1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

xbox 360 slim 4 gb a flash i kilka pytań technicznych z tym związanych.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez radex171, Styczeń 1, 2013.

1. radex171

radex171 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Witam, narodziło mi się pytanko związane z przeróbką xboxa360 slim 4 gb ale troszkę z innej strony. Mianowicie, czytałem na temat przeróbek trochę (może za mało, lecz nigdzie nie mogę znaleźć dokładnych informacji) i zastanawiam się w jaki sposób wygląda dokładnie przerabianie tego modelu konsoli tzn. czy faktycznie wystarczy tylko zdemontować napęd i podłączyć poprzez specjalną płytkę PCB napęd xboxa z komputerem i wgrać nowy firmware do napędu? czy również trzeba ingerować chipem czy czymś kolwiek co trzeba wlutować? oraz jaka jest szansa uwalenia napędu przy takiej przeróbce? Pytam ponieważ znalazłem ogłoszenie we Wrocławiu iż gościu proponuje przeróbkę slima w cenie 100zł gdzie dalej napisał, że w przypadku slim oraz chipu MXIC konieczne jest lutowanie. I dla tego zastanawiam się czy ten chip MXIC jest to chip który znajduje się w napędzie? czy jest to jedna z kilku metod przerobienia konsoli poprzez wlutowanie tego chipu. I przy okazji chciałbym się dowiedzieć (o ile jesteście w stanie określić) jeśli na tylniej naklejce, gdzie znajduje się kod kreskowy istnieje data 15.09.2010 to jest to data produkcji? Jeśli tak to czy jest jakakolwiek możliwość określenia firmy od której pochodzi napęd? Z góry dziękuje wszystkim serdecznie, gdyż jedynie na Was i dzieki Waszej uprzejmości mogę rozwikłać moje obawy związane co do użytkowania oraz przerabiania napędu, bo szczerze nie chciałbym oddawać konsoli do ingerecji takiej jak lutowanie czy jakiekolwiek przerabianie mechaniczne niepowołanej osobie.

2. Lotnik421 Xbox One

3. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    Jeśli masz taką datę produkcji zapewne masz liteona z chipem MXIC (nie daj boże żeby u Cb znajdował się Hitachi, którego obecnie nie idzie przerobić, ale już niedługo pójdzie, ale koszty przeróbki będą o wiele wyższe), jeśli jest chip MXIC, trzeba ciąć ścieżki aby odblokować napęd i można wgrać LT, jest jeszcze inny chip Winbond w nim trzeba drillować (wiercić) mała dziurke w chipie aby go odblokować.
    Jeśli oddasz to w ręce specjalisty, szansa na uwalenie jest zerowa.
    Najlepiej oddaj komuś zaufanemu z forum, oferty znajdziesz w dziale usługi.

4. radex171

radex171 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    dzięki serdeczne, właśnie nie chciałbym aby niepowołana osoba się za to zabrała (chociaż o tyle dobrze że przeróbka dotyczy samego napędu który można wymienić a nie konsoli). Mam nadzieje że konsola trafi w dobre ręce i jeszcze jedno pytanie czy mając któryś z tych dwóch chipów (liteon bo również mam taką nadzieje że to ten napęd) to do nich są LT3.0? czy niższe?

5. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    Tak, do napędu liteon dostępne jest LT+3.0 :)

6. radex171

radex171 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    No to pozostaje mi szukać serwisu zajmującego się przeróbką, choć dostałem już namiar we Wrocku na Kazimierza Wielkiego... także zobaczymy co podziałają. ale przedtem jeszcze sam sprawdzę dokładnie rodzaj napędu i modlę się aby był to Liteon

Wczytywanie...

Poleć forum