xbox 360 slim RGH - jak odpalić xella

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

robcio26

Użytkownik
Użytkownik
MAm freestyle dasha, xex menu tylko nie wiem jak odpalić xella potrzebne mi to do załadowania plików elf. Próbowałem przez eject uruchmić konsolę ,ale nie działa cały czas jest 720i/60 i czarny ekran.
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Jaka data produkcji? Jak nowsza jak 09.2011 to masz coronę i tam xell nie wyświetla obrazu.

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
 

robcio26

Użytkownik
Użytkownik
mam trinity data 2011 4 luty bodajże
 

orso

Super Moderator
Członek Załogi
Super Moderator
Pomocnik
PSforum.pl
Skoro masz trini to xell powinien wstać z tacki. Masz kontakt z tym co robił konsolę ??
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
A po wcisnieciu eject wysuwa sie tacka i odpala konsola? Moze ma przewalke i bude od trinki a plyte corone z zmienionymi danymi pod naklejke

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 4
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
Ewentualnie masz trinke i wylaczony xell pod ejectem. Ale po co. Hmmmm

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 4
 

dzemik2009

Użytkownik
Użytkownik
Porównaj numer seryjny w dashu z tym na konsoli i się upewnisz jaką masz konsole czy triniti czy inną
 

orso

Super Moderator
Członek Załogi
Super Moderator
Pomocnik
PSforum.pl
Włącz dashlunch i po prawej masz napisane jaką masz konsolę, inna opcja odpal z tacki a w przeglądarkę wpisz adres ip konsoli ( oczywiście konsola wpięta w sieć).

 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
Porównaj numer seryjny w dashu z tym na konsoli i się upewnisz jaką masz konsole czy triniti czy inną
Tak tylko że w RGH numery możesz sobie podmienić na takie jak są na obudowie, więc sie możemy nie dowiedzieć. Bez rozbierania najpewniej to jak pisze kolega ORSO. W dashlaunchu
 

robcio26

Użytkownik
Użytkownik
płytę główna mam na pewno trinity bo sprawdzałem z tyłu napięcia po za tym była różnica w cenie przeróbki corona a trinity więc gość z aukcji by dał znać jak by była inna płyta główna. Powtarzam wciskam eject konsola się włącza pojawia się rozdzielczość ekranu 720i/60 i migają cały czas trzy kropeczki i nic tak w nieskończoność.
//edit
Głównie zależy mi na tym żeby uruchomić xmplayera bo poprzez dashlauncha program nie działa o ponoć jak się odpala poprzez xella to działa.
 

robcio26

Użytkownik
Użytkownik
ja się tak do końca nie znam, ale czy jest możliwość że gościu usunął xella bo jest on potrzebny jedynie do zczytania cpukeya chyba. Bo w sumie na dysku po przeróbce nie miałem nic takiego jak xell. Próbowałem jeszcze odpalić xella przez dash launcha tzn w środku z dash launchem był folder o nazwie xelllaunch a wśrodku default.xex. więc to odpaliłem ,ale nic czarny ekran. Zrobiłem tak jak @~orso6 powiedział żeby odpalić przez przeglądarke ,ale nie działa. Skoro da się wyłączyć xella uruchamianego poprzez eject to jak go włączyć? Bo konsola ogólnie botuje ,ale zachowuje się tak jakby xella nie było na dysku tzn wyświetla się napis z rozdzielczością ekranu 720p/60 napięcie wentylatora się zwiększa tak jak przy uruchamianiu przez power tyle ,że później się nic nie dzieje.
 

Jabar

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Sprobuj odpalic xell'a z dashlaunch'a, w folderze z DL powinien byc folder XELL LAUNCH, a w nim plik : default.xex .

Pisane na SGS+ w tapatalk 4.
 

robcio26

Użytkownik
Użytkownik
tego też próbowałem i nic dalej to samo 720p/60 trzy kropeczki migające
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
To że na obudowie masz 4 luty 2011 a obok 10.83A to juz po tym wiadomo i zrozumiałe że w środku powinna być płyta TRINITY na 100%. Ale mogło być tak np że... i tu róże=ne warianty
a) Płyta została podmieniona nie wiem z powodu błędu montażu RGH "uszkodziła się" została wymieniona bez poinformowania klienta
b) Oszystwa celowego
c) albo innego celu...

