1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox 360 potrzebny od zaraz

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Abaddon, Wrzesień 15, 2010.

1. Abaddon

Abaddon Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Witam jestem nowy i zielony w tych sprawach. Chce kupić konsole ale nie wiem jaką Jedyne co wiem że mamy Arcade Elit Jasper falcon ale co z czym się je nie mam pojęcia. Co możecie polecić coś co się nie zepsuje da się przerobić jak jeszcze coś takiego się robi jaki DVDrom jest najlepszy itd itp. POMOŻECIE > ? <

2. Lotnik421 Xbox One

3. Olocalt

Olocalt Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dobra, najpierw tak.
    Jezeli interesuje Cie tani xbox, bez dysku, z jednym padem itp. to wybierz arcade. (KONIECZNIE JASPER [o tym dalej])
    Jezeli chcesz wydac troche wiecej, ale miec dysk 60gb, kup premium (tez jasper)
    Potem wersja Elite, rozni sie od arcade i premium czarna obudowa i dolaczonym dyskiem 120gb do zestawu, jest troche drozszy.
    Potem Slim, najnowsza produkcja, najmniej awaryjny, calkiem rozni sie wygladem od poprzednich wersji. Jest z dyskiem 4gb i 250 gb.
    Teraz przejdzmy do modeli plyt glownych.
    Starsze wersje xboxa (arcade, premium i elite) zostaly wyprodukowane z tymi modelami plyt glownych:
    - Xenon/zephyr
    - Falcon
    - Jasper
    Pierwsze, xenon zephyr, jest to najbardziej awaryjny model, bardzo czesto wystepuje tam tzw. RROD (krag smierci) poczytaj o tym na forum, ogolnie NIE POLECAM!
    Potem Falcon, ta wersja jest juz mniej awaryjna i mozna ja dorwac w dobrej cenie, Ujdzie, jak masz malo kasy ;D
    Potem jasper, jest to najlepszy model, zostal tu w 99% wyeliminowany w/w rrod, najmniej awaryjny model, mozesz grac i o nic sie nie bac, ze bedziesz mial rroda.
    Elite (ten czarny) wyszedl z modelami Falcon i jasper.
    Jak je rozpoznac??
    Poczytaj na forum, w przyklejonym temacie nawet masz jak poznac.
    Aha, tez wazne. Slima jak narazie nie da sie przerobic.
    Plytki DVD DL (maja 8.5gb pojemnosci). Najlepiej plyty Verbatim, sa najlepsze.
    Jesli pomoglem, kliknij DZIEKUJE.

4. Abaddon

Abaddon Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    oczywiście że podziękuję ale niech jeszcze ktoś sie wypowie a tym temacie:D

A gdzie tego przyklejonego szukać z ty jak odróżnić

Czyli co te nowe co mają 250gb przerobić się nie da tak?

Czyli szukać Jasper 120gb ?

Ile kosztuje przeróbka ? Czy trzeba wyminąć DVDrom czy jakiś programik na HDD ?
    Jak wymieniać to na jaki Liton Samsung czy co tam jeszcze się wkłada

5. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Ale po co chcesz przerabiać.Gierki oryginalne,używane są już dosyć tanie.Poza tym można je wymienić na inne za niewielką dopłatą w sklepach z konsolami.Oprócz tego od listopada wprowadzona będzie u nas usługa Xbox Live czyli połączenie konsoli z netem dzięki której posiadacze Xboxa mogą zyskać kilka bonusów.Jeśli nie wiesz o co chodzi to poszukaj w google.Przy przerobionej konsoli połączenie z tą usługą będzie skutkowało tak zwanym banem czyli brakiem dostępu do tej usługi.I nawet słynna przeróbka Ixtreme LT znana z tego,że jest nie wykrywana przez speców z Miicrosoftu niedługo może zacząć jednak być wykrywana.Krótko mówiąc bądź uczciwy i kup nieprzerobioną konsolę czyli Xboxa Slim w wersji z 250 gb. dyskiem.To w tej chwili najlepsza opcja.
    Pozdrawiam !

