1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox 360 - RROD - poprawa chłodzenia

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez kondi50, Październik 29, 2010.

1. kondi50

kondi50 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam,

Na początku opisze mój problem. Kupiłem 2 tyg temu konsole(nie znam daty produkcji a teraz nie mam jak sprawdzić, ale wydaje mi się, że 2006 lub 2007) na allegro, trochę pograłem i złapałem rrod kod błędu to 0102.

Stwierdziłem, że oddam ją do serwisu i za 100 zł mi to naprawią bo domowe sposoby raczej nie starczają na długo. I zastanawiam się teraz nad dodatkowym chłodzeniem. Zaznaczę, że planuje nie zakładać górnej obudowy bo nie przeszkadza mi rozebrany xbox. Ale jeśli chodzi o chłodzenie to chciałbym to zrobić jak najmniejszym kosztem czyli w tym wypadku dołożenia kilku wiatraków(3-4). Jak to będzie wyglądać to jeszcze dokładnie nie wiem, chyba zrobię na oddzielne zasilanie a wiatraki umieszczę na radiatorze CPU (wiatrak 90x90), na GPU(90x90) + dodatkowe radiatorki na pamiec i może jeszcze jakiś jeden większy wiatrak aby zwiększyć cyrkulacje powietrza.

To narazie tylko taki pomysł i chciałbym się dowiedzieć czy w ogóle mogę liczyć na to, że rroda już nie zobacze ? Czy może tak być ze to nic nie da ?

2. Lotnik421 Xbox One

3. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    ROD spowodowany jest wada konstrukcyjna, a dokladnie glupimi przepisami proekologicznymi ktore nakazuja stosowanie cyny bezolowiowej. Nigdy nie bedziesz mial gwarancji ze ROD juz nie wyskoczy, poza tym koles na bank sprzedalkonsole juz uszkodzona bo nie wierze ze padla tak szybko sama z siebie.

4. kondi50

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mniej wiecej znam przyczyny dlaczego się tak dzieje. Tylko czy to dodatkowe chłodzenie jakoś pomoże czy niebardzo ?

5. ATi

ATi Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Milanów
    0102 Zimne luty na GPU raczej nie ma sensu naprawiać bo rrod wróci. @kolega dobrze mówi koleś opchnął uszkodzonego X'a, może pomyśl o nowej inwestycji w Xboxa

6. Dar43

Dar43 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Albo dobry reballing (nie hotair tylko prawdziwa stacja lutownicza- koszt ok. 350zł wzwyż ), albo nowy X. Inne metody to strata czasu i pieniędzy.
    Czasem myślę że cały X to wada fabryczna :) Pomijając te najstarsze, ale jak można zastosować Układ CPU i GPU w innych technologiach ?? Pomyślcie, jeśli jedna strona PCB nagrzewa się bardzie, a druga mniej, to cały laminat z biegiem czasu się wykrzywia.

Już nie wspominam o Normie RoSH, Dziękujemy wam ekolodzy i inne barany (tu powinny paść ostre przekleństwa)

Czekamy na awaryjność nowego Układu M$ czyli 2w1 :)

A twój X musiał już ostro dostać po *****, i dlatego ktoś go sprzedał (nie czytałeś forum ze egzemplarzy z tych lat się nie kupuje

7. kondi50

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  8. ATi

ATi Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Milanów
    Moim skromnym zdaniem to strata pieniędzy i czasu twój Xbox się poprostu wysłużył

9. kondi50

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Czyli na pewno nie opłaca się naprawiać ? Nie pochodzi zbyt wiele nawet po reballingu ?

A ile mogę za niego dostać(bez pada) ? Z 200 zł, czy będzie ciężko ?

10. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    jak nie ma hdmi to sama konsole sprzedasz za max 100zl

11. HELP ME!!!

HELP ME!!! Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Sorka, że poruszam znów ten temat, mój kod jest taki sam konsola tez z 2006 i też odkupiona.Wczoraj chciałem sobie pograć(od pewnego czasu konsola sie zacinała robiła pii i koniec zwiecha, ale to mi nie przeszkadzało, ponieważ podłączyłem do 2 wejścia AV i grała 1h) i tu nagle 3 rodd.W ogóle nie włączałem i nie grałem od 2 dni, mój rekord siedzenia przed nią to 2h :) .Niewiem czy to pomoże, ale nie mrugają mi 3 diody, lecz się palą.Konsola się wgl nie chce włączyć kompletnie nic.Proszę o pomoc :-/ Z GÓRY THX!!!

Wczytywanie...

Poleć forum