A to że np numery seryjne się zgadzaja w sofcie i na obudowie to tez można to wszystko obejść / zmienić / sparować włącznie z napędem...
Ja myślę że są 2 opcje...
1-sza jest podmieniona płyta na Coronę która jak wiaodmo Xella nie pokazuje na ekranie
2-ga źle skompilowany Nand, ewentualnie opcja B wyłączony Xell.

Jedyne wyjście by być pewnym na 100% że jets Trinity to rozebranie konsoli i sprawdzenie czy ma układ HANA na płycie. Wtedy dopiero można dalej myśleć którą ścieżka naprawy iść.
 

robcio26

Użytkownik
Użytkownik
@pocinas ty mnie nie czaisz wysłałem gościowi konsolę powiedziałem ,że ma płyte główną trinity wtedy koszt przeróbki u tego gościa był mniejszy niż jak by była to corona. Skoro gościu nic nie powiedział znaczy to iż była to trinity inaczej by mnie powiadomił u musiałbym dopłacić. Przecież nie mógł by być stratny. Więc twoja teoria odpada
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Masz odczytany nand z konsoli?

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
 

robcio26

Użytkownik
Użytkownik
tak ,dostałem płytkę ze wszystkim, cpu keyem, nandem(nanddump1.bin nanddump2.dump chyba o to chodzi)
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
@pocinas ty mnie nie czaisz wysłałem gościowi konsolę powiedziałem ,że ma płyte główną trinity wtedy koszt przeróbki u tego gościa był mniejszy niż jak by była to corona. Skoro gościu nic nie powiedział znaczy to iż była to trinity inaczej by mnie powiadomił u musiałbym dopłacić. Przecież nie mógł by być stratny. Więc twoja teoria odpada
Ty mnie też nie czaisz kolego. To że wpierw była płyta Trinity w środku bo taką mu oddałeś nie znaczy że z płytą Trinity wróciła do ciebie, kasta i numery seryjne z zewnątrz są te same, ale płyta możliwe że została podmieniona, co jak pisałem nawet gdyby była inna płyta i miała inne numery seryjne to pod RGH można to pozmieniać na takie jak kasta ma.. A wtedy co.. wszystko się z zewnątrz zgadza.

Podeślij Dexterowi Nand i Cpu key i zaraz się wyjaśni, choć i tak to może nie być nand od tej płyty.
Dlaczego napisałem o podmiance. Zdarzyło mi się raz niefortunnie uwalić Coronę V3, poszło przebicie z kabla HDMI monitora na Konsole i waliła błedem E82 gdzie już miałem wszystko porobione włącznie z RGH finalnym. Niestety musiałem na swój koszt wymienić płytę bo Procka akurat takiego nie miałem co by naprawić uwaloną.
 

robcio26

Użytkownik
Użytkownik
dobra wrzucam wszystko co dostałem. Jak by ktoś miał czas to może by zerknął na to: 023996611808.rar - Speedy Share - upload your files here
//edit
albo rozbiorę konsolę i wrzucę tutaj zdjęcie
 

orso

Super Moderator
Członek Załogi
Super Moderator
Pomocnik
PSforum.pl
Twoja konsola to w 100% trinity.

Twoje KV z paczki którą wrzuciłeś więc innej opcji nie ma.

Teraz odpal DL i porównaj swoje klucze CPU I DVD jeśli się zgadzają to kwestia jak ten ktoś ustawił włączanie xella w Twojej konsoli. Jedynie z nim możesz o tym porozmawiać nikt z nas nie zgadnie.

Console Type: Trinity

Cpu Key: CE69C7............

KV Type: 2

MFR Date: 04-26-11

Console ID: 04663F6BE8

Serial: 023996611808

Region: 02FE | PAL/EU

Osig: PLDS DG-16D4S 0401

DVD Key: D51AEA ................



Alert PORÓWNAJ KLUCZE w DL !! CPU i DVD z tymi z Twojej paczki

 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom