1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox 360 ROD Pomocy:/

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez MalinaIV, Kwiecień 1, 2009.

1. MalinaIV

MalinaIV Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kraków
    Witam mam problem otóż chcę sobie dziś pograć na xbox 360 :D Włączam konsolę a tu ROD :mad: :eek: Kod błędu 0110 mam postępować jak w błędzie 0102: 0102 - Najczęściej spotykany błąd, konsola nie wie co się dzieje - chwilowym rozwiązaniem tego problemu jest wygrzewanie płyty głównej(GPU, MEM, CPU). Skuteczniejszą metodą jest 3RLOD X-CLAMP - pomaga w większości przypadkach
    Ale nie wiem jak mam to zrobić mam już rozkręconą konsolę i co dalej pomyślałem że wymiana pasty będzie dobrym rozwiązaniem co wy na to :/
    Jak nie to powiedź cie mi co mam zrobić bo w tym X-CLAMP się w ogóle Nie łapie co gdzie mam zrobić pomóżcie mi
    Tu link do tego całego X-Clamp'a
    http://x360iso.org/poradniki-sprzet/11427-x-clamp-rrod-poprawa-chlodzenia.html#post92252

// http://x360iso.org/search.php?searchid=205171 <- mogłeś się podpiąć pod jakiś istniejący temat zamiast zakładać nowy. /Erno

2. Lotnik421 Xbox One

3. mateusz232

mateusz232 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Wymien na razie paste jak nie umiesz nie bierz sie za xclampa

4. MalinaIV

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kraków
    Naprawiłem go wymieniłem pastę i zrobiłem tego x-clamp'a całego Xbox360 śmiga jak należy :D

5. rtv2500

rtv2500 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Mógłbyś napisać jaka wersja ci padła i po jakim czasie? Bo słyszałem, ze dużo falconów rrody też łapią

Dzięki

6. SkuT

SkuT Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Szczecin
    No to gratuluje :D

// jak nie masz nic sensownego do napisania to nie pisz ... unikniesz warna /Erno

7. Erno

Erno V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kielce
    Falcony też padają =/ Mój Arcade wraca z serwisu ... podziałał 1.5 roku.

8. MalinaIV

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kraków
    Ja miałem wersje premium falcon z 01.27.2008

9. papux

papux Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Falcon pada prawie każdy tylko większość ludzi woli je wyrzucić niż gdzieś powiedzieć na forum.
    Błąd jest prosty i jak zawsze wina leży po stronie GPU który jest wykonany w 90nm co sprawia że wydziela za dużo ciepła w porównaniu do powierzchni którą zajmuje.
    Łącząc to z płytą wielowarstwową mamy odpowiedz oczywistą.

Xboxy z 2006r nie posiadały klejonych GPU przez co procesor odwarstwiał się zazwyczaj po bokach co powodowało RooDa.
    Falcon ma klejone GPU i CPU Epoksydem co nie powoduje odklejania procka po bokach lecz ku górze czyli pod małym chipem a jest on połaczony ze scalerem co daje w rzeczywistości E74 czyli RooD ukryty.
    Jest to ta sama usterka i powstaje w falconach po okolo 1, 1,5roku w zależności od intensywności używania konsoli.

X-clap załatwia sprawę ale jest to najgorsza rzecz jaką można zrobić konsoli. Nawet sobie nikt nie wyobraża jakie spustoszenie wnosi to na GPU, jak drastyczne naprężenia powstają na padach które są ściśnięte tak mocno że od ciepła zaczynają się topić i utleniać. Nie polecam tej techniki nikomu.
    Konsola która padnie po X-clampie jest złomem elektronicznym. Ciężko jest już dokonać przelutowania GPU gdyż pady pod GPU są już zazwyczaj popękane i oderwane od płyty głównej.

Wczytywanie...

Poleć forum