1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox 360 xenon

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez duzyy, Sierpień 30, 2012.

1. duzyy

duzyy Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam

Zakupiony został Xbox 360 Core w okazyjnej cenie z jtagiem i okablowaniem,padem itp przez allegro przez tydzień podziałał, zawiesił się na grze i pokazał 3 diody czerwone. Odczyt błędu i 0102 - konsola została odłożona w pudełko i po zaniesieniu do znajomego, uruchomiliśmy ją i o dziwo działała przez około 20 godzin po czym zawiecha i pokazał się błąd 0020. Wtedy rozebraliśmy konsole i niestety okazało się jest cała upaćkana rozlanym topnikiem nie wspomnę już o GPU który był zalany nim. Widać że była grzana na GPU i CPU, zamiast zrobić reballing ktoś sobie ułatwił sprawę. Pytanie jest teraz takie - czy reballing GPU, CPU, pamięci GPU, układu ANA i mostka da gwarancję że konsola podziała dłużej niż tydzień? Ewentualnie kondensatory wokół CPU też mogę wymienić, gdyż dostały trochę po opalaniu przez poprzednika. Czy na złom ten szrot? kwestię reballingu całej konsoli mam za darmo - pytanie czy jest sens? jeśli ma podziałać tydzień to dam sobie spokój - nie mam zamiaru komuś sprzedać syfu, ale jeśli jest możliwość że podziała i rok to inna kwestia. Mam do dyspozycji poprawiony radiator na GPU z dodatkowym heatpipem, większy radiator na CPU, dodatkowo po innej konsolce prawie nowe Talismoony Legacy plus górną pokrywę z dwoma wentylatorami 12cm. Myślę że to powinno przedłużyć życie tej awaryjnej konsoli. Płyta nie jest powyginana ani rozwarstwiona - wygląda na zdrową, oprócz tego że była upaćkana co pewnie spowodowało odklejenie się GPU. Przed awarią podobno temperatury były niskie, w idle w granicach 56 na CPU, 46 na GPU, 47 na pamięciach. Co myślicie? bawić się w rebaliing czy kosz?

2. Lotnik421 Xbox One

3. KaBooM

KaBooM XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    109
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Jak masz rebala za darmo to się baw ale nie warto w to inwestować czasu nie mówiąc o kasie

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

4. badboy8

badboy8 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    xenon nie padał przez przegrzanie to po pierwsze. Jak masz tanio to sie opłaca, tak to nie zbyt.

5. duzyy

duzyy Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Reballing za free, kumpel zajmuje się lapkami ale konsolkę przygarnął i mówi że nowych rzeczy zawsze się miło uczyć :)
    Tak wiem że nie padał przez przegrzanie ale zimne luty to standard w tych płytach głównych - kwestia czy po zabawie z pełnym reballingiem i ewentualną wymianą kondensatorów i poprawą chłodzenia pochodzi co najmniej z rok... Powiedzcie mi co jeszcze można w nim wymienić, wygrzać, zreballować aby za tydzień nie było padaki... Czytałem że ogólnie źle zaprojektowana jest obudowa xboxa i powoduje wygięcie płyty. Xclampy i fixy z gumką to sobie odpuszczam to tylko przedłużanie agonii.

6. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Trzeba by zmienic proca, w xenon naprawde szkoda czasu

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk

7. duzyy

duzyy Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dlaczego? znajomy się bawi i przy okazji doszlifuje technikę reballingu - jedynie co tracimy to czas. CPU zmienić na jakie? chyba nowszego nie można włożyć, np. z mniejszym procesem technologicznym czy można?

8. duzyy

duzyy Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam ponownie. Po reballingu GPU, poprawie połączeń na pamięciach GPU, konsola od razu po starcie wywala błąd 0021. To może być mostek? czy co...

9. akir

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Coś mi się zdaje, że robiony to był reflow nie raball:pUwalony GPU:p

10. duzyy

duzyy Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Na pewno reballing, byłem przy tym :) wiem jak wygląda reflow

11. akir

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    No to przydal by sie moze procek nowy ;)

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk

12. majster323

majster323 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Nie ruszyliście czasem jakichś elementów podczas lutowania? Miałem taki przypadek, że jak wyciągałem termoparę spod układu to ruszyłem kondensator w okolicach GPU i wywalało właśnie 0021. Może nie trzeba od razu ruszać proca, no chyba że dla sportu:)

13. duzyy

duzyy Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Chodzi o grafikę jak mniemam. Na allegro są dostępne - wystarczy kupić do modelu bez HDMI czy sprawdzać po nr?
    Hmm dzisiaj nie będę widział płyty, dopiero w niedzielę. Więc dokładnie ją obejrzę. Ten błąd jest dziwny - ale zawsze coś innego niż 0102 :) wina napędu to nie jest, nie jest podłączony. Chyba że jtag się posypał ale jak to sprawdzić ?
    Na moje oko to sprawdzimy mostek, kondensatory, układ ANA i co jeszcze? W zasadzie teraz to już zabawa ale wiedza się może przydać przy innych xboxach :)

14. Baloon 360

Baloon 360 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    32
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Po co ruszacie inne podzespoły ja uszkodzenie było pod GPU narobicie więcej uszkodzeń w otoczeniu i kto to naprawi .
    Jeśli GPU jest poprawnie wlutowany i nie uszkodziliście jakiejś kości ram to na 100% usmażyliście GPU :)

15. KaBooM

KaBooM XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    109
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Chociaż kolegom się nie nudzi :-D

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

16. duzyy

duzyy Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Zabawa zabawą - mógł GPU wyzionąć ducha - po tym co było z nim robione wcześniej.... reflow był tam zrobiony chyba miotaczem ognia.... ehhh śpieszmy się grać na xboxie, tak szybko odchodzi....
    W zasadzie jeszcze nie oglądałem płyty po reballu, na razie brak czasu, może to jakaś pierdoła albo padło

17. Baloon 360

Baloon 360 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    32
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jak było na początku 0102 to były zimne luty pod GPU po waszym reballingu zrobiło się 0021 ten błąd pokazuje się gdy uszkodzi się GPU .

18. duzyy

duzyy Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Najpierw był błąd który nie został odczytany - zmieniona pasta i działało, nawet temperatury spadły :) potem wyskoczył błąd 0020, po wyczyszczeniu płyty z brudów i topnika pokazało się 0102 a teraz po reballingu 0021..... za parę dni będę miał dawcę, też xenona włączającego się ale z błędem aktualizacji więc zrobimy przeszczep.

19. tel

tel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    134
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Trzeba pamiętać że błąd 0021 nie zawsze oznacza uszkodzony procesor, np. po źle zrobionym reballingu też może się pokazać 0021.

20. duzyy

duzyy Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Zobaczymy jak reballing konsoli ze sprawną grafiką nic nie da to idzie do kosza ten cały złom :)

21. duzyy

duzyy Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    hmmm znalazłem chyba powód usterki po reballingu odpadły dwa rezystory pod GPU - mam dawcę który działa i będą one przelutowane C4T i C4R które są w dwóch szeregach.... ehhh powoli zaczyna mi się cierpliwość kończyć do tego padła. Plus dwa kondensatory koło CPU nabrzmiały ale też będzie przeszczep...

Wczytywanie...

Poleć forum