xbox 360 slim: porównanie głośności i szybkości

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
ile Ty masz lat??? 12?? żeby nową konsole rejestrować to trzeba być geniuszem:)
Co jest w złego w rejestracji nowej konsoli po kupieniu?
 

GORAL84

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
ile Ty masz lat??? 12?? żeby nową konsole rejestrować to trzeba być geniuszem:)
jakieś 10 więcej od Ciebie i nie musiałem prosić rodziców o kase na nią;)

misku rejestruje bo kupiłem mam 2 lata gwarancji, zrąbie sie po 2 latach to kupie nową proste :D

Takie ciut ciut i 100 ciutów więcej... ludzie nie osłabiajcie mnie w ps3 fat ledwo coś postuka jak płyta chodzi , a tu ? Jak suszarka , nowego slima nie "słyszałem" ale z filmów nadal go słychać jak się nagrywa kalkulatorem który dźwięk tak zbiera...
jak nie masz to co się wypowiadasz ?? ja mam silma x-a i slim ps3, ps3 cichsze jak na obu nie jest gra zainstalowana, jak jest instalka iks jest ciut cichszy a żebyś się nie czepiał porównywalny
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
Jeśli porównujemy granie z płyty na obu konsolach, to PS3 zawsze będzie ciszej pracowało. Różnica w konstrukcji napędu jest na korzyść Blu Ray.

W przypadku instalacji gier na dysk nie możemy mówić o bezpośrednim porównaniu ponieważ X360 posiada opcję instalacji całej gry, PS3 nie. Nawet jeśli weźmiemy do ręki grę, która instaluje większość rzeczy na dysku np. MGS4 to i tak co jakiś czas płyta będzie się kręciła w napędzie.

Porównanie gier zainstalowanych na dysk ma sens jedynie w przypadku gier z Marketplace/XBL, wtedy kiedy w konsoli pracuje sam dysk twardy, nie płyta. Tutaj faktycznie może być lepiej na korzyść X360, ze względu na nowszy dysk, płytę główną czy zapotrzebowanie na energię.
 

mad_d2

Użytkownik
Użytkownik
Ja juz zakupilem Slimka i przyznam ze jest bardzo cichy nawet podczat grania
 

Splaree

Użytkownik
Użytkownik
Oczywiste, że "nowy IKS" będzie chodził szybciej, jest wykonany w technologii 45nm (stary jest wykonany w technologii 65).

@down
Aha, myślałem, że to coś daje na osiągi, dziękuję za wyjaśnienie.
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
Oczywiste, że "nowy IKS" będzie chodził szybciej, jest wykonany w technologii 45nm (stary jest wykonany w technologii 65).
Niestety nie można się z tym zgodzić. W przypadku Xbox 360 Slim co prawda zastosowano XCGPU (Xenon + Xenos + eDRAM) w 45nm, ale nie przekłada się to w żaden sposób na jego wydajność. Są to wciąż identyczne procesory w jednym układzie, która zapewniają mniejszy pobór energii, cichszą pracę oraz mniejsze wymiary płyty głównej, koniec. Ma się to przekładać na żywotność konsoli, a nie na jej osiągi. Kwestia tego, że dash uruchamia się szybciej to nic innego jak jego większa optymalizacja softwarowa. Szybsze uruchamianie się gier to zasług napędu. Wszystko w tym temacie.
 

XBoY

Użytkownik
Użytkownik
proces technologiczny 45nm nie ma nic do szybkości działania konsoli :D to są zmniejszone tranzystory w chipie jedynie = mniejszy pobór prądu = mniejsze grzanie = cicha praca.

Z tym napędem to jest zagadka, pracuje ciszej i jest szybszy.
 

Adikoss

Użytkownik
Użytkownik
Nowy X cichy jest i tyle/ głośny jest jego zasilacz!
A wracając do gwarancji to dlaczego piszecie żeby nie rejestrować nowej konsoli?
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
Nowy X cichy jest i tyle/ głośny jest jego zasilacz!
A wracając do gwarancji to dlaczego piszecie żeby nie rejestrować nowej konsoli?
To zależy od Ciebie czy ją zarejestrujesz czy nie po zakupie :) gdy będziesz ją reklamował to i tak musisz ją zarejestrować na stronie xbox.com :)
 

SebooL12 PL

Banned
Z tą rejestracją chodzi o to, że gdy zarejestrujesz ją zaraz po zakupie już leci ci czas gwarancji. Większość osób rejestruje x-a dopiero jak coś walnie i na necie szuka jak najnowszego paragonu, żeby mieć gwarancje jak najdłużej, ja na szczęście mam dowód zakupu bez daty i mogę wpisać sobie datę jaką chcę ;]. Na innych forach ludzie dzielą się skanami swoich dowodów zakupu wiec nie ma z tym problemu jak coś.
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
Wiedziałem, że ktoś to napisze. Tak, tak, ludzie kupują konsolę (mają np. 2 lata serwisu) nie rejestrują jej w ogóle, nagle po 1.5 roku pada, wtedy klient ją rejestruje i co? Gwarancja mu zaczyna dopiero biec? Większej bredni nie słyszałem. Ludzie dzielą się skanami dowodów zakupów?! Haha!

Adikoss - Dam Ci dobrą radę. Podchodź z dystansem do tego co tu zobaczysz. Niektórzy uważają się za znafffców i piszą, aby napisać. Paragonem jest wydruk z kasy fiskalnej. Kto widział taki wydruk bez daty lol! Po drugie konsole możesz zarejestrować w serwisie xbox kiedy chcesz, podając numer seryjny konsoli, system pokazuje Ci Kiedy konsola została kupiona, do kiedy gwarancja jest ważna. Reasumując nie ma znaczenia czy kupiłeś konsolę dziś i ją zarejestrowałeś po zakupie czy pół roku później. Gwarancja biegnie z chwilą wyjścia ze sklepu.
 

mlodypy

Banned
Użytkownik
jakieś 10 więcej od Ciebie i nie musiałem prosić rodziców o kase na nią;)

misku rejestruje bo kupiłem mam 2 lata gwarancji, zrąbie sie po 2 latach to kupie nową proste :D



jak nie masz to co się wypowiadasz ?? ja mam silma x-a i slim ps3, ps3 cichsze jak na obu nie jest gra zainstalowana, jak jest instalka iks jest ciut cichszy a żebyś się nie czepiał porównywalny
prosić hahah dobre, stary sam kupilem za swoje wlasne zarobione pieniądze nową elite jasper i falcona:) tylko nikt normalny nie rejestruje nowej konsoli po kupnie, ale to juz Twoja sprawa:) Jak nie ma znaczenia kiedy ja zarejestrujesz?? Ty zawsze w każdym temacie jesteś wszechwiedzący.
 

GORAL84

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
prosić hahah dobre, stary sam kupilem za swoje wlasne zarobione pieniądze nową elite jasper i falcona:) tylko nikt normalny nie rejestruje nowej konsoli po kupnie, ale to juz Twoja sprawa:) Jak nie ma znaczenia kiedy ja zarejestrujesz?? Ty zawsze w każdym temacie jesteś wszechwiedzący.
chłopcze może ty nie jesteś normalny ja sobie nic nie mam do zarzucenia.

zrozum mam 2 lata gwarancji, ok zepsuje sie po tym czasie sprzedam na czesci starą i kupie sobie nową. pewnie 90% ludzi źle to odbierze ale akurat nie sprawia mi problemu wydanie tysiaka na nową konsole.

a bawienie się w takie kombinowanie z paragonami jakoś mnie nie jara ;)
dla mnie łatwiej kupić nową i tyle
 

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Wiedziałem, że ktoś to napisze. Tak, tak, ludzie kupują konsolę (mają np. 2 lata serwisu) nie rejestrują jej w ogóle, nagle po 1.5 roku pada, wtedy klient ją rejestruje i co? Gwarancja mu zaczyna dopiero biec? Większej bredni nie słyszałem. Ludzie dzielą się skanami dowodów zakupów?! Haha!

Adikoss - Dam Ci dobrą radę. Podchodź z dystansem do tego co tu zobaczysz. Niektórzy uważają się za znafffców i piszą, aby napisać. Paragonem jest wydruk z kasy fiskalnej. Kto widział taki wydruk bez daty lol! Po drugie konsole możesz zarejestrować w serwisie xbox kiedy chcesz, podając numer seryjny konsoli, system pokazuje Ci Kiedy konsola została kupiona, do kiedy gwarancja jest ważna. Reasumując nie ma znaczenia czy kupiłeś konsolę dziś i ją zarejestrowałeś po zakupie czy pół roku później. Gwarancja biegnie z chwilą wyjścia ze sklepu.

Gwarancja jest liczona od daty produkcji konsoli lub daty na dowodzie zakupu :)

Każdy kolejny post niezwiązany z tematem będzie nagradzany warnem :)
 

sroxer

Banned
Użytkownik
Ja już zamówiłem swój egzemplarz w Ultimie + Call of Duty World At War, zobaczymy jak się konsola w akcji spisuje(Miałem już Falcona i Jaspera) Napiszę w tym temacie na pewno ;) Czekajcie cierpliwie, w środę już powinno się coś pojawić!
 

KuBaNPL

Użytkownik
Użytkownik
Polecam wam oglądnąć najnowszy "Przegląd tygodnia" na tvgry.pl... tam dokładnie pokazują nowego iksa, nawet od wewnątrz :D
 

Fotel

Użytkownik
Użytkownik
jak ktos posiada X360 jaasper np elite to nie opłaca sie brac tego nowego xboxa
bo oszczednośc czasy na poziomie 4s przy opdaleniu gryjest naprawde mało znaczacy

a głosnosc po zainstalowaniu gry na dysk tez da sie znieść wiec ten argument na krzyść new xboxa tez odpada

opłaca sie gobrac jak mamy tego starego xboxa albo wcale niep osiadamy
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
jak ktos posiada X360 jaasper np elite to nie opłaca sie brac tego nowego xboxa
bo oszczednośc czasy na poziomie 4s przy opdaleniu gryjest naprawde mało znaczacy

a głosnosc po zainstalowaniu gry na dysk tez da sie znieść wiec ten argument na krzyść new xboxa tez odpada

opłaca sie gobrac jak mamy tego starego xboxa albo wcale niep osiadamy
Dokładnie. Mi wyskoczył RRODzik na falconie w kwietniu i niedługo zamówię sobie Slimka :D
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
Opłacalność X360 Slim jest względna, jednak nie powinno się brać tutaj pod uwagę prędkości odczytu napędu czy szybkości uruchamiania konsoli. Najważniejsza jest płyta główna, pierwszy CPU i GPU w 45nm, mniejsze zużycie prądu, lepszy system chłodzenia. Z technicznego punktu widzenia Slim jest najlepszą ofertą na rynku (i oczywiście lepszą od Jaspera) ale na ostateczny werdykt trzeba poczekać przynajmniej 6-12 miesięcy kiedy konsole te będą w wielu domach i będą masowo używane. Na razie kwestia tego jak będzie się sprawdzał Slim pozostaje zagadką.
 

Tieu

Użytkownik
Użytkownik
na tvgry.pl jest porównanie Xenona i Slima.

Jak to powiedzieli mniej więcej, tylko idiota lub zapalony fan MS zmieni Jaspera na Slima =P
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom