Xbox 360 - pendrive jako pamięć masowa - "niesformatowany"

gumowaty

Użytkownik
Użytkownik
Witam, dzisiaj podłączyłem pendrive 8GB firmy Hama do Xboxa, stworzyłem profil, skonfigurowałem go w ustawieniach Xboxa i stworzyłem profil w grze Fight Night Round 4 - pograłem z 2-3 godziny, wyłączyłem konsolę i po kilku godzinach znowu ją włączyłem, podłączyłem pendrive. Zauważyłem, że w menu konsoli nie ma mojego profilu. Wszedłem w ustawieniach konsoli w pamięć masową, a tam był widoczny mój pendrive, ale podpisany jako "niesformatowany". Wyłączyłem konsolę, pendrive podłączyłem do kompa i w tej chwili kopiuje wszystkie dane i save'a FNR 4 do kompa. Dlaczego to się stało ? Co mam teraz robić ? I dlaczego te wszystkie dane Xboxa zajmują mi prawie calutką pamięć pendrive ?
 

ronnin

Użytkownik
Użytkownik
Xbox podczas przygotowywania pendrive'a do użytkowania go wgrywa dużo ważące pliki konfiguracyjne. Czy przypadkiem nie wyciągałeś pendrive'a podczas zapisu/odczytu danych ?
 

gumowaty

Użytkownik
Użytkownik
Nie nic nie wyjmowałem, nie dotykałem konsoli.

I jak rozpoznać moje save na pendrive podłączonym do komputera ? Bo wszystkie pliki mają datę modyfikacji 2005-11-22.

Alert -=SETH=- //Nie pisz post pod postem. Używaj opcji edytuj.

 

f1older

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
ale tak, to ty nie uratujesz tego sejwa. o ile pamietam, to masz na dysku w tej chwili kilka plików po kilkaset MB(zależy jaki pendrak?), o nazwie data-costam./ to jakiś xboxowy system plików, i z niego nie wyciągniesz osobnego sejwa. a nawet jak skopiujesz to na żywca na jakiegoś pena, to i tak xbox nie zobaczy tego, i każe formatować sprzęt. uwierz, przerabiałem identyczny problem.
 

Krycha1987

Banned
pendrive 8GB firmy Hama
Używasz jakiegoś g^^na to się stało.


ale tak, to ty nie uratujesz tego sejwa. o ile pamietam, to masz na dysku w tej chwili kilka plików po kilkaset MB(zależy jaki pendrak?), o nazwie data-costam./ to jakiś xboxowy system plików, i z niego nie wyciągniesz osobnego sejwa. a nawet jak skopiujesz to na żywca na jakiegoś pena, to i tak xbox nie zobaczy tego, i każe
formatować sprzęt. uwierz, przerabiałem identyczny problem.

Przed chwilą to sprawdziłem i można normalnie przenosić katalog Xbox360 z zawartością, z pena a na dysk pc i znowu na pena a, a nawet na pena b i konsola normalnie rozpoznaje zawartość którą tam wrzuciłem. Nie wiem jak ty to kolego zrobiłeś ale mi działa bezproblemowo.

>>>
Można zrobić obraz pendrive następnie go zamontować i przy pomocy Xbox 360 Tools czy Horizon normalnie przeglądać. Chyba że będzie uszkodzone to co nie powinno i program tego nie odczyta ;/

Bierzesz inny pendrive, w konsoli go formatujesz, podpinasz do pc i nadpisujesz te pliki wirtualnej partycji, albo przenosisz zawartość z odzyskanej zawartości wirtualnego dysku uszkodzonego pena na nowy, musi widzieć.
 

f1older

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
jeśli zrobi obraz pena(czego jak sądzę nie zrobił) to zrobi wszystko, jeśli chodzi o przeglądanie zawartości. druga sprawa, to przeglądanie katalogów, typu EB357B14A06402CD, z sejwami. to jasne przecież, i tam ma sejwy. ale on ma zdaje się widoczne pliki typu data-costam, i pewnie o to mu chodzi. jak napisze jaśniej, będzie wiadomo, jak i czy mu pomóc. jak skopiujesz pliki gołe pliki data..., tyo na wcześniej sformatowany pendrak to nie chwyci, bedzie kazał ci xbox formatowac od nowa. przerabiane na kilku pendrakach, noname, jak i firmowych.
 

gumowaty

Użytkownik
Użytkownik
Właśnie tak jak f1older pisze - wyświetlają mi się pliki data. Więc jak przeniosę je na inny wcześniej sformatowany pendrive, np. Kingston to ten Kingston normalnie mi je odczyta ?
EDIT: Ściągnąłem program Xbox 360 Tools - wykrył mojego pendriva, ale pokazuje tylko folder Cache w którym są te pliki data, żadnych savów nie pokazuje, tak jak to jest ukazane w internecie.
 

Krycha1987

Banned
Powinny być dwa foldery/partycje cache i content (na dysku są 3), wszystkie pliki jak np. save są na tej drugiej, jak jej niema to kiszka.
 

gumowaty

Użytkownik
Użytkownik
No właśnie jest tylko cache... ehh, 3 godziny gry poszły się je*ać. A czym to jest spowodowane ? Dlaczego nie ma moich savów i dlaczego w xboxie pokazywało mi pena jako "niesformatowany" ?
 

Krycha1987

Banned
Uszkodzona tablica partycji (lista plików) może spowodować taki komunikat, zazwyczaj staje się to przez nagły zanik napięcia gdy ta lista jest w trybie zapisu (wyłączenie nagle konsoli podczas zapisu stanu save). Niestety ale FAT nie posiada kopi i każda awaria jest drastyczna w NTFS takie problemy to rzadkość, ale zakichana konsola nie obsługuje NTFS co mnie dziwi bo to przecież wytwór M$

Nie wiem czym odzyskiwałeś pliki ale spróbuj DMDE

ps. I na przyszłość używaj oryginalnych kart lub dysku a nie jakiegoś syfnego pena a jak już to dobrej firmy.
 

gumowaty

Użytkownik
Użytkownik
A czy te odzyskanie danych programem DMDE pomoże mi odzyskać save ?
EDIT: Zmieniłem pendrive na Goodrama 2GB i wszystko śmiga jak należy ;D
 

Do góry Bottom