1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox 360-tunel powietrzny.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez rekonstruktor, Czerwiec 11, 2011.

1. rekonstruktor

rekonstruktor Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Chciałbym się was poradzic mam konsole falcon data produkcji to lipiec 2008 czy oplaca mi sie zrobic tunel powietrzny taki jak na zdj.
    ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting
    oraz wyciac tylna kratke za wentylatorami oczywiscie wszystko dla poprawienia chlodzenia xboxa 360?

2. Lotnik421 Xbox One

3. Daniel1979

Daniel1979 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    SCI
    Oczywiście. Lecz jak już będziesz miał X tak rozebrany to zmień jeszcze paste na rdzeniach. Zawsze to ze dwa - trzy dni więcej życia konsoli ;-)

4. venom85

venom85 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    mniej wiesz,lepiej spisz
    to nie ma sensu...jedyne co moze pomoc to jakas dobra paste pod radiatory...nic wiecej nie pomoze...konsole psuja sie z powodu niedociagniec produkcyjnych a nie poprzez przegrzewanie,czyli robia ich duzo i jak najtanszym kosztem

5. koxy

koxy Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    No dokładnie ja nie wiem co to za chora mania jakieś tunele, wiatraki,podstaWki, może jeszcze ciekły azot? Proponuje wsadzić do zamrażalki rozwiąże problem raz na zawsze.

6. Kip0mek

Kip0mek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Okolicach Lublina
    RRod jest rzadki.. Sam mam falcona z lipca 2008 i nic sie z nim nei dzieje, nic nie zacina.. Ja tam bym nic nie robil na Twoim miejscu.

7. rekonstruktor

rekonstruktor Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Nie do konca wam wierze, a nie wierze w to ze tunel nic nie daje lub wyciecie kratki, chociazby cicsza praca wentyli.Jednak prosilbym osoby ktore dokonaly takiej modyfikacji i moga mi cos wiecej o niej powiedziec ?:confused:
    przy okazji mam pytanko wyszedl juz ten lt 2.0 i czy nie?

8. venom85

venom85 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    mniej wiesz,lepiej spisz
    jezeli chcesz to zrobic tak dla samego zrobienia to rob...

9. Eagle696

Eagle696 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Dąbrowa Górnicza
    Panowie ,przecież xbox ma czujnik temperatury .

Na pewno warto zmienić pastę na CPU i GPU .
    Wyczyścić z kurzu - zwłaszcza jak zbliżają się dni 30 stopni w cieniu.

10. rekonstruktor

rekonstruktor Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Powiem tak xboxa mam na malych 4 gumowych podstawkach w srodku jest wyczyszczony z kurzu Ogolnie powiem dbam o niego i nie katuje godzinami grania bo mi sie swoiscie NIE CHCE jestem leniem i nawet grac mi sie niechce zbyt dlugo czy uwazacie ze moja konsola pozyje troche przy takim uzytkowaniu i dbaniu o nią bez tych tuneli i odprawiania koronki milosierdzia wokół niej??

11. Eagle696

Eagle696 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Dąbrowa Górnicza
    Teraz z reguły sprzęt żyje tyle co daje gwarancję producent - lub krócej.
    Do produkcji używane są słabej jakości komponenty i podzespoły.
    To już nie jest ten sprzęt co kiedyś.

12. Daniel1979

Daniel1979 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    SCI
    Sam również mam nówke Falcona +- z tego samego okresu i pierwsze co zrobiłem po zakupie to zmiana pasty na rdzeniach na Arctic Silver 5 , zamontowanie radiatorów na pamięci i nie tylko , no i na małych modyfikacjach tunelu. Kratki nie wycinałem , lecz teraz żałuję. Napewno było by ciszej. Wentylatory na 60% trochę słychać niestety.

A powiedz mi dlaczego najczęściej powstaje 3rod?? Co jest jego przyczyną?
    Tu nie chodzi o jednorazowe przegrzanie układów , lecz o naprężenia jakie powstają przy wyższej temperaturze. Dlaczego Jaspery są mniej awaryjne?? Bo są wykonane w innej technologi i produkują mniejsze ciepło i każdy stopień mniej to dłuższy żywot konsoli.

13. Shparag

Shparag Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Redmond
    hmmm a wiec postaram ci sie pomóc tak jak tylko umiem kiedys udało mi sie za bezcen nabyc falcona z 2008 roku był na nim rrod ale o tyle ciekawy ze tylko 2 pierscienie sie swieciły no i tu zacząłem testy:

1) Pasta silikonowa z sklepu u "Pana Jasia" niby termoprzewodzaca ale daje taki sam efekt jak pasta do zebów działa na 2-3 uruchomienia po 5 minut grania potem rrod ale juz 3 pierscienie ale o tyle ciekawe ze gdy nie załozylem obudowy to konsola działała tydzien(ostrego łupania) i nic a jak założyłem obudowe to juz przy drugim góra trzecim uruchomieniu rrod

2) Pasta Arctic Silver no i tu juz duzy skok konsola działa do tej pory tylko ze raz na 6 miesiecy wymieniam paste :]

3) Tuning tunelu na pewnej stronie wyczytałem ze niby warto gdy ja to zastosowałem tyle ze zamiast kartonu to dałem folie aluminiowa wiatraki nakurwiały jak szalone i konsola sie przegrzewała a potem dwa pierscienie po usunieciu foli konsola działała ok

a wiec wnioski sa proste jesli masz falcona z 2008 i działa ci to po co chcesz tam grzebac jak sie zepsuje to wymien paste i zobacz czy bedzie ok ew. mozesz zastosowac x-clampa ale to tylko bardziej psuje konsole(podobno) jak dla mnie to tak jak mówia poprzednicy stare iksy były robione na słabych podzespołach i dlatego sie grzały i zadne cuda wianki tu nie pomoga

14. sloniu

sloniu trolololololo V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Byłem posiadaczem falcona z lipca 2008. Jak chodził, tak dalej biega sprintem u kogoś innego i nie kuleje! Powtarzam,

ROBIENIE MODA DLA MODA MIJA SIĘ Z CELEM!! Ja rozumiem, że w piecyku zmieniam pastę (i to nie paste do zebów ale najlepiej Zalmana albo AS v5) żeby mi nie zeszła na sektory zasilania na mobasie. Xbox ma chłodzenie z ****la, więc tunel dla tunelu nie ma sensu. Jak Ci się nudzi, pakuj się w wode - są bloki do kupienia z całymi chłodziwami. Odradzam, jak nie grzebałeś w tym sprzęcie.
    Jak wiesz ocb, to daj pastuchne porządną i zamknij kloca.

15. rekonstruktor

rekonstruktor Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Wywnioskowałem z tego ze opłaca sie tylko zmienic paste ale poczekam z tym z jak konsola zacznie szfankowac przycinac gra itp. ale nad kratką myśle powaznie mam wiatraczki delty i chodzą troche glosno myslicie ze wyciecie kratki metalowej wyciszy troszke konsole?

Wczytywanie...

Poleć forum