Xbox 360 z francji a gwarancja + kilka newbie questions

D

Deleted member 139104

Guest
Na poczatku zaznaczam, ze cala moja wiedza o konsolach to dawno temu mialem PS2 i pierwszego Xboxa wiec prosze o wyrozumialosc.

Postanowilem kupic konsole, jako ze ominela mnie cala siodma generacja postanowilem kupic Xboxa 360. Xboxa One kupie jak ogram z grobsza hity z X 360 (czyli za 20 lat :p ).
Kupilem na allegro nowego Xboxa 360E z Francji. Jak wyglada sprawa z gwaranca, sprzedawca mowil ze kupil z oficjalnego sklepu Microsoft France (ja spoznilem sie na ta mega promocje) i ze z tego co jemu wiadomo to przy pierwszym odpaleiu i zarejestrowaniu konsoli zacznie naliczac 12 miesiecy gwarancji. Dodatkowo ma faktore z tego sklepu na swoje nazwisko ktora dolozy do przesylki. Czy z tym startem naliczania 12 miesiecy od pierwszego odpalenia konsoli to prawda? A jak wyglada sprawa z 24 mesieczna gwarancja, bo na podstawie faktory na inne nazwisko to raczej ciezko bedzie reklamowac?

Teraz jeszcze kilka pytan:
1. Do Xboxa 360 E dodawany jest Composite AV cable? Serio? Bo jeszcze z czasow PS2 pamietam ze to byl straszny crap. Zakladam, ze nie ma co podlanczac konsoli przez ten kabel i odrazu kupic HD.
http://allegro.pl/kabel-hdmi-hdmi-1-5m-3d-4k-full-hd-gwarancja-i6559676332.html
Taki bedzie dobry czy lepiej kupic drozszy? Tylko bez przesady wiem ze mozna kupic tez bardzo drogie kable HDMI.
2. Czym ladowac pada? Zwykla ladowarka baterii za 10-15 zl czy moze lepiej drozsza? Widzialem wczoraj na unboxingu orginalnego Play and charge kit z akumulatorem ale nie moge nigdzie takiego znalezc. Albo to
http://allegro.pl/kx3-kabel-xbox-360-play-charge-1-8m-ladowarka-i6466880763.html
taki podrobiony kabel jest cos warty? Czy bede ladowal na tym pada przez tydzien?

Z gory dzieki za odpowiedzi i sorki za brak polskich znakow ale pisze z tableta na Holenderskim sofcie :/
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Na poczatku zaznaczam, ze cala moja wiedza o konsolach to dawno temu mialem PS2 i pierwszego Xboxa wiec prosze o wyrozumialosc.

Postanowilem kupic konsole, jako ze ominela mnie cala siodma generacja postanowilem kupic Xboxa 360. Xboxa One kupie jak ogram z grobsza hity z X 360 (czyli za 20 lat :p ).
Kupilem na allegro nowego Xboxa 360E z Francji. Jak wyglada sprawa z gwaranca, sprzedawca mowil ze kupil z oficjalnego sklepu Microsoft France (ja spoznilem sie na ta mega promocje) i ze z tego co jemu wiadomo to przy pierwszym odpaleiu i zarejestrowaniu konsoli zacznie naliczac 12 miesiecy gwarancji. Dodatkowo ma faktore z tego sklepu na swoje nazwisko ktora dolozy do przesylki. Czy z tym startem naliczania 12 miesiecy od pierwszego odpalenia konsoli to prawda? A jak wyglada sprawa z 24 mesieczna gwarancja, bo na podstawie faktory na inne nazwisko to raczej ciezko bedzie reklamowac?

