1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox 360 S - niepokojąca wysoka temperatura podczas pracy. Cieplejsza niż Jasper...

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez Aldric666, Czerwiec 21, 2012.

1. Aldric666

Aldric666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Kraków
    Witam.

Nabyłem niedawno używaną konsolę Xbox 360 Slim, w wersji 250GB. Zauważyłem, że wydziela ona bardzo dużo ciepła z górnej części obudowy (nad radiatorem, gdzie zamontowano niby to większy i wydajniejszy wiatraczek), po bokach ulatuje mała ilość chłodniejszego powietrza. Trochę mnie to niepokoi - wszakże wersja Slim miała pobierać mniej prądu i wydzielać mniej ciepła, a tymczasem o ile pobór jest mniejszy (135W z 150), to temperatura podczas pracy wydaje się większa. Dziwne, aby procesor wykonany w technologii technologii 45 nm wydzielał więcej ciepła niż starszy w bodajże 65nm (Jasper).

Nie grałem w bardzo wymagającą produkcję - uruchomiłem sobie Halo 1 (z płyty, bowiem nie mogę zapisywać na dysku gier z pierwszej generacji Xbox), pograłem około 30-40 min, po czym dotykając obudowę w miejscu, gdzie jest zamontowany CPU poczułem, że konsola ma wysoką temperaturę. Slim jest z 2011-03-XX. Wydziela więcej ciepła niż Jasper z 2009-01-XX. Zaznaczę, że konsola nie była modernizowana (LT, RGH itd.), ani rozkręcana. Nośnik był "podgrzany" po wyciągnięciu go z napędu - nie oparzył mi palców, ale obawiam się, że gdybym zapragnął przykładowo ukończyć całą kampanię co mogłoby zająć 6-10h, to płytka mogłaby ulec zniszczeniu - pękając wewnątrz napędu.

Miałem kontakt z wersjami Falcon, Jasper i Slim. Z nich wszystkich najchłodniejszy był Jasper, a co za tym strach przed RRoD czy innymi awariami spowodowanymi przegrzaniem się sprzętu - mniejszy. Czytałem co prawda trochę o zabezpieczeniach przed RRoD na X360 S, podobno konsola automatycznie się wyłączy, gdy temperatury CPU i GPU osiągną stan krytyczny. W takim wypadku należy ją uruchomić po około 10 minutach od samowolnego wyłączenia. Dodam, że konsola jest na otwartej przestrzeni, leży na podłodze przed telewizorem - ma swobodę w pozbywaniu się ciepłego powietrza nagromadzonego wewnątrz.

Trafiłem na felerny egzemplarz? To chyba dolegliwość wszystkich Slimów - kiedyś miałem kontakt z wersją wypuszczoną z 2010 roku i problem był ten sam.

Korzystając z okazji chciałbym zapytać o czyszczenie konsoli jej okres gwarancyjny:

1. Konsola, którą zakupiłem była używana dosyć rzadko. Z uwagi na to jest troszeczkę zakurzona. Czy jest dostępna może kombinacja klawiszy, która uruchamia w systemie auto-czyszczenie? Jeśli dobrze pamiętam taką opcje miały PlayStation3 Fat. Jak w inny sposób mogę ją wyczyścić? Sięgnąłem po instrukcje obsługi, ale w niej zakazano używać sprężonego powietrze, powołując się na możliwość uszkodzenia podzespołów, co przekreśli gwarancję.

2. A jeśli o gwarancji mowa - data produkcji do 2011-08-XX, do konsoli nie dostałem paragonu/faktury. Czy Microsoft nadal udziela 36 miesięcznej gwarancji na E74 oraz RRoD od momentu wyprodukowania konsoli, na podstawie jej numeru seryjnego? Czy na stronie producenta mogę sprawdzić okres gwarancyjny konsoli po numerach seryjnych? Jeżeli tak to czy mógłby ktoś podesłac mi odnośnik? Starałem się znaleźć - bezskutecznie.

