeśli dobrze pamiętam). I teraz jeśli podłącze konsole przez jakieś inne wejście niż hdmi dźwięk 5.1 nadal można uzyskać ? Nie wiem czy ten mój zestaw posiada wejście optyczne , musiałbym poszukać.
    3.Internet - mam w domu neostrade wraz z livboxem , jeden komputer podłączony jest przez kabel Ethernet , drugi przez Wi-Fi. I teraz niebardzo się orientuje co jeśli będę chciał podłączyć konsole do internetu , potrzebny będzie drugi modem czy np. po dokupieniu tego adaptera Wi-Fi mój livebox będzie wysyłał sygnał do 3 urządzeń ?
    4.I jeszcze takie małe pytanko dot. gier - jeśli gre zainstaluje sobie na dysku to po sprzedaniu płyty mogę dalej w nią grać dopóki jej nie usunę ? Czy to jakoś inaczej działa. Bo jeśli tak to można by kupować gry , instalować i zaraz odsprzedawać komuś innemu a samemu dalej cieszyć się grą.

Na razie to by było na tyle , jak coś mi się przypomni to dopiszę.
    Z góry dziękuje za pomoc.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Davvido

Davvido Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    1. Zdecydowanie Elite - wszystko masz na starcie. Dysk 20GB to strata pieniędzy - na nic się nie zda tak mała ilość pamięci. Możesz ewentualnie kupić Arcade i oddzielnie dysk 120 GB (np. z laptopa, i do niego obudowę). Niemniej jednak koszt będzie podobny, a tylko kombinowania więcej.
    2. Zerowa. Nie wszystkie gry korzystają z Full HD, a nawet jeśli taką trafisz - przy tej przekątnej nie będzie różnic. Co do dźwięku - nie wiem dokładnie, bo sam podłączam na HDMI.
    3. Wystarczy doczepić drugi kabel ethernet do Liveboxa - są dwa wtyki przecież.
    4. Nie. Xbox prosi o płytę zanim uruchomi grę.

4. cinek_zlo

cinek_zlo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gdynia
    1.Nie ma Arcade z dyskiem 20 gb
    2.Brak zdania
    3.brak zdania
    4.Trzeba mieć płytę żeby uruchomić z dysku

5. maclogan

maclogan Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Shiojiri
    1- wydaje mi się , że jeśli mówimy o nowej konsoli to Elite z 120 GB dyskiem , choć wydaje mi się że Premium z 60 GB dyskiem w zupełności wystarcza , co do PS3 no to oczywiście wersja slim 250 GB
    2- najlepiej podłączyć kablem HDMI do amplitunera ( dzwięk i obraz ) i z amplitunera również przez HDMI do TV ( obraz )
    3- jeśli przez wifi to musisz dokupić do X360 odpowiednią przystawkę ( dodatkowe koszty ) w PS3 nie ma tego problemu bo w PS3 jest wyposażone fabrycznie w wifi więc nie ma potrzeby dokupywać osobno , jeśli chcesz połączyć kablami to przez router ,
    4- nie , żeby grać to nawet po instalacji na HDD płyta musi być w napędzie , jeśli nie ma płyty w napędzie gra zainstalowana na HDD nie uruchomi się .

Co do kupna X360 lub PS3 to jeśli nie przerabiasz konsoli , i nie grasz hardkorowo we wszystko co wyjdzie lub co wpadnie Ci w ręce to kupno PS3 będzie o wiele lepszym rozwiązaniem niż X360 . X360 warto kupić tylko jeśli myśli o graniu na przerobionej konsoli ( może nie od razu ale za jakiś czas ) a całe gadki jakoby XBL na X360 jest o niebo lepszy od PSN na PS3 można między bajki włożyć . Przeciętny gracz nie korzysta z niczego innego oferowanego przez płaty XBL poza graniem online i ściąganiem demek . A dokładnie to samo i więcej oferuje darmowy PSN w PS3 . Więc jeśli nie masz zamiaru przerabiać konsoli , nie grasz nałogowo w kilkanaście tytułów miesięcznie i nie chcesz dodatkowych opłat ( adapter wifi czy opłaty za XBL ) bierz bez zastanawiania PS3 .

