1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox 360 z RGH (kilka pytań)

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez vienio89, Styczeń 16, 2013.

1. vienio89

vienio89 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    BDG
    Na wstępie chciałem się ładnie przywitać, bo jestem tu pierwszy raz, zresztą nie sposób tego nie zauważyć ;)

Wczoraj doszła do mnie konsola slim 4gb z rgh i płytką z niezbędnymi plikami.
    Na płycie były 2 foldery z fsd mianowicie USB Boot i HDD Boot. Ja zgrałem na dysk zewnętrzny oczywiście FSD z USB Boot. Włączyłem konsole z podpiętym dyskiem, wszystko ładnie się uruchomiło no i ukazał mi się ten Freestyle 3. Teraz chciałbym zadać kilka pytań z tym związanych, może wydadzą się banalne, ale ja z RGH mam styczność pierwszy raz. Poprzednio miałem "klocka" z iExtreme starej daty, więc prosiłbym o wyrozumiałość. Oczywiście czytałem tutaj prawie wszystko, ale jednak muszę się podpytać.

No to przejdę do pytań.

1. Nie mam wgranego XexMenu czy też Dashlauncha tak mi się wydaje, bo sam nic nie wgrywałem oprócz FSD. Czy te programy są potrzebne czy mogę je np. dograć sobie później?
    2. Chciałbym pobrać okładki, ale nie mam pojęcia gdzie i jak mam się połączyć z wifi. Konta do xboxlive nie posiadam i nawet bym się z nim nie łączył. Profil na konsoli swój stworzyłem jeśli to ma znaczenie.
    3. Podczas grania przez przypadek wcisnąłem przycisk eject od napędu i wszyło mi z gry. Czy to normalne, bo szczerze powiedziawszy bardzo się zdziwiłem ;)
    4. Teraz o pamięci wewnętrznej konsoli i magicznych 4gb. Widzę, że wolnych jest 2,8GB więc pliki systemowe muszą sporo zajmować, bo na penie 4gb było zawsze wolnego z 3,86 jakoś tak, ale to pewnie inna bajka. Jak już jestem przy pytaniu z pamięcią, to savy wybrałem żeby mi zapisywało właśnie na tej pamięci, ale jakoś ich nie mogę nigdzie znaleźć.
    5. Jeśli chcę jakieś DLC czy Arcade to wystarczy, że stworzę na dysku zewnętrznym folder o nazwie Content>0000000000000000> i tutaj dlc i będzie konsola to widzieć?
    6. Jeszcze tylko pytanko co do launch.ini i wartości tam powpisywanych czy wszystko jest tam dobrze. Zaznaczam, że tak wszystko już było poustawiane na płycie.

[QuickLaunchButtons]
    BUT_A = Sfc:\dash.xex
    BUT_B =
    BUT_X =
    BUT_Y =
    Start =
    Back =
    LBump =
    Default = USB:\FSD\default.xex
    Guide = Hdd:\FSD\default.xex
    Power =
    [Settings]
    fatalfreeze=False
    fatalreboot=True
    safereboot=False
    exechandler=False
    dumpfile=USB:\crashlog.txt
    nohud=False
    nxemini=True
    nosysexit=False
    liveblock=True
    livestrong=False
    noupdater=True
    pingpatch=True
    contpatch=True
    xhttp=True
    signnotice=False
    autoshut=False
    xblaexitdash=False
    remotenxe=False
    dvdexitdash=False
    autooff=False
    fakelive=True
    hddalive=False
    hddtimer=210
    tempbcast=False
    temptime=10
    tempport=7030
    bootdelay=42
    regionspoof=False

Pewnie dla większości wydaje się to śmieszne, ale mam nadzieje na odpowiedź :)

P.S Zapomniałbym spytać, jeśli wyjdzie jakaś nowa wersja FSD to wystarczy, że skasuje z dysku usb tamte pliki i wgram nowe i wszystko będzie ok? Profilu raczej mi nie skasuje bo jest zapisany w pamiec konsoli a nie na dysku?

2. Lotnik421 Xbox One

3. Pat80

Pat80 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Iława
    Po pierwsze czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj dział RGH/JTAG na forum .. to kopalnia wiedzy i wszystkiego sie tu dowiesz, zacznij od:

http://xboxforum.pl/artykuly-196/tutorial-jtag-rgh-poradnik-uzytkownika-v1-4-a-145552/

na większość pytań odpowiesz sobie sam po przeczytaniu tego poradnika

Ja postaram sie trochę pomóc z tego co wiem i potrafię:
    Ad. 1 xexmenu prędzej czy później Ci się przyda, ściągnij nagraj na pena/dysk ( do tego jeszcze wrócę ) , masz już FSD więc powinieneś go skonfigurować
    Ad. 2 okładki pobiorą się automatycznie jak tylko wskażesz FSD miejsce przechowywania gier. Co do podłączenia konsoli pod wi fi , środkowy klawisz na padzie, dwa razy w prawo i ustawienia systemu wciskasz A, przejdzie Ci do oryginalnego menu konsoli .... tam znajdziesz ustawienia sieci. Ustawienia w zależności skąd masz internet ( router ... etc )
    Ad. 3 nie wiem .... jak gram nie naciskam przycisku eject ... bo i po co .. nie gram konsolą tylko padem :D
    Ad. 4 Tu wracam do pamięci ... jak najszybciej zainwestuj w dysk do konsoli lub kup dysk 2.5 cala jakiś zewnetrzny ( po to kupiłeś konsole z RGH by grać z dysku ) potrzeba Ci będzie sporo miejsca na gry itd. Co do savów .. po co masz ich szukać ?
    Ad. 5 konsola bedzie widzieć to co jej podasz ( ścieżki ) w FSD, kłania się konfiguracja
    Ad. 6 skoro ktoś poustawiał tak launch.ini .. po co tam grzebiesz skoro jeszcze nie wiele wiesz ?

co do FSD ... nowe nagrywa się po prostu do katalogu, uprzednio kasując zawartość ... wszystko w poradniku który radze przyswoić

4. vienio89

vienio89 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    BDG
    Pat, dzięki za odpowiedź ;) Jeszcze się ciebie zapytam jak połączyłem się przez wifi z oryginalnego menu konsoli jak napisałeś, to następnie zapytało mnie czy Chce przetestować połączenie itd. i że może mnie połączyć z Livem i pobrac jakieś aktualizacje ja oczywiście wybrałem nie, ale czy jakbym wybrał tak, to stało by się coś czy żadnych aktualizacji by nie pobrało jeżeli w launch.ini od fsd mam liveblock=true? No chyba, że to nie służy do tego :)

5. Pat80

Pat80 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Iława
    Wydaje mi się że jest to zablokowane, zresztą co miało by aktualizować jak masz najnowszy dashboard ;) olej , przy RGH i tak wszystko trzeba robić samemu i nie łączysz się z Livem

Wczytywanie...

Poleć forum