1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox 360 vs Wii

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Spaniel, Lipiec 1, 2010.

1. Spaniel

Spaniel Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Karczmiska
    Witam wszystkich użytkowników !

Zakładam ten temat gdyż szykuję się do kupna jakiegoś next-gena. Kiedyś byłem już bardzo bliski kupna Xbox ale jakoś odwlekłem ten zakup. Konsolę zamierzam kupić po wakacjach, może nawet na święta. Problem tylko co wybrać. Xbox na pewno jest nowocześniejszy i ma lepszą grafikę, pytanie tylko czy będzie widać różnicę pomiędzy konsolami na moim TV? Posiadam telewizor LG 29" CRT 100MHz. Jak myślicie, da radę cieszyć się X360 na takim TV? Nowy, lepszy telewizor kupię pewnie dopiero w przyszłym roku.
    Przejdźmy teraz do rzeczy dla której kupuje się konsolę- do gier. Jestem wielkim fanem sportu a w szczególności futbolu. To głównie przez Fifę jestem skłonny kupić X360. Nigdy nie grałem w konsolową Fifę ale napaliłem się na nią niesamowicie czytając recenzję i oglądając przeróżne filmiki. Oprócz Fify z miłą chęcią zagram też w nowe odsłony NBA i NHL. Bardzo lubię również wszelkiej maści wyścigi, co również ma decydujący wpływ na wybór konsoli. Możecie się śmiać, lecz jednym z moich ulubionych gatunków gier są platformówki. I właśnie tu pojawia się problem- na Xboxie ze świecą można szukać wybitnych platformerów. Co innego na Wii- tu królują wszelkiej maści Mariany, które niezwykle mi się podobają. Mój zachwyt wzbudza także nowa Zelda, która ukazać ma się w przyszłym roku. Gry te okraszone są też świetnym, innowacyjnym sterowaniem, choć przyznać muszę, że nie jest to dla mnie wielki argument, gdyż Xbox ma super wygodnego pada. Przy okazji dodam również, że nigdy nie grałem dłużej w żadne strzelanki ani gry akcji, lecz wcale mnie do nich specjalnie nie ciągnie. Proszę więc nie mówić mi, że na Xboxie zagram w GTA IV, Gears of War czy Halo 3 bo do tych gier w ogóle mnie nie ciągnie ;)
    Jak już wcześniej wspomniałem zakupu dokonam najprawdopodobniej po wakacjach. Wtedy w sprzedaży będzie już Xbox 360 slim, więc ceny Jasperów zapewne spadną. Na to właśnie czekam- gdybym zdecydował się na zakup Xboxa, wybrałbym chyba Arcade Jaspera (dysk dokupił bym w przyszłości). Tak więc cena również przemawiałaby na korzyść maszynki Microsoftu- w cenie Wii miałbym Xboxa oraz 2 gry.
    Choć wiem, że to forum o Xboxie 360 to bardzo proszę o w miarę rzetelne podejście do sprawy i o rozwianie moich wszelkich wątpliwości związanych z zakupem konsoli. Pozdrawiam serdecznie, Spaniel.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Touch!

Touch! V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    Najlepiej chyba bedzie jak kupisz PS3. Lubisz pilke nozna: Fifa, PES. Chcesz zagrac w wyscigi: GT5, NFS. Platformowki: Little Big Planet 1-2. To jest moje zdanie. Poza tym jak kupisz nowy telewizor to bedzie mogl cieszyc sie filmami blue-ray. Generalnie polecam PS3.

4. lolelitaman

lolelitaman Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    xklocek ma głównie takie gry jak fable czy halo na ps3 masz mod nation racer lbp gt5 oraz inne gry tego typu a wii to jest taka popierdółkowa konsola dla dzieci w ps3 będziesz miał ps move a w xklocku kinect tobie polecałbym ps3 bo na hlepczaka jest dużo platformówek

5. Spaniel

Spaniel Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Karczmiska
    Możliwe, że PS3 byłoby w mojej sytuacji najlepszym wyjściem, ale w wyborze duże znaczenie ma również cena konsoli- Xbox 360 Arcade Jasper kosztuje w tej chwili ok. 650 zł a po wyjściu Slima cena prawdopodobnie jeszcze spadnie. Kupno PS3 to wydatek ok. 1000- 1100zł a więc prawie 2-krotnie tyle co Xbox.
    Ale analizując całą sytuację, to czy na PS3 jest tak naprawdę tak wiele platformerów? Jest LittleBigPlanet (które IMO w 10% to platformówka a w 90% to edytor) oraz Ratchet & Clank (więcej strzelania niż platformówki). To jednak chyba za dużo by płacić 2 razy więcej za konsolę. Po za tym chyba troszeczkę źle mnie zrozumieliście. Platformówki bardzo lubię ale nie dla nich zastanawiam się nad kupnem Xboxa. Gdybym kupił tą konsolę to pewnie większość czasu spędziłbym grając w Fifę czy Forzę. Platformówki byłyby raczej tylko dodatkiem. No chyba, że znalazłyby się takie tytuły jak dawny Croc...

6. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Bierz Xbox'a - polecam. Masz tam cały asortyment gier, nie ukrywajmy że jest ich dużo więcej niż na PS3. Właśnie dla samej Forzy 3, Fable czy Halo (jeżeli lubisz) to warto kupić tą konsolę. Ale w sumie w Fifie czy Pes'ie nie ma za dużej różnicy na Ps3 a na Xbox'ie 360. A i ważnym czynnikiem skłaniającym w stronę Xbox'a są pady. Do Xbox'a są one super wygodne. A co do padów Ps3 to brak mi słów... takie małe, niewygodne popierdółki.

7. portals

portals Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Dla mnie wygodniejszy jest pad od PS3 i ma czujnik ruchu

8. maciek267

maciek267 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Wiadomo.. Najlepsze jest PS3.. Jesli jednak wahasz sie pomiedzy wii a x360 to jak dla mnie oczywiste jest, ze konsola od nintendu nie ma polotu do dziecka M$.. Wii wg. mnie moze sie mierzyc z ps2/xboxem a nie ps3/xboxem 360 ;)

9. AiZo

AiZo Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    KrakĂłw, Poland
    Napisał, że nie lubi ani Fable ani Halo. Wiesz, po tytule tematu spodziewałem się, że zastanawiasz się nad X360 + Kinect vs Wii, ale jeżeli nie, to odpowiedź jest jedna: X360. Praktycznie wszystko przemawia na jego rzecz - poza czujnikami ruchu ( przynajmniej do premiery Kinect )

Co do PS3 - bardzo dobra konsola i nie mam jej tylko z tego powodu, że mnie nie stać:
    LittleBigPlanet? To jest 100% platformówka - stworzone są gotowe poziomy, od razu do przechodzenia - bez żadnego edytowania. Edytor to już swoją drogą, pobierać można mnóstwo nowych leveli, to niektóre zalety tych gier - wiem, bo grałem na PS3 i nadal gram - ale na PSP :)

10. Fennixs

Fennixs Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    TM
    Jak chcesz kupić xboxa 360 za 600zł to bierz xboxa bo jakbyś miał za 1000zł to lepiej ps3

11. Spaniel

Spaniel Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Karczmiska
    W Fable akurat chętnie bym zagrał :p

A jak myślicie, da radę w miarę komfortowo pograć na Xboxie na moim TV opisanym w pierwszym poście?

12. Dojniak

Dojniak Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Katowice
    Tv da radę :) ale na lcd to już zbieraj :p

13. DonPiotrek

DonPiotrek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Tak, pograsz dosyć komfortowo, ale nie będzie fajerwerków. Dużą zaletą jest 100Mhz. Przy moich aktualnych 50Mhz widoczne jest rozmycie, i to całkiem dobrze.

14. kj5

kj5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    Cholera jak cie stać bierz PS3, xbox jest tańszy i to jego główna zaleta.
    Ja bym brał klocka i jeszcze kasa na gry by została.

15. Touch!

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    Jak masz do wydania tak ok. 650 zl. To kup uzywana PS3. Na wersji 40GB odpalisz gry z PS2, wiec masz potezna biblioteke gier w przystepnej cenie + gry na PS3. Tak wiec szukaj PS3 40GB.

16. Spaniel

Spaniel Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Karczmiska
    Z tego co się orientuję to wsteczną kompatybilność ma tylko PS3 60GB. Poza tym jakoś sceptycznie nastawiony jestem do kupowania używanego sprzętu. Wiem, że PS3 to nie jest jakoś specjalnie wadliwa konsola ale chyba kupno fabrycznie nowego sprzętu jest lepszym rozwiązaniem. Naprawdę jestem w kropce. W cenie nowego Xboxa Arcade Jaspera mam wstecznie kompatybilne PS3 z dyskiem 60GB. Dodatkowo dużym plusem PS3 jest darmowa gra przez internet. Kupował ktoś używane PS3? Nie ma żadnych obaw przed zakupem tego używanego sprzętu?

17. lolelitaman

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ja mam 22cale i tv kineskopowy i da sie grać już niedługo będe mial lcd w święta

18. lolelitaman

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ja swoją elitke kupiłem za 800 zł nie mam z nią problemów nie miej obaw o sprzęt tylko o sprzedającego

19. lolelitaman

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  20. PremiumPRO

PremiumPRO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Jeśli chodzi o TV to sobie pograsz. Ja na początku grałem na malutkim kineskopie, ale już przesiadłem się na 40'' cali. Na pewno na większym jest lepiej, ale na małym nie jest źle.

21. Touch!

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    Sorry. Oczywiscie chodzilo mi o wersje 60GB. Posiada ona jeszcze czytnik kart pamieci. I dodatkowo mozesz jeszcze zainstalowac linuksa. Co do kupna uzywanej to mysle ze nie ma problemu. Wczesniej mialem fata i nic sie z nim nie dzialo teraz Slim i tez nic.

Wczytywanie...

Poleć forum