1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox 360 RGH nie widzi gier z dysku zewnętrznego.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez SeBaLy, Wrzesień 16, 2013.

1. SeBaLy

SeBaLy Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam, przez przypadek nacisnąłem, żeby ustawiło mi ponownie pamięć masową i chyba sformatowało dysk zewnętrzny konsoli xbox 360 którą kupiłem młodszemu bratu do gier, prosiłbym o pomoc, gdyż konsola odczytywała gry z dysku zewnętrznego z folderu o nazwie RGH GRY, wystarczyło, że grę skonwertować do formatu GOD i wkleić na dysk zewnętrzny do owego folderu i gry normalnie ukazywały się w freestyle 3 (metrostyle) oczywiście bez okładek. Dysk usb w freestyle 3 w ustawieniach pamięci masowej widnieje jako niesformatowany po prawej stronie przy wydajności widnieje zdanie:,, nie spełnia zaleceń pozostała przestrzeń jest zarezerwowana do użytku systemowego''. Dostępna jest opcja ,,usuń urządzenie pamięci masowej''. Co mam zrobić po kolei, żeby normalnie czytało gry z tego folderu jak wyżej opisałem. Dysk normalnie wyświetla w menu metrostyle i widnieje jego ikona, że 465 gb ogólnej przestrzeni w tym 425 wolnej.Z poziomu plików normalnie odtwarza grę którą pobrałem i przerobiłem do GOD, natomiast nie wyświetla ich nawet bez okładek. W Freestyle 3 wszedłem w zakładkę settings-conntent settings-manage game path- są tam dwa foldery sysext:\ i po tym jest drugi i w, nim ustawiam na USB0:\ folder RGH GRY I dalej nie ma zainstalowanej gry w menu nawet bez okładki, natomiast widnieją okładki starych gier przed formatowaniem. Prosiłbym o wyrozumiałość i szybką poradę co mam krok po kroku zrobić aby wszystko było jak przed tym ,,niby'' formatowaniem czy czymś co zepsułem.

2. Lotnik421 Xbox One

3. dadas123456789

dadas123456789 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    34
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Piszesz strasznie chaotycznie, namęczyłem się czytając twój post
    "przez przypadek nacisnąłem, żeby ustawiło mi ponownie pamięć masową i chyba sformatowało dysk zewnętrzny" gdzie i co kliknąłeś??
    odczytuje dysk jeśli podłączysz do kompa? sformatuj dysk na FAT32 np programem /guiformat/ i powinno działać, tylko że będzie pusty oczywiście.

4. SeBaLy

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Coś mi się zdaje, że ja w ogóle nie miałem urządzenia magazynującego ustawionego na ten dysk zewnętrzny tylko mam taką ikonę xboxa i pisze, że 400 mb jest jeszcze wolnej pamięci na 3,2gb możliwych poprawcie mniej, jeśli się mylę, że xbox ma jakąś pamięć wewnętrzną??? Grzebałem w tych ustawieniach pamięci masowej, bo chciałem skonfigurować pendrive z xboxem i zamiast niego ustawiłem dysk zewnętrzny i, wtedy nastąpił format owego dysku a na pewno nie miałem w fat 32 bo on jest 500 gb i miałem tam 70 gier po poprzednim właścicielu. A rozchodzi mi się tak jak w poście powyżej jak ustawić na nowo aby gry odpalane były z dysku zewnętrznego z obojętnie jakiego folderu utworzonego przeze mnie oraz żeby były tak jak wcześniej widoczne w menu gier . Przed tym formatem przerabiałem gry do god wrzucałem do folderu który utworzył na dysku zewnętrznym poprzedni właściciel xboxa i były normalnie widoczne tw menu gry we freestyle metrostyle. I jeszcze raz przepraszam z góry za moje chaotyczne pisanie.Proszę o jakąś poradę. Pozdrawiam.

5. dadas123456789

dadas123456789 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    34
    Punkty za osiągnięcia:
    28
  6. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Miałem kiedyś identyczny przypadek. Też przez pomyłkę a raczej wtedy jeszcze niewiedze sformatowałem dysk zewnętrzny pod konsolą. Oczywiście straciłem wszystko co na nim było. Dysk 1 tera. Sformatowałem go normalnie pod Windowsem na format Fat32 i konsola go widzi w pełnej - 965 gb pojemności przy rgh zarówno w XexMenu jak i we FreestyleDashu.

