1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox 360 WOŚP

Temat na forum 'Off-Topic' rozpoczęty przez Krzysztof PL, Styczeń 12, 2014.

1. Krzysztof PL

Krzysztof PL Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kraków
    Świąteczna aukcja WOŚP to wyjątkowa gratka dla wszystkich fanów Roberta Lewandowskiego i nie tylko!

Przedmiotem licytacji jest wykonana wyłącznie w jednym egzemplarzu, unikatowa konsola Xbox 360 z wizerunkiem i odręcznym autografem ambasadora gry FIFA 14, Roberta Lewandowskiego
    Licytowany egzemplarz to nowa konsola Xbox 360 250GB, która odznacza się odświeżonym designem, jest także mniejsza i lżejsza
    Aukcja unikatowej konsoli trwa do 21 stycznia i jest dostępna na Robert Lewandowski - jedyny taki XBOX 360 (847385) - Aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

zródło: Interia.pl

2. Lotnik421 Xbox One

3. Grzib

Grzib Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Górny Ślonsk
    bardzo fajna, ciekawe do jakiej dojdzie kwoty ;p

4. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    szkoda tylko, ze 50% z tej kwoty wpadnie do kieszeni Owsiakowi..

5 użytkowników lubi ten post.
  5. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    szkoda ze sa tacy ludzie w tym kraju... cos gdzies uslysza i dalej gadaja glupoty

a z drugiej strony 50% z tej kwoty trafi na sprzet dla potrzebujacych, a lepsze 50% z miliona niz 100% z zera

5 użytkowników lubi ten post.
  6. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    a co Ci do tego że gość weźmie swoją dolę skoro żadna instytucja w tym chorym kraju nigdy nie zapewniła takiej ilości sprzętu, łóżek czy wyposażeń szpitali i hospicji co WOŚP.
    to jest jego praca, przez cały rok szuka sponsorów, dotacji więc wcale mnie nie dziwi że jakąś część bierze dla siebie.
    nie samą miłością człowiek żyje.
    Gdyby nie Owsiak wiele dzieci nie miało by szans na przeżycie, kolejna grupa nie miała by możliwości na wyleczenie ciężkich schorzeń.
    Takich ludzi należy szanować a nie publicznie ich oczerniać z powodu zazdrości i haniebnej miłości do pieniądza.

4 użytkowników lubi ten post.
  7. z0nk31

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    Nie wiem kto przeniósł temat do kosza
    Przenoszę do OT, dobra dyskusja nie jest zła.

8. Mnih

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    najlepiej jakby zostali sami tacy jak ty, co g***o wiedzą, a piszą..

Za część tej kwoty kupuje sprzęt (który, btw, powinien być zapewniony przez państwo a nie jest, więc cała szkopka Owsiaka jest bardzo wygodna dla rządzących, bo płaci za ich zobowiązania), masa pieniędzy idzie na biurokrację, koncerty petardy gadżety pierdoły, również cała masa pieniędzy znika pożarta przez jego inne firmy.

Ludzie wrzucają do puszek zadowoleni ze spełnienia dobrego uczynku (i coś w tym pewnie jest) ale dużo lepiej przekazać drobniaki do innych fundacji, gdzie ma się pewność, że 100 % kwoty zostanie przekazane na pomoc potrzebującym, no ale niestety żadna inna fundacja nie ma takiej sily przebicia ani poparcia w mediach jak WOŚP.

ogólnie, moim zdaniem, ta cała szopka Owsiaka ma w sobie wiele dobrego, otwiera ludzi na pomoc innym itp itd, w założeniach wszystko ładnie pięknie ale praktycznie ma to mało wspólnego z prawdziwym wolontariatem.

ale jak co roku, Kowalski wrzucił do puszki 2 złote, o 20 czy tam 19 włączy sobie telewizor i będzie ucieszony oglądał cyferki na dużym ekranie, petardy, oraz telewizyjne gwiazdeczki :) tegoroczny dobry uczynek zaliczony.

