1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox 360 Premium Jasper

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Ziele98, Grudzień 15, 2013.

1. Ziele98

Ziele98 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam !
    Pierwszy raz mam do czynienia z jakąkolwiek konsolą.
    Wczoraj zakupiłem :FABRYCZNIE NOWY XBOX`360 ZESTAW PRZEROBIONY LT3.0 (3788846234) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje..

No i co do tej aukcji mam kilka pytań.

''Z WBUDOWANYM PORTEM HDMI !!!

NAJLEPSZE WERSJE JASPER/FALCON V2
    ''

I tu nasuwa mi się kilka pytań. Oczywiście zamawiając konsole poprosiłem o wersje JASPER (Podobno pasuje tylko zasilacz 150w). Dzień wcześniej wysłałem maila i zapomniałem go odczytać co wchodzi w skład konsoli. Odpowiedział mi że zasilacz 175w, oraz że konsolka jest z końca 2008r. . Tak więc drodzy użytkownicy forum powiedzcie mi na pytania :

1. Czy pod koniec 2008r. jest opcja żeby to byla konsola JASPER ?
    2.Jak odróżnić Jasper od Falcon v2 ?
    3. Czy zasilacz 175w moze pasowac do Jaspera ? (nie wydaje mi sie )
    4.Czy Falcon V2 ma wejście HDMI ?
    5. O co chodzi dokładniej w tym cytacie ?

''-KOMPATYBILNA Z LITE-ON iHAS GRY XGD-3 :)

-CZYTA WZYSTKO IDEALNIE W TYM DVD+R DL 8,5GB''

Z góry dziękuje za odpowiedź :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    1. Tak, od końca października 2008 są jaspery.
    2. Po gnieździe zasilania.
    3. Pasuje.
    4. Tak, każdy falcon ma hdmi
    5. Ze. Przydałoby się mieć nagrywarkę ihas

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

4. Ziele98

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    A jak dokładnie poznać po gnieździe zasilania ? Jestem w tym temacie w ogóle nie rozeznany :) Mozesz mi trochę to przetłumaczyć?

5. tel

tel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    134
    Punkty za osiągnięcia:
    63
  6. jaszczurka23

jaszczurka23 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    83
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    1. MASZ PORÓWNANIE
    How to Tell what Motherboard your Xbox has! | Se7enSins Gaming Community
    Xbox 360 technical specifications - Wikipedia, the free encyclopedia
    Xbox 360 DVD Drive Database - How To Guide
    Xbox 360 – Wikipedia, wolna encyklopedia
    Xbox 360 Revisions - ivc wiki

tak jaspery z roku 2008 od pażdziernika z datą produkcji MFR i dalej występują masz w opisie w linkach ; FALCONY głównie lata 2007-2008 wg daty MFR
    jak znajdę czas to wrzucę fotki porównawcze z zewnątrz wewnątrz bo mam aktualnie jaspera i falcona
    jedna UWAGA jeszcze akurat ten mój wspomniany falcon ma datę serwisowania (SERVICE DATE) 2010 w czarnej obudowie nie ma podanej daty MFR
    jak widzę wewnątrz zmiany dokonane to założone termopady na kości pamięci w jasperku nie mam tego