7. SeBaLy

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Teraz dysk jest już fat32 konsola poprawnie czyta dysk jako 500gb, po podpięciu do pc stworzyłem folder na dysku zewnętrznym o nazwie ,,RGH GRY'' grę przerobiłem grę do formatu GOD wkleiłem do owego folderu ścieżkę w freestyle dashu metro style ustawiłem na ten właśnie folder z grą, dałem przeszukiwanie ręczne i podczas skanowania widać że przeskanowało ten folder z tą grą jednak w menu gry dalej się ona nie wyświetla, grę można odpalić natomiast z menadżera plików.Może oprócz tej ścieżki trzeba ustawić 2gą na konsole albo coś żeby chociaż wyświetlało tak jak wcześniej gry bez okładek.Prosiłbym bardzo o pomoc co z tym zrobić gdyż jestem początkującym użytkownikiem a serwisu w moim mieście brak:(
    EDIT:
    Witam utworzyłem folder na dysku zewnętrznym o nazwie GRYXbox360 ustawiłem do niego ścieżkę we Manage Game Paths i dopiero, wtedy załapało, ale dlaczego akurat ta konkretna nazwa folderu, bo, gdy ustawie inną nazwę to nie widzi gier w menu. I jeszcze jedno pytanie. W tutorialu http://xboxforum.pl/artykuly-196/tutorial-jtag-rgh-poradnik-uzytkownika-v1-8-a-145552/ który podał życzliwy kolega dadas123456789:) jest napisane, że trzeba ustawić również ścieżkę do HDD1:\content\00000000000000000 a, jeżeli ja mam ten folder nie na HDD1(nie posiadam dysku wewnętrznego microsoft konsoli ) tylko znalazłem ten content w jakimś folderze OnBoardMU:\ to mogę tak ustawić czy znowu jakieś problemy później wyskoczą z DLC w grach bo nie wiem czy nie trzeba tego folder content stworzyć na zewn dysku albo coś i dopiero później przypisać do niego ścieżki.Proszę o dopowiedz jak to wykonać prawidłowo.

Edytuj swoje posty - nie pisz jeden pod drugim - nast. razem WARN - Jabar

8. Jabar

Jabar Moderator Członek Załogi Moderator Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1111
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Tworzysz jakikolwiek folder i wrzucasz do niego gry, a w menage game paths wskazujesz na ten folder i zapisujesz, później dajesz Scan i gry będą w bibliotece.

Pisane na SGS+ w tapatalk 4.

9. SeBaLy

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    To dlaczego w moim przypadku pojawiły się dopiero po utworzeniu dokładnie folderu o nazwie Gry Xbox360, jest to nawet opisane w tym linku http://xboxforum.pl/artykuly-196/tutorial-poradnik-swiezego-jtagowca-104876/:widnieje widnieje tam takie zdanie ,,UWAGA: Jeżeli chcielibyście aby gry uruchamiane były z zewnętrznego dysku USB to zamiast np. HDD1-> Gry Xbox360, ustawiacie scieżkę USB->Gry Xbox360''. Gdy tworzyłem folder o innej nazwie i skanowałem to nadal nie pokazywało gier dziwne:/. A co do mojego drugiego pytania o ścieżki do content to czy wystarczy tak ustawić jak napisałem powyżej czyli ustawienie śćieżki na ten folder OnBoardMU:\content\00000000000000000 czy trzeba coś kombinować jeszcze???

10. osmul02

osmul02 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    a mi z foldery gry pokazuje 11 gier z 35 czemu bylo normalnie cos zrobiłem i nie wiem jak naprawic gry z menadzera odpalaja ale ścieżek z grami nie ma ! czemu ???

11. mariuszmysz

mariuszmysz Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mam podobny problem w Aurora gry są napewno bo jak wchodzę w Xexa do katalogu HDD1/Connect/0000.... to jet tam 49 gier. Mimo ustawienia ścieżki i przesuniącia suwaka na głębokość szukania nieskończoną. Aurora nie widzi wcale gier a jesli wejde w orginale menu moje gry tam są wszystkie i gram z tamtąd dlaczego Aurora tego nie widzi :-( proszę o pomoc. Nadmienię że gry przegralem z Xoboxa od siostry caly katalog Connect i z Conecta z zewnetrznego wgrywalem do w/w sciezki foldery z numerami na mojego.

Ostatnia edycja: Kwiecień 7, 2016
Wczytywanie...

Poleć forum