1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

XBOX 360 zacina się przy włączaniu (dziwne kwadraty na pulpicie)

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez stroke, Marzec 3, 2014.

1. stroke

stroke Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam, chciałbym powiedzieć o moim problemie, mianowicie od paru miesięcy moja konsola zacina się tuż po włączeniu i jedynym wyjściem jest reset urządzenia. Niedawno była aktualizacja systemu i w jej trakcie nic się nie zacinało, wszystko było w porządku lecz po jej zakończeniu znów się zaciął... Od kiedy pojawiał się ten błąd przy każdym włączeniu na ekranie są wyraźne biało-czarne kwadraty (2x2 mm). I nie jestem w stanie sformatować dysku, ponieważ po 3-5 sekundach konsola się zacina... Chciałbym abyście pomogli mi w tej sprawie, konsola ma niecałe 2 lata, RROD-a nigdy nie miała.

Tutaj jest zdjęcie kwadratów, które "zwiastują" zacięcie konsoli.

2. Lotnik421 Xbox One

3. boby2pc

boby2pc Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    120
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    zimne luty pod gpu lub uszkodzony gpu

4. stroke

stroke Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nawet jeśli RRODa nie ma może być uszkodzone gpu?

5. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Tak, tak samo jest w PC jak pada karta graficzna

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

6. stroke

stroke Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Konieczna jest naprawa xbox'a w serwisie? Jeśli tak to ile kosztuje?

7. Sowa

Sowa Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    83
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tarnów
    150-200zl. Jaka wersja konsoli?

8. stroke

stroke Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Slim, dzisiaj próbowałem ją rozkręcić i odkurzyć lecz nic to nie dało. Ale kurzu było pełno.
    Chciałbym jeszcze dodać, że kiedy system lub jakakolwiek gra się aktualizuje w ogóle się nie zacina a przy włączaniu gier nie ma kwadratów, ale są nieregularne, różnokolorowe paski wzdłuż ekranu.
    Hmm dziwne... Po obróceniu do góry nogami konsoli nie ma tych błędów na ekranie, chociaż zacina się jak wcześniej.

9. szpachla

szpachla Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
  10. Aizen30

Aizen30 Banned

Polubienia:
    48
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Zostaje Reball nic więcej się nie da zrobić. Zdarza się i na slim ,że pada gpu, ja bym osobiście ją sprzedał w rrody się nie opłaca inwestować.

11. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Tak z ciekawości dodam, że ostatnio miałem okazję przerabiać slimkę na rgh i o dziwo temperatury na slimce są o wiele wyższe niż na jasperze... na jasperze w stresie temperatury dochodzą do 60-65 stopni, gdzie na slimce te 65 stopni w idle w dashboardzie.

Wyglada na to, że pomimo nizszej technologii wrzucenie gpu do jednego chipu z cpu nie było najlepszym z możliwych rozwiązań... chyba, że ten model miał takie temperatury.

12. stroke

stroke Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Za ile taka mogłaby pójść? Nie opłaca się bardziej sprzedać jej na części?
    A dałoby się ją naprawić kupując nowe gpu? Ile by kosztowało?

13. Aizen30

Aizen30 Banned

Polubienia:
    48
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Reball pomoże koszt od 150zl-300zl . Przy dobrze wykonany reballu ta konsola pochodzi trochę jeszcze ale rrody wracają nawet na slim. Na części to może z 150-250zl dostaniesz.

14. Gywnblaidd93

Gywnblaidd93 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Gniezno
    Miałem podobny problem, uszkodzenie artefaktów konsoli, sprawdź jeszcze czy zacina się po odłączeniu dysku. Jeśli tak to tylko serwis. Pozdrawiam

15. stroke

stroke Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ok, dziękuję wszystkim za pomoc, przydatne forum.

16. 9kristof3

9kristof3 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miałem taki sam problem. Były to zimne luty na procku graficznym. Więc radził bym zakupić inna wersje konsoli bo to nawet po naprawie za jakiś czas wróci :torn:

17. Aizen30

Aizen30 Banned

Polubienia:
    48
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    RRod = się konsola śmietnik (szczególnie jak padnie gpu lub ram). Naprawy to już worek bez dna.

18. Sowa

Sowa Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    83
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tarnów
    Nie w przypadku slima koledzy.

19. stroke

stroke Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dobra już po problemie (jak na razie) za drugą próbą włączenia konsoli po jej odkurzeniu w ogóle nie ma żadnych zacięć. Śmieszne, bo konsola nie działała parę miesięcy. Myślę, że temat do zamknięcia. Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi.

20. Aizen30

Aizen30 Banned

Polubienia:
    48
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Wyczyscić z kurzu dokładnie i powinno działać, ale przegrzałeś gpu więc problem zapewne wkrótce powróci.

21. pocinas

pocinas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Południowo-Zachodnia Anglia
    Ale co niektórzy tutaj pindolicie z tym sprzedawaniem i padaniem za chwile. Popieram Ununhexium oraz Aizen30.

Sytucja taka. W Slimach owszem zdarzają się sytuacje że HYBRYDA czyli GPU+XELL zwane XCGPU doznaje pękania kul pod układem w efekcie konsola pracuje niestabilnie, ma artefakty, zawiesza się, niekiedy RROD ale wiekszość tego typu problemu spotykałem się bez RRODA. W przypadku takiego uszkodzenia wystarczy zaznaczam WYSTARCZY wykonać reballing tego że układu (wymiana kul na nowe i ołowiowe), dla dokładności w takim wypadku proponuję i ja np. wykonuję od razu dla pewnośći Reballing mostu SB.
    Slim to nie FAT, w Slimie wystarczy Reballing i konsola będzie działać na kolejny któryś rok, gdzie owszem w przypadkach FAT to nie za bardzo działa, przeważnie taki układ w Facie powinien być wymieniony a i tak temat wróci w przeciągu max Roku, zaś w SLIMACH owszem może wrócić ale po którymś kolejnym roku.
    Uważam że warto zrobić reballing (ale w tylko w dobrym serwisie który ma maszynę BGA, a nie domowe opalarki czy HotAire) dlatego że wtedy wiesz że konsola podziała i podziała jeszcze długo, zaś kupując inną używkę nie wiadomo jak z używką będzie czy też taka sytuacja nie wystąpi.

Co do tego że konsola ci teraz działa jak pisał Aizen30 problem zapewne wróci.
    W razie co koszt Reballingu w serwisach od 80-150zł. Gdyby co służę pomocą wykonania takiej usługi posiadamy na serwisie stację Scotle IR-360 v3.

1 osoba to lubi.
Wczytywanie...

Poleć forum