9. z0nk31

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    żadna fundacja TVN nie przyczyniła się nawet w 1% do tego co ofiarował Owsiak.
    w dwa dni (nie licząc licytacji) są zbierane miliony które owsiak przeznacza na sprzęt i wyposażenie.
    uważam że jednak jest co świętować - w tym przypadku petardami.
    wierzyć mi się nie chcę że ludzie myślą że cały milion z zebranych pieniędzy jest przeznaczony na sprzęt.
    opłaty za występy, koncerty (gwiazdy występują charytatywnie ale jednak opłaty za sam prąd nie są małe - podaje to tylko jako przykład).
    bez nagłośnienia i fajerwerków nie byłoby show które nie przyciągnęło by takiej ilości osób a co za tym idzie kwota końcowa nie byłaby tak wysoka.
    w samej Łodzi jeżdżą nowoczesne karetki ufundowane przez WOŚP
    gdzie indziej są łóżka a jeszcze gdzieś - sprzęt medyczny.
    trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i przyznać, że gdyby nie WOŚP połowa szpitali miałaby aparaturę średniowieczną
    Nigdy nie wiesz kiedy (nie daj Boże!) przyda się Tobie czy Twojej rodzinie - ciekawe czy wtedy docenisz całą tą kwestę....
    ja uważam że to bardzo dobrze że coś takiego jest i nie obchodzi mnie to ile Owsiak targnie dla siebie.
    Ważne że robi to w słusznej sprawie.
    Przynajmniej robi więcej niż dużo bogatszy Tusk czy pan Kaczyński - tacy nawet palcem nie ruszą żeby pomóc.
    ale to Owsiak jest tym najgorszym.......

10. Mnih

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    ja nie twierdzę, że Owsiak jest tym najgorszym, napisałem przecież, ze WOSP ma w sobie wiele dobrego, jednak nie zmienia to faktu, że pan Jurek nie jest do końca z tym wszystkim szczery :) Orkiestra robi wiele dobrego i przy okazji wielki szum wokół tego, a np pck pomaga caly cały czas po cichu, bez żadnego rozgłosu (no i nie kradną nic z datków ;))

tvn to nie fundacja, to firemka zrobiona dla pokazu tylko po to by nie być za konkurencją w sferze 'uczynności i dobroczynności'.. raz na miesiąc puszczą ckliwy materiał w przerwie między serialami i kowalski da im 1% podatku..

1 osoba to lubi.
  11. maciamaciek

maciamaciek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Mi nic nie przeszkadza dawanie pieniędzy na tą szopkę.Ale Owsiak, mógłby zachować sie uczciwie i zamiast pokazywać te cyferki dał rozliczenie ile pieniędzy faktycznie idzie na sprzęt, a ile idzie na inne cele.Dawcy pieniedzy powinni wiedziec na co ida ich pieniadze.A nie ze Owsiak, jak ktos sie go zapyta tylko o cos odnosnie kasy zaraz leca bluzgi i ze pytajacy jest ble, a on jest wspanialy.Jezeli bylby uczciwy udzielil by normalnego wywiadu i zachowywal sie jak czlowiek.

1 osoba to lubi.
  12. z0nk31

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    taa, niech jeszcze podatki odprowadza od tej kwoty.
    byśmy żyli jak w Grecji

13. adamrz

adamrz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    106
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Elbląg
    Wszystkie sprawozdanie finansowe są dostępne na stronie fundacji
    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

//EDIT
    wow, nie wiedziałem że jest to oficjalne i tak łatwo dostępne
    ~z0nk31

14. Krzysztof PL

Krzysztof PL Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kraków
    Nie ważne ile tej kwoty idzie na sprzęty itp. Owsiak nie będzie żył jedząc trawę on musi zabrać jakieś tam pieniądze dla siebie . Wszyscy którzy organizują WOŚP też nie żyją z niczego , nie mówię tu o wolontariuszach . Fajerwerki , koncerty itp też kosztują , a na te koncerty ludzie przychodzą z rodzinami więc też jakaś rozrywka jest :) . Ten człowiek robi naprawdę wiele więcej przez jeden rok niż politycy przez całą swoją kadencję :)

15. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa

widze ze naczytales sie bloga jakies "uczonego" i probujesz swiecic wiedza, gosciu ktory to pisal za niedlugo bedzie meczyc sie w sadzie zeby udowodnic slusznosc swojej teori, jak chcesz to idz mu pomoc, i to Ty gowno wiesz bo poczytales sobie internet i cala nagonke ktora ktos wymyslil zeby oczernic cala akcje i teraz probujesz zablysnac na innym forum, gdyby tacy jak Ty byli w tym kraju to juz dawno bysmy wygineli i ogolnie ten kraj poszedlby na zrownanie bo czego by nie zrobic to zawsze komus jest zle, Owsiak kupuje sprzet to zle, jakby nie bylo czegos takiego to wszyscy na czele z toba by narzekali ze w tym kraju nie ma zadnego sprzetu, a dla Twojej informacji to nie panstwo ma kupowac sprzet do szpitali, to maja robic same szpitale za kase ktora dostaja od panstwa, te ktore sa porzadnie zarzadzane to im wystarcza na wszystko a te ktorymi rzadza buraki to maja wiecznie pretensje, i tak jak powiedzialem ze c*** ze 50 % idzie na biurokracje bo lepsze 50% z miliona niz 100% z wielkiego g****

