Xbox 720 i brak możliwości uruchomienia używanych gier

noname

Użytkownik
Użytkownik

Rafau666

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
I co wy na to?
Zostajemy przy 360 :p

btw na gry-online też o tym piszą
 

Saskey

Użytkownik
Użytkownik
Nie prawda. To na bank jest rzecz, która nie zostanie wprowadzona w życie.
 

adam34689

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
I co wy na to?
Wszystko da się obejść. Co Microsoft na to?
 

Kakashi

Banned
jak niby konsola ma stwierdzić czy dana gra jest używana czy nie takie coś tylko przez xbox live by musiała do każdej gry wymagana aktywacja przez live lub rejestracje wysylaną do ms z numerem seryjnym konsoli. i piractwo dopiero by się szerzyło, ms kolejny raz takimi patentami chce udowodnić żeby nie kupować orginałów i że ich polityka to zwykłe złodziejstwo....
 

piaskun

Użytkownik
Użytkownik
Masz dział X720 - Plotki:
Plotki

Tam pozawracaj innym gitare takimi "informacjami" ...
 

razor7

Użytkownik
Użytkownik
Kto niby powiedział, że tak będzie.

Ja piszę, że Xbox będzie kosztował 200zł, będzie miał Green Ray, 1TB dysku i w zestawie 10 exclusivów, też uwierzycie?
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Takie rzeczy do działu plotek Plotki
 

ooxBARTUSxoo

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Bardzo prawidolowy komentarz jednego z uzytkownikow tamtej strony. " Sobie wyobraźcie, że kupujecie używany samochód, a jego producent wam go blokuje, wymuszając kupno nowego.

yaji [Wymiatacz] || wysłano: 25.01.2012 - 23:16
"

Jezeli tak zrobia ludzie nie beda kupowac gier. Bo co kupi sie np. patrzac na dzisiejsze czasy w sklepie L.A. Noire za 150zl albo za 200zl po premierze zaraz przejdzie sie i co dalej? Wtedy xbox odejdzie w zapomnienie a ludzie beda kupowac PS4.
 

futro

Użytkownik
Użytkownik
Śmiech na sali ...
 
W

Wilk14

Guest
Ta na pewno używek by nie odtwarzał kto by kupił taką konsole musiałby chyba szastać kasą na prawo i lewo sama konsola duży wydatek a nowości po 200zł minimalnie 1/3 ceny konsoli to jedna gra taka prawda pozdro dla tych co grają na orginałach
 

S3bastian

Użytkownik
Użytkownik
Przecież jak Microsoft by nawet takie coś wprowadził to by mało kto chciał taką konsole .
 

NeXuS2.0

Użytkownik
Użytkownik
Ekonomicznie to nie ma dla M$ żadnego znaczenia. Jak już kiedyś pisałem, główne źródło dochodu M$ z Xbox-a to haracz za XBL i dola od producentów gier (8-10 € od gry).

Urzywana gra nie przynosi zysku, więc po co gracze mają sprzedawać swoje krążki...

Ponadto jestem niemal pewien, że chodzi raczej o jakiś typ zabezpieczenia anty-pirackiego, niż uprzykżanie życia graczom. RFID lub wyposarzenie konsoli w napęd, która wypala na płycie ID konsoli i autoryzacja dysku jest mozliwa tylko w tym jednym Xbox-ie.

Fizycznie jest to możliwę, ale jaki to ma tak naprawdę sens ?
 

GKxD

Użytkownik
Użytkownik
Ekonomicznie to nie ma dla M$ żadnego znaczenia. Jak już kiedyś pisałem, główne źródło dochodu M$ z Xbox-a to haracz za XBL i dola od producentów gier (8-10 € od gry).

Urzywana gra nie przynosi zysku, więc po co gracze mają sprzedawać swoje krążki...

Ponadto jestem niemal pewien, że chodzi raczej o jakiś typ zabezpieczenia anty-pirackiego, niż uprzykżanie życia graczom. RFID lub wyposarzenie konsoli w napęd, która wypala na płycie ID konsoli i autoryzacja dysku jest mozliwa tylko w tym jednym Xbox-ie.

Fizycznie jest to możliwę, ale jaki to ma tak naprawdę sens ?
Dobra dobra wszystko spoko tylko co jak konsola się zje..bie i kupię nową to co?
To jakiś wał jest kurde.

Z drugiej strony zgodziłbym się na takie rozwiązanie gdyby gry na X720 kosztowały tyle co wersje PC wtedy nie ma co płakać byłoby sprawiedliwie.
 

Strus

Świeżak
Świeżak
Dobra dobra wszystko spoko tylko co jak konsola się zje..bie i kupię nową to co?.
Wystarczy zrobić tak, jak na PC - gra przypisuje się do konta (poprzez jakiś kod zapisany na płycie), nie do konsoli.
 

Sobek000

Użytkownik
Użytkownik
Oj panowie panowie po co te kłótnie. Już niedługo nazwę forum zmieni się na ps4forum.pl i będziemy grać jak ludzie w normalne gry za darmo przez sieć :p
 

urbek

XBF
XBF
Użytkownik
Oj panowie panowie po co te kłótnie. Już niedługo nazwę forum zmieni się na ps4forum.pl i będziemy grać jak ludzie