Teraz jeszcze kilka pytan:
1. Do Xboxa 360 E dodawany jest Composite AV cable? Serio? Bo jeszcze z czasow PS2 pamietam ze to byl straszny crap. Zakladam, ze nie ma co podlanczac konsoli przez ten kabel i odrazu kupic HD.
http://allegro.pl/kabel-hdmi-hdmi-1-5m-3d-4k-full-hd-gwarancja-i6559676332.html
Taki bedzie dobry czy lepiej kupic drozszy? Tylko bez przesady wiem ze mozna kupic tez bardzo drogie kable HDMI.
2. Czym ladowac pada? Zwykla ladowarka baterii za 10-15 zl czy moze lepiej drozsza? Widzialem wczoraj na unboxingu orginalnego Play and charge kit z akumulatorem ale nie moge nigdzie takiego znalezc. Albo to
http://allegro.pl/kx3-kabel-xbox-360-play-charge-1-8m-ladowarka-i6466880763.html
taki podrobiony kabel jest cos warty? Czy bede ladowal na tym pada przez tydzien?

Z gory dzieki za odpowiedzi i sorki za brak polskich znakow ale pisze z tableta na Holenderskim sofcie :/
Gwarancja biegnie od czasu zakupu czyli od dnia,z którego kupiec ma fakturę to raz. Dwa na stronie xbox.com rejestruje się konsolę i albo będziesz miał jeszcze ważną gwarancję przez 2 lata, albo będziesz musiał pisać do supportu żeby Ci na stronie zmienili datę gwarancji tylko problem jest taki, że za fakturę dostaje się tylko rok gwary na sprzęt, a za normalny rachunek jest 2 lata :p Nie wiem jak to support MS rozpatrza, w każdym razie może obejdzie się bez problemów. Normalnie to przy wysyłce konsoli na serwis MS nie wymaga od Ciebie dowodu zakupu, poza zarejestrowaniem jej na stronie i oni wtedy widzą ile masz gwarancji na sprzęt jeszcze.
PS: Nie wiem czy nie będziesz miał problemu z tą konsolą, bo ktoś niedawno kupił te konsole z Francji i niestety musieli odsyłać, bo nie działało w ogóle Xbox Live ;) https://lowcygier.pl/polecane/konsola-xbox-360-z-dwoma-grami-za-ok-425-zlotych-z-wysylka-do-polski-z-francuskiego-ms-store-ponownie-dostepna/

1. Do Xboxa dostaje się normalnie kabel HDMI.
2. Nie naładujesz sobie pada przez kabel ot co (jedynie w kicie MS). Kupujesz albo akumulatorki np. białe eneloop 1900 mAh, albo kupujesz kit MS. Wszystkie inne chińskie zamienniki to badziewia i szkoda wtapiać kasy w to. Ja mam kupione eneloopy + ładowarka procesorowa do tego i jest git ;)
 
D

Deleted member 139104

Guest
Dzieki za odpoeiwdz, mam jeszcze kilka pytan:
1. Jestem teraz w Holandii, za niedlugo jade do Polski ale pozniej znowu wracam do Holandii i Xboxa biore ze soba, jakby cos bylo nie tak to nie bedzie problemu z umowieniem odbiory konsoli na naprawe? Bede musial dzwonic do Holenderskiego Microsoft?
2. Z ta osoba ktora miala problem z Xbox Live to jak rozumiesz "musial odsylac" chodzi ci odsylac do naprawy czy odsylac i zwrocili mu pieniadze? Bo srednio mi sie widzi, ze przyjdzie mi konsola za ktora dalem na allegro 550zl odrazu okaze sie ze cos nie dziala, odesle a oni mi zwroca 425 zl :/?
3. Z tym kit-em do ladowania padow to dostane gdzies orginalny? A jak wygada sprawa z ladowarkami do baterii, te najtansze ktore na allegro kupuja sa cos warte?

@edit
Wlasnie czytam komentarze z twojego linku do promocji i faktycznie cos tam bylo z Xbox Lice problemy ale z tego co pisza to juz jest OK i nic nie trzeba wysylac. Bedzie dobrze :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Baterii się nie ładuje, nie ma czegoś takiego. Ładuje się akumulatorki, ładowarka procesorowa to wydatek myślę min 70-80zl

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 
D

Deleted member 139104

Guest
Dziwna sprawa - właśnie zarejestrowałem konsole, zgodnie z rachunkiem została kupiona w lutym 2017 a gwarancje mam do czerwca 2019. Nie żebym narzekał.
 

DeEscapist

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tak liczy MS. Fajny gest z ich strony. Nic tylko się cieszyć. :)
 

Do góry Bottom