16. Krzychu1987

Krzychu1987 Banned

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Nawet jak by tak robił to co z tego ? W końcu zapoczątkował pewien ruch w kraju i są tego efekty. Mnie bardziej bolą podatki od darowizn.

Co do konsoli to nie podoba mi się ale to pewnie dlatego że piłka mnie nie kręci. W dodatku taką nalepię na konsole można zamówić za 50zł, i powiem wprost, ludzie licytują towary w mocno zawyżonej ich wartości bo to na dobry cel, a co nie można iść z kasą i po prostu ją dać ? Wtedy ominęła by ona pośredników.

17. z0nk31

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    Panowie, specjalnie wyciągnąłem temat z kosza żeby podyskutować - róbmy to więc jak cywilizowani ludzie i nie dajmy się ponieść emocjoom.
    Proszę o kulturę wypowiedzi bo polecą punkty.

18. The mistic40

The mistic40 Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Dziwne ,że konto WOŚP na allegro ma 10negatywów:). Ciekawe czy ktoś by się na taką konsole pokusił bo nic niezwykłego normalna na świecie naklejka. Ja osobiście takim fundacjom nie ufam.... sprzętu kupionego nigdy na oczy nie widziałem nigdzie.

19. skyDragon

skyDragon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    76
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kęty
    Dla mnie akcja ok, nie obchodzi mnie kto ile sobie do kieszeni bierze, ważne że pomagają innym. Owsiak robi to na co nikt inny by się nigdy nie odważył. Jakbym miał kase to chętnie bym ich wspomógł.

20. rowerser

rowerser Sialalalalallalal V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    To jest w zasadzie powód do radości, nikomu nie życzę, by ktoś z jego rodziny musiał korzystać z tych sprzętów, których jest bardzo dużo w szpitalach. Konsola jak konsola, nie chodzi o jej wytworzenie bo jest banalnie proste ale o sam fakt i kasę. Zdania typu, "on w jeden dzień tylko pracuje", nie będę nawet komentował. Gościu robi kawał dobrej roboty od x czasu, pewnie dłużej niż większość z Was żyje i jeszcze się czepiacie.

P.S Owsiak na utrzymanie swojej organizacji bierze 8%, tyle samo co PCK do swoich "zysków".

21. nollo

nollo Użytkownik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    222
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Zawiercie
    Już to widzę jak idziecie do naszego 'kochanego" Caritasu aby dać na biednych i potrzebujących. Oczywiście nie można porównywać WOŚP a Caritas ale taka "akcja" jest nam potrzebna w kraju. Sam jestem Wolontariuszem i bd dopóki nie wyrzucą mnie do sztabu :) Ludzie potrafią zabierać mnie do bankomatu aby tylko coś wrzucić. Ostatnio nie podoba mi się zachowanie Kolegów w sukniach którzy nawołują w kościołach aby nie dawać i wychodzi później taka Kowalska i rzuca do mnie obelgami,że jestem posłańcem od złodzieja. Kolejna paranoja,że Woodstock jest z pieniędzy WOŚP. Nawet jeśli to co z tego. Dużo zespołów może "zaistnieć" na tego typu imprezach, nazywanie tamtych ludzi motłochem,biedakami,brudasami to świadczy o tym,że nie mamy pojęcia o co tam właściwie chodzi, zadziwiające jest to,że ludzie z pozoru wyglądający na wysoką klasę społeczną potrafią babrać się w błocie ze studencikami. .
    Co do "Gwiazd" Grających na koncertach..
    KTO WAM NAGADAŁ,ŻE TRZEBA IM PŁACIĆ ?

KTOŚ KIEDYŚ POWIEDZIAŁ,ŻE GDYBY POLSKA SŁUŻBA ZDROWIA POTRAFIŁA SPRAWNIE ZARZĄDZAĆ FINANSAMI TO TAKA AKCJA NIE BYŁABY NAM POTRZEBNA TAK JAK TO JEST W INNYCH KRAJACH.

1 osoba to lubi.
Wczytywanie...

Poleć forum