1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox 720/Durango: Obowiazkowy Kinect i HDD oraz wielozadaniowosć? Nowe plotki

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Azur, Luty 12, 2013.

1. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska

Kinect nie będzie już opcjonalną zabawką w nowym Xboksie, a jego integralną częścią, podobnie będzie w przypadku dysku twardego. Tak przynajmniej wynika z kolejnej porcji plotek, która pojawiła się w internecie. Te są całkiem wiarygodne.
    Rewelacji tych dostarcza serwis Kotaku. Jego informatorem jest ponoć SuperDaE, gość, który jakiś czas temu sprzedawał na eBayu developerską wersję nowego Xboksa o kodowej nazwie Durango. Teraz twierdzi on, że jest w posiadaniu kilku egzemplarzy konsoli, które pod względem sprzętowym zbliżone są do tego, co znajdziemy w sklepach. Miał też okazję pograć w kilka produkcji szykowanych na następcę X360 i uważa, że skok graficzny jest ogromny — różnicę pomiędzy produkcjami z obecnej, a następnej generacji porównuje do przepaści dzielącej Halo 2, a Crysisa.

Informacje SuperDaE pochodzą w większości z dokumentów przygotowanych dla developerów. Wynika z nich, że wraz z Xboksem 720/Durango pojawi się nowa wersja Kinecta. Co więcej, nie będzie to już opcjonalny gadżet — będzie dołączany do każdego egzemplarza konsoli. Oznacza to, że nie uruchomimy X720, jeśli nie podłączymy do niego kontrolera - trudno jednak na razie stwierdzić, jak bardzo nowy Kinect będzie z Xboksem zintegrowany.

Dzięki temu developerzy mogą wykorzystać Kinecta w swoich grach. Samo urządzenie będzie mogło śledzić jednocześnie sześć osób znajdujących się w pomieszczeniu, co ma mieć swoje odzwierciedlenie w rozgrywce. Informator twierdzi też, że sensory kontrolera będą mogły automatycznie identyfikować tożsamość użytkownika. Może znaleźć to zastosowanie nie tylko w grach, ale i w ograniczeniu dostępu do nabytej zawartości do kilku osób.

Precyzja Kinecta ma zostać ponoć znacznie ulepszona — urządzenie będzie mogło śledzić ruch naszych palców, rozpoznając, czy mamy dłoń otwartą lub zamkniętą. Pojawi się też odczytywanie emocji na podstawie mimiki twarzy — sensory kontrolera będą wiedzieć, kiedy jesteśmy źli czy podekscytowani. Zwiększone mają zostać również kąty widzenia.

Nie tylko Kinect będzie obowiązkowy, ale też instalacja gier na dysku twardym. Dzięki temu zwiększy się wydajność. Na szczęście aby rozpocząć zabawę, nie będziemy zmuszeni czekać, aż wszystkie pliki danej produkcji zostaną skopiowane na HDD — instalacja ma zostać podzielona na segmenty, co pozwoli uruchomić grę nawet jeśli cały proces nie zostanie w pełni zakończony.

W związku z obowiązkową instalacją (konsola nie będzie ponoć potrafiła uruchamiać gier z płyty), każ model Xboksa 720 wyposażony będzie w dysk twardy o pojemności 500 GB.

Wraz z X720 Microsoft ponoć zamierza wprowadzić małą rewolucję — urządzenie będzie pozwalało uruchamiać kilka programów jednocześnie, co do tej pory było domeną komputerów. Dzięki temu będziemy mogli spauzować zabawę w jednej produkcji, uruchomić drugą, a po jakimś czasie wrócić do poprzedniej rozgrywki.

Najmniej zmian doczeka się pad, który będzie „naturalną ewolucją” kontrolera Xboksa 360. Niestety Durango wyposażone będzie w nową technologię połączenia, co uniemożliwi podłączenie do konsoli starych padów.

Xbox 720 ma też korzystać z aplikacji SmartGlass. Szczegółów brak, ale z pomocą smartfonów, tabletów i Kinecta osiągnięta ma zostać funkcjonalność znana z tabletopodobnego kontrolera do Wii U.