6. N1xX

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Aż tak maniaczyć to chyba nie będę , mam komputer przy którym spędzam dużo czasu więc na konsoli będę mniej czasu niż na kompie , chyba że mnie wciągnie bardziej niż PC :D Myślałem troche o przerabianiu ale jednak chyba zostanę bez przeróbki , mój kolega też planuje kupić konsole więc gralibyśmy sobie razem przez neta a głupio byłoby dostać bana. Wiadomo może się poszczęścić i grać sobie na przerobionej przez długi czas , a można mieć pecha i pograć chwile i ban ;>

Btw, jest do wzięcia x360 elite , kupiony w grudniu 2009 +9 gier za 1300zł , niestety(albo stety, zależy dla kogo) przerobiony - opłaca się ?

7. Pablooo88

Pablooo88 V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Wg mnie nie. Jeśli nie chcesz przerabiać to nie... Szczególnie, że możę być już oflagowany...

Kup sobie nową Elite za ~1000zł

8. fortis

fortis Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Jeśli chchesz xbox'a to nie wiem czy elite jest dobrym wyborem, lepiej kupić coś używanego i dużo tańszego, bo za 1000 zł. to już spokojnie kupisz ps 3.

9. Pablooo88

Pablooo88 V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    No i? Ja osobiście PS3 nie uważam za lepszą konsolę.... Mówię to obiektywnie gdyż używałem obu konsol

10. Tieu

Tieu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Zagan, Polska
    Gry Oryginalne?
    Jeśli nie ma bana, a gry oryginalne to tak.

Zawsze można pograć po Lanie... :).

11. N1xX

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    W sumie teraz ps3 wydaje się być niezłym wyborem , mniej kombinowania z netem+darmowy, chociaż ~120zł za cały rok xlive też nie jest dużo. Musze pogadać jeszcze z kumplem , jeśli on kupi x360 to ja raczej też , zawsze fajniej pograć razem w multi albo jakiegoś co-opa ;]

12. Predator2000

Predator2000 Banned

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    0
  13. maclogan

maclogan Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Shiojiri
    Bez urazy ale to PS3 jest o wiele lepszą konsolą od X360 zarówno pod względem obsługi jak i wszechstronności . Kilka prostych przykładów : zgrywanie jakiegokolwiek filmu w divix lub zdjęć czy muzyki ( np. mp3 ) na PS3 zgramy bez problemu z płyty lub pendriva , zaś na X360 nie jest to możliwe bezpośrednio z płyty tylko przez transer kit ( kupowany osobno ) do tego aby oglądać filmy np. w formacie AVI trzeba mieć X360 podłączonego online , na PS3 nie ma tego problemu . Pominę już , że PS3 odtwarza więcej formatów wideo , audio i zdjęć niż X360 . Do tego wystarczy porównać odtwarzanie gier : na PS3 gry uruchamiają się i działają z płyty i wszystko działa tak jak na X360 po zainstalowaniu gry na HDD , gdyż granie na X360 z samej płyty to koszmar , hałas napędu odczytującego płytę no i "nieco powolny" przesył danych z DVD w porównaniu z nośnikiem BR w PS3 . Do tego w PS3 zainstalowany fabrycznie moduł wifi , bezpłatny PSN , odtwarzacz BR itp. których to rzeczy nie ma w X360 lub trzeba za nie osobno płacić lub dokupić .Można by wymieniać jeszcze długo . Więc nie oszukujmy się 90 % kupujących X360 kupuje go tylko dlatego , że istnieje możliwość przerobienia i grania na " kopiach zapasowych" a nie dlatego ,że jest taki świetny XBL czy dla samej konsoli która raczej nie jest szczytem techniki ...

14. Predator2000

Predator2000 Banned

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    niestety święta prawda... eh

15. Davvido

Davvido Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Masz obie konsole czy wnioski wyciągasz z wpisów w sieci? :)

Ja miewam obie i powiem tak - jeśli chodzi o gry to zdecydowanie Xbox 360.
    Jeśli generalnie o multimedia - PS3.