krótkie sprostowanie jeśli jasper i to co daje fabryka to zasilacz powinien być orginalnie 150 watt jest mniejszy krótszy gabarytowo od 175 watt(choć ten 175 watt też jest spotykany ponoć z jasperem w zestawie) ; z tylu konsoli na obudowie powinno być oznaczenie 12V - 12.1A ; 5V - 1A takie same oznaczenia na zasilaczu 150 watt ; złącze od zasilania w konsoli powinno wyglądać jak w tym linku
    How to Tell what Motherboard your Xbox has! | Se7enSins Gaming Community
    POWER CONNECTOR on the console obrazek 3ci Jasper i tu
    How to Identify your X360 Mobo using the Power Connector | Se7enSins Gaming Community
    to są różnice zewnętrzne jakie można dokonać przy przeglądzie wizualnie nie ingerując we wnętrze konsoli bez rozkręcania konsoli
    innym sposobem przypadkiem jest sprawdzenie w ustawieniach konsoli pamięć wewnętrzna są 3 wersje:
    a) 16 mb inaczej small block (sb) wtedy nic nie będzie tak jak w falcon v2 nie będzie widoczna żadna pamięć wewnętrzna
    b)256 mb inaczej big block (bb) będzie widoczna pamięć w przybliżeniu ok 214 mb
    c)512 mb inaczej big block (bb) będzie widoczna pamięć w przybliżeniu ok 451 mb
    wewnętrzne różnice to głównie inne rozmieszczenie układów na mobo i różnice w oznaczeniu układów charakterystyczna różnica to np radiatory na GPU aluminiowe lub stalowe z heatpipe , w jasperach aluminiowe bez heatpipe ; oczywiście i tu można zastosować zmianę zakładając zamiast aluminiowego ten stalowy z heatpipem w celu lepszego odprowadzania ciepła
    inną różnicą jest np napęd w jasperach były stosowane Philips-LiteOn 16D2S z firmware ver. 83850c v1 i v2 ; 93450c; 93850c w falconach często stosowane Philips-BenQ 6038 i też Philips-LiteOn 16D2S z firmware ver. 74850C do 83850C włącznie
    także w napędach można dokonać modów tak żeby w konsoli siedział np inny napęd mając np wgrany soft LT 3.0 zamiana z benq na liteona w dowolnej wersji z 16d2s i odwrotnie z liteona na benq można nawet w ten sposób grać na Xbox LIVE bez bana

2. na podstawie punkt 1 po rozkręceniu masz większą pewność po układach na mobo (zaawansowany sposób - podlutowanie programatora nand do płyty głównej x360 i odczyt flash config przy dumpowaniu zawartości pamięci nand) :
    01198010 - Xenon, Zephyr, Opus, Falcon, Jasper SB ( small block)
    00023010 - Jasper 16mb, Trinity
    008A3020 - Jasper 256mb
    00AA3020 - Jasper 512mb

3.Jeśli fabrycznie jest z zasilaczem 175 watt niby takie przypadki odnotowano to pasuje ; jeśli 150 watt (mam taki właśnie model osobiście i tylko takie miałem do tej pory) ma w gnieździe w konsoli to zasilacz musi być 150 watt

4. zarówno Falcon v2 jak i jaspery i slimy mają złącze HDMI i AV (XBOX 360 SLIM E STINGRAY bez AV)

5. gry XGD3 nagrane na nagrywarce z serii IHAS są kompatybilne z przeróbką w konsoli czyli działają jako pełne kopie bez błędów jest to sposób nagrywania gier z zabezpieczeniami producentów przed piractwem)

7. Ziele98

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Eh rozpisałeś się bardzo a ja i tak z tego rozumiem z 20 % :) Mogłbyś opisać po czym moge zewnętrznie stwierdzić czy jest to jasper czy falcon v2 zakładając że do obydwu pasuje zasilacz 175w ? :>
    Kolega wyżej dał link : http://www.team-xecuter.com/psu.png. Nie bardzo rozumiem jego przesłanie :) Jakby był ktos łaskawy opisac to w sposób prosty, bez większych mankamentów dla osoby która ma styczność PIERWSZY raz z jakąkolwiek konsola do gier ;0

Z góry dzienky :D

8. Pixel

Pixel Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    854
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Masz tutaj taki obrazek:
    Są to gniazda zasilania, w przypadku Jaspera to "coś" na górze jest podzielone na 2 części, w przypadku falcona jest to 1 część.

9. jaszczurka23

jaszczurka23 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    83
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    jak ja wcześniej wypisałem w pkt 1 i to co !Pixel_PL na obrazku zaznaczył

czyli zasilacz jaspera ma mieć 150 watt mniejszy względem 175/203 watt , oznaczenia napięcia na tylnej części obudowy konsoli na nalepce 12V - 12.1A ; 5V - 1A tak samo na zasilaczu , data produkcji MFR od październik 2008 , wewnętrzna pamięć konsoli w przypadku wersji 256/512 mb no i napęd liteon tacka w kształcie U bez żadnych wcięć tylko takie różnice zewnętrzne
    warto sprawdzić numer seryjny w konsoli w ustawieniach i na nalepce z tyłu

Wczytywanie...

Poleć forum