SuperDaEdostarczył też specyfikacji, która jest ponoć ostateczną. W konsolach, które trafia do sprzedaży, znajdzie się ośmiordzeniowy, 64-bitowy procesor taktowany zegarem 1,6 GHz, układ graficzny z zegarem 800 MHz i obsługą DirectX 11, 8 GB RAM-u oraz osobne „sprzętowe bloki”, które zostaną wykorzystane do uruchamiania oddzielnych zadań (programów). Prócz tego pojawić ma się rzekomo stereoskopowe 3D w rozdzielczości 1080p

Via: Cdaction.pl

2. Lotnik421 Xbox One

3. bartosz666

bartosz666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wrocław
    "Informator twierdzi też, że sensory kontrolera będą mogły automatycznie identyfikować tożsamość użytkownika. "
    Nie mam zaufania do takich rzeczy :) Teraz nawet konsola będzie nas obserwowała.

4. Lewis

Lewis Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    103
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wola śląsk
    hmm cos wierze ze w tym roku doczekamy sie nextgena :D dobrze ze kupilem telewizor FULL HD, a nie hdready bo cos czuje ze sie go w pelni wykorzysta:D

5. Diabolique

Diabolique Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    48
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    nie uśmiecha mi się płacić za coś z czego nie bede korzystał(kinect).
    wieleozadaniowość była już dobrych pare lat temu na smartfonach z Symbianem. równie dobrze obecna generacja konsol mogła ją posiadać. tylko czy sprzęt pociągnie pare wątków na raz.

6. hamster0vp4

hamster0vp4 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Pierwsza prawdziwa plota, ale niestety jeszcze dlugo minie zanim wejdzie na rynek. Kienect bedzie sie skladal z dwoch sensorow--

7. Locox666x

Locox666x Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Janów Lubelski
    Hmmm jak dla mnie to Xbox zmierza coraz bardziej w kierunku PC (konieczność instalacji gier na HDD, beznadzieja) co do Kinecta wbudowanego, też mi się to nie podoba, jestem posiadaczem Kinecta obecnie i moje korzystanie z niego sprowadza się do minimum. Jeżeli PS4 nie będzie zbytnio odbiegało jakością od X-a i M$ znów pójdzie w płatne Xbox Live to poważnie zastanowię się nad zakupem konkurencyjnej konsoli.

1 osoba to lubi.
  8. bartosz666

bartosz666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wrocław
    Dokładnie. Jeśli będzie tak jak jest napisane w tej plotce, to raczej sięgnę po konsolę konkurencji. A co do płatnego Live to możesz raczej być pewien, że będzie płatny. :)

9. Lewis

Lewis Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    103
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wola śląsk
    LIVE na 100 % bedzie platny na tym bija niezła kase:D

1 osoba to lubi.
  10. Krawol

Krawol Banned Użytkownik

Polubienia:
    114
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa | Otwock
    moim zdaniem skoro w tym roku królowały telewizory na targach Ultra HD to właśnie konsole będą mogły to obsługiwać. Może kiedyś gry... ale jedyna gra to chyba w 720p została stworzona a jest to Red dead redemption

11. deadm666

deadm666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Wyszków
    Nie wiem czy macie tak samo ale jak ja czytałem parę lat tamu plotki o XBOX 360 to sobie myślałem "a niech mnie kule biją, przecież to bedzie genialne" i nie mogłem się doczekać aż konsola trafi na rynek. Teraz czytając o plotkach na temat nowej konsoli od M$ jestem coraz bardziej zniesmaczony i zdezorientowany. Wydaje mi się, że za tą lepszą "grafę" w grach zapłacimy trochę za dużą cenę...

12. maczosito

maczosito Banned

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    BOLESŁAWIEC
    a najlepsze jest to że na nowej konsoli od sonny czyli PS4 też ma być płatny multiplayer heh

1 osoba to lubi.
  13. rikamaru

rikamaru Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    56
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Narzekacie na Xboxa a PS4 podobno też ma być "Domowym centrum rozrywki" czyli też pójdzie w jakieś kamerki i inne pierdółki. Gaming się zmienia...

Wczytywanie...

Poleć forum