Polecam Xboxa, nawet bez przeróbki - o ile to gry są priorytetem.

16. Predator2000

Predator2000 Banned

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    może jakieś argumenty podasz co do tych gier? Mnie oczarował uncharted2 i już niedługo będzie GT5.

17. jqo2 pl

jqo2 pl Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Pierwsze słysze że DVD xa jest wolniejsze niż BR. Tutaj chyba coś ci się pomyliło na wszytskich forach właśnie pisze się o powolnym napędzie BR w sony który prawie dorównuje DVD xa. A co do wielkiej przewagi to na pewno masz racje jeżeli chodzi o multimedia tutaj xbox 1 już był lepszy. Natomiast tylko w tym z twojej wypowiedzi można wywnioskować że sony ps3 technologicznie wyprzedza o kilka długości xa. Jeżeli chodzi o napęd to na pewno. Natomiast jeżeli chodzi o resztę to nie dokońca. Na wielu forach można wyczytać że CPU obu konsol jest porównywalne , tak wiem zaraz wyskoczysz z tym że ps ma 7 czy tam 8 rdzeni ale musisz wiedziec że nie są samodzielne. Poczytaj sobie o tym na google, natomiast jeżeli chodzi o grafike to już tutaj xbox jest minimalnie lepszy. Najbardziej prawidłowe określenie obu konsol to: sa porównywalne.

18. maclogan

maclogan Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Shiojiri
    Mi się pytasz ? Jeśli tak to odpowiem : tak obecnie mam trzeciego X360 ( czyli łącznie miałem X360 jakieś 10-12 miesięcy ) , a jakieś parę miesięcy temu sprzedałem PS3 którego miałem ponad dwa lata . I piszę z własnych doświadczeń . Niestety przeróbka kusi .... choć obecnie mam nieprzerobioną to jednak może .... za jakiś czas ....

@jqo2 pl oczywiście , że przesył DVD jest wolniejszy niż z płyty BR ( to tak jakby porównywać CD z DVD ) co widać choćby grając z płyty w "Fallout 3" na X360 będzie widać dość wyrażnie różnice w grze z płyty na PS3 . Do tego wystarczy włączyć w menu szczegóły przesyłu danych podczas oglądania filmu na DVD a BR choć to może zły przykład bo mówimy o grach .

19. paulos2009

paulos2009 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Małopolska
    No i co z tego że darmowy jest net w ps3 wole dopłacić i mieć o wile więcej...
    Jak będzie live dla polski to kupie drugiego x'a.

20. Predator2000

Predator2000 Banned

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Porównujesz dvd do Blu-ray?! To jak jakość divix do dvd. Kolego nie te czasy. Może bd jest wolniejsze ale za to nie ma gier na 2-óch płytkach (forza3). Arcadowcy mają przeje,,@@. PS3 slim+250gb jest świetnym sprzętem. Sam odtwarzacz blu-ray kosztuje ok 500zł.

21. Davvido

Davvido Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    A mnie oczarował pad, system osiągnięć i generalnie całość przystosowana do gracza, a nie kino-maniaka. Nie chodzi o tytuły - chodzi o stosunek konsoli do gracza. Xbox 360 ewidentnie ma gry na pierwszym planie, a zdjęcia, muzyka czy filmy to jedynie możliwość - mniej ważna w przypadku świadomego kupca. Dla reszty jest właśnie PS3. :) Dlatego też nie chcę mówić która konsola jest lepsza, bo nie ma lepszej - jak kolega napisał, obie są porównywalne i wszystko zależy od użytkownika. Ale z tym wolnym odczytywaniem płyt w Xboxie to przegięcie było. :)

O, Predator - idealnie obrazujesz to o czym pisałem. Wszędzie powtarzasz - BLU-RAY. A ja mam w d... blu-ray - nagrywam nawet dwie płyty na dysk i mam wygodnego pada w łapie. :) Toteż dla mnie lepsze to, a dla Ciebie tamto.

Wczytywanie...

Poleć forum