1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox 360 zwarcie i rod 0001

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez klusek16, Czerwiec 18, 2012.

1. klusek16

klusek16 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Witam dostałem konsole z rodem konsola po reflow ruszyła tylko wiatraki chodziły cały czas na max na wyjściu maiły cały czas 12v uszkodzony był tranzystor sterujący tymi wiatrakami d888 wlutowałem go i chciałem sprawdzić czy wiatraki będą chodzić normalnie na innym tranzystorze pierwsze sprawdziłem bd140 ale to tranzystor w zwykłej obudowie później znalazłem b772 w takiej samej obudowie jak d888 przyłożyłem go do miejsca gdzie wlutowany był d888 i wentylatory ruszyły kręciły się normalnie nie na max. Niestety po chwili konsola stanęła i wyświetlił się rod 0001 i tak jest do tej pory. Możliwe że przesunął mi się tranzystor i zrobił jakieś zwarcie, sprawdziłem wszystkie elementy obok tego tranzystora ale są ok.
    Wiecie może co teraz robić? Do konsoli chyba nie ma schematu więc spawa jest utrudniona ale na pewno ktoś naprawiał już konsole z takim błędem i wie od czego zacząć?

2. Lotnik421 Xbox One

3. majster323

majster323 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Sprawdź jeszcze raz tranzystor, który wlutowałeś przy wiatrakach. Podejrzewam, że nie do końca był zamiennikiem tego, który był oryginalnie.
    Jeśli jednak jest OK to sprawdź tranzystory Q6F1 i Q6F2. Jeśli są OK to mógł paść kontroler zasilania.

4. klusek16

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Tranzystor został wlutowany został również wlutowany tranzystor sterujący tym tranzystorem rezystory i kondensatory w otoczeniu tego tranzystora i w układzie sterowania wentylatorami też sprawdziłem tylko nie wiem czy wszystkie bo nie ma schematu. A ten kontroler napięcia gdzie go znajdę co to za układ jakie ma oznaczenie?

Na Q6F1 mam połączenie miedzy bramka a źródłem wiesz może czy to przekłamanie przez inny element czy prawdopodobnie padł tranzystor ?

5. majster323

majster323 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Wylutuj tranzystor i wtedy sprawdź. Zwarcia nie powinno być.

Kontroler napięcia to układ U8N1 - po drugiej stronie płyty blisko gniazda zasilania.

6. klusek16

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Wlutowałem i jest ok zawarcia całkowitego nie było pojawiło się niewielkie napięcie przewodzenia. Ale sprawdzając inne tranzystory trafiłem na takiego co ma wszystkie wyprowadzenia zwarte pewnie on jest uszkodzony wlutuje inny i zobaczę.

Super konsola ruszyła uszkodzony był mosfet Q9F1 Dzięki za pomoc majster323 Pozdrawiam.

Musze wlutować jeszcze tylko jakiś tranzystor do wentylatora jakiś popularny zamiennik tranzystora STD888 zna ktoś może?

Wczytywanie...

Poleć forum