Chciałbym grać na Xbox Live, ale chyba każdy z Was wie, jak wygląda rozgrywka sieciowa - siadamy na 30 minut, a spędzamy przy niej nie raz 2-3h. Nie chciałbym spalić sobie WiFi z powodu tych wysokich temperatur, wiem, że bez paragonu gwarancja tego nie obejmuje, a i tak nie mam 100% pewności co do 36 mies. gwar. od momentu wyprodukowania konsoli, o czym pisałem powyżej.

W przypadku, gdyby gwarancja już nie obejmowała mojej konsoli - opłacalna jest wymiana pasty termo-przewodzącej? Na aukcjach bywały wpisy, informujące właśnie o zmianie pasty, co przyczyniało się do obniżenia *C CPU, ale były to oferty wersji FAT. Czy w Slim też można zastosować ten patent? Rozebranie konsoli jest skomplikowane? Składałem sam PC i samodzielnie nakładałem pastę na procesor, więc sądzę, że byłbym w stanie to zrobić. Czekam na wypowiedzi. :) Pozdrawiam.

2. Lotnik421 Xbox One

3. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1067
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Slim ma rok gwarancji od daty produkcji(jesli brak paragonu) . Zablokuj wentylator i odkurzaj dmuchaj do woli. Temperatura jest normalna tu,mamy jedenchip(gpu i cpu) dlatego ta temp. Wifi spali haha dobre(dolaczane jest, jako karta nie zagrzeje ci konsoli.

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk

4. Semimav

Semimav Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    Jezeli juz mowa o falconie...to jaka jest temp. robacza tej konsoli?? bo wydaje mi sie ze u mnie jest nieco za duzo:)...

5. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    Chyba normalne że jest ciepły, musi oddawać ciepło...
    Jak twój PC jest ciepły, też panikujesz??

Wysłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 4

6. Semimav

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    Kolego spokojnie...nie musisz mi o tym przypominac bo ze sprzetem komputerowym mam doczynienia od ladnych paru lat i nie na zasadzie zwykly Pan x ktory uzywa do grania i przegladania stron...chodzi mi dokladnie o to ze w FSD temp osycyluja w granicach 70 77 70 37....no to chyba zdziebko za duzo przynajmniej porownujac to do pctow np...chyba ze taka jest temp robocza wiec nie mam pytan...

7. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    Jeśli masz RGH, możesz zbić temp. najlepiej ustawiając target temp. w dash launch, myśle że tak 65-66° to rozsądna temp, bo konsola bedzie chłodniejsza, ale też nie będzie chodziła jak suszarka, jeśli hałas Ci nie przeszkadza możesz zbić sobie niżej.
    Jak jakieś pytania to pisz śmiało, chociaż myślę że nie będziesz miał z tym problemu. :)

Wysłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 4

8. Semimav

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    W dashlunch ustawilem 65 60 65...momentami czuje sie jak w firmowej serwerowni ale lepiej glosniej niz niespodzianka w postaci rooda:D...

9. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    U mnie roboczo na falconie było ok 50-55st na CPU, ok 60st na GPU. Temperatura najwyższa zawsze była na EDRAM i wynosiła powyżej 70st i przy obciążeniu przeważnie nie przekraczała 80st.

Dodam jeszcze, że temperatury takie miałem bez żadnego dodakowego chłodzenia i bez podkręcania wiatraków.

Na moim Jasperze temperatury wygladają podobnie, tyle że EDRAM oscyluje w granicach 65st max.

1 osoba to lubi.
  10. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Zasada jest prosta - im więcej ciepła jest wydzielane z konsoli na zewnątrz tym lepiej (bo wtedy masz pewność że chłodzenie jest wydajne i dobrze odprowadza ciepło z proca), martwił bym się gdy by sytuacja była na odwrót i konsola dmuchała by zimnym powietrzem zamiast ciepłego (wtedy duża szansa na przegrzanie), a tak to nie masz się czym zupełnie martwić....

Druga sprawa to pojechałeś ładnie po bandzie mówiąc że " Nośnik był "podgrzany" po wyciągnięciu go z napędu - nie oparzył mi palców " :congratulatory:

11. WithheldRug578

WithheldRug578 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Częstochowa
    Mój slim też wyziewa gorąc z kratek , ale to norma :] Ja się niczym nie przejmuję bo mam gwarancję :D

Wczytywanie...

Poleć forum