6. Olocalt

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Przerobka gdzies tak 50 - 80 zl, ale tez zalezy jaki konsola bedzie miala naped.
    Nie za bardzo pamietam, ale CHYBA powyzej czerwca 2009, albo wrzesnia, jakos tak (jasper) trzeba bedzie lutowac, wtedy wyjdzie przerobka drozej, ok 100 zeta wzwyz.
    Przerobki sa Iextreme 1.41, Ixtreme 1.5, Ixtreme 1.61 i najnowsza i najlepsza LT 1.1, podobno jest niewykrywalna na xbox live, to nie dostaniesz bana, nie musisz bawic sie z wave'ami itp.

No najlepszym wyjsciem dla Ciebie bylby ten elite z dyskiem 120gb.
    Tylko jestes tego swiadom, ze jak bedziesz przerabial, to stracisz gwarancje?
    Chociaz na elite jasperze o nic za bardzo bac sie nie musisz, takze smialo przerabiaj ;P
    Zaraz editne i dam Ci linka do tych tematow :p

#edit
    Albo lap tutaj jak rozpoznac jaspera.
    1) Amperaż na linii 12V.
    W Jasperach natężenie prądu to 12,1A tak jak na załączonym niżej zdjęciu. Kupując taką konsolę o takim amperażu mamy pewność, że jest to JASPER.

link do zdjęcia- Yfrog Image : yfrog.com/m9x360jasper2500x248j - Uploaded by bemben666

2) Wtyczka zasilacza.
    Płytę główną można poznać też po wtyczce zasilacza zamieszczonej w konsoli. Poniższe zdjęcie wyjaśni to zagadnienie.

link do zdjęcia- Yfrog Image : yfrog.com/m9x360jasper3500x197j - Uploaded by bemben666

3) Zasilacz.
    Jeżeli do konsoli dołączony jest zasilacz o mocy 150W to Xbox na pewno ma w sobie płytę główną JASPER.

4) Data produkcji.
    Produkcja JASPER'ów rozpoczęła się na przełomie wrzesień-październik 2008. Mając konsolę po takiej dacie na 99% mamy JASPER'a.
    by bemben12

W jasperach jest 12,1A a w falconach z tego co pamietam to 16,5

7. Abaddon

Abaddon Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Nie chce grać przez sieć nie interesuje mnie to :D czyli jasper i nic wiecej

8. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Ale ja nic nie napisałem o graniu przez sieć.Ja napisałem o Xbox Live czyli usłudze pozwalającej na sciąganiu gier na przykład i różnych dodatków do tych właśnie gier.

9. Olocalt

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Oczywiscie, bierz only jaspera ;D

Widze, ze chcesz przerabiac, tak jak ja.
    Najlepiej na twoim miejscu kupic konsole przerobiona juz, bo zeby przerobic, to trzeba duzo szukac, chyba, ze na allegro, ale tam musisz bardzo uwazac.
    Najlepiej jakis elite jasper z LT 1.1

10. krzysiek468

krzysiek468 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lubań / Jelenia Góra
    Najlepiej znajdź na allegro jasperka elite albo arcade i do niego możesz sobie dokupić dysk np. 60gb oczywiście z iXtreme LT 1.1 najlepiej.

11. KNAR

KNAR Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    Jak nie gra w sieci to lepiej powiększyć nieco budżet i szukać konsoli do jtaga.
    Zakup zwróci się tym, że nie trzeba tracić czasu na weryfikacje obrazów,palenie, kupowanie płytek.
    Wiem, że temat jtaga to tabu w polskim internecie ale naprawdę warto ową opcję rozważyć :)

Gdyby OP nie wiedział. Jtag to modyfikacja hardwareu samej konsoli. Wgrywasz zmodyfikowany soft do pamięci wewnętrznej nand konsoli. Umożliwia on odpalanie każdej gry bez płyty, full gier xbla, dodatków, usuwa region.
    Po wykonaniu jtaga, wszystko sprowadza się do zainstalowania menu freestyle dash, zmapowania zawartości gier na dyskach i finito.
    Kupujesz np. dysk usb 500gb, na niego wypakowujesz gry i tam je trzymasz. A dysk wewnętrzny konsoli służy za miejsce na gry arkade, dodatki do gier.
    Do wszystkiego jest wygodny dostęp przez ftp. Napęd w ogóle nie jest potrzebny, ja u siebie go wywaliłem i wrzuciłem zworkę w piny w gniezdzie zasilania aby mi dioda na boksie nie migała non stop :p

To tak w skrócie :)

Wczytywanie...

Poleć forum