Xbox 360 ROD 0110 - W czym problem?

McAntek

Użytkownik
Użytkownik
Witam! Posiadam konsole z błędem rod kodu 0110. Gdzies przeczytalem ze to przegrzanie ramu. Zrobiłem chłodzenie ze GPU i Ramy sa zimne nawet jesli xbox chodzi 1 godz. Ale zwykle pochodzi do 5 min i sie zatnie. I tak cały czas się zacina a czasem wyskoczy ROD. Widzialem na YT film co koles robi tego calego 'x-clamp' i konsola zaczela chodzic jednak sie troche tego obawiam. No i jeszcze grzanie hot air tylko ze nie wiem czy trzeba grzac GPU czy RAMY. Konsole mam z 2007 r. wersja z HDMI. Proszę o pomoc (serwis w ostatecznosci). Z góry dzięki.
 

divao

Użytkownik
Użytkownik
Lepiej sam nie kombinuj, bo sa to czule elementy, lepiej oddaj do fachowca, sama diagnoza to koszt 30zl, a naprawa do 100zl
 

adidas2009

Użytkownik
Użytkownik
Grzej tylko Ram i GPU - zeby cieplo sie roznosilo po plytce drukowanej, bo inaczej pekna te luty pod GPU.
 

McAntek

Użytkownik
Użytkownik
Czyli chodzi o to zeby cieplo szlo na ta zielona plyte i sie odbijalo w strone lutow? Tak to jakos zrozumiałem :p.
 

McAntek

Użytkownik
Użytkownik
A więc wziasc okleic sreberkiem dookola gpu i ram i grzac okolo 3 min ? Co jesli nie pomoze? Albo inaczej... Na co mam uwazac ?
 

McAntek

Użytkownik
Użytkownik
Niech ktos odpowie bo nie jestem pewny.
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
szukaj czegos takiego jak rubber mod. Wystarczy np dac podkladki pod ramy od dolu plyty albo po monecie na ramy co sa pod radiatorem gpu zeby zwiekszyc docisk.
 

Alex_Xbox

Użytkownik
Użytkownik
Najlepiej pod każdą kostkę wlać trochę fluxu (wcześniej zabezpieczając płytę wokół) i podgrzać chwile hot airem i powoli ochładzać też hot airem. Robić tak z każdą kostką, później najlepiej poczekać z godzinę i założyć tam termopady oraz złożyć konsolkę i przetestować. Ta metoda się nazywa reflow i jest stosowana jako tańsza naprawa w niektórych serwisach.
 

McAntek

Użytkownik
Użytkownik
Dexter: Próbowałem już z tymi podkładkami (docisk) i nic. POdzialalo przez 5 min i sie zacina.
Alex_Xbox: Nie wiem czy mam flux. To musi byc obojętnie jaki topnik czy specjalny do BGA?
 

McAntek

Użytkownik
Użytkownik
Ołożylem plyte glowna sreberkiem i zaczalem grzac hot air'em 2 min. Po zdjeciu folii okazalo sie ze dookola ramu duzo miejsc bylo cieplych (czy to normalne) i po podlaczeniu konsola sie caly czas zacina. Żadko co wejdzie do dash'a bo sie zatnie. Co mam robic?
 

Alex_Xbox

Użytkownik
Użytkownik
Flux najlepszy będzie do bga, musisz dokładnie wokół modułów zabezpieczyć i grać aż kostka będzie "pływać", później również hot airem wychładzasz kostkę zmniejszając temperaturę. Jak zrobisz tak z z każdą pamiątką to załóż na te dolne ramy termopady.
Pozdrawiam.
 

xbox-serwis

Użytkownik
Użytkownik
Proponuję topnik NC-559 firmy amtech. Jest typu no clean, bardzo fajnie się na nim lutuje :)

100g można kupić na ebay.com za 30$, dla porównania w Polsce kosztuje ok 230zł :)

Pozdrawiam
Marcin
 

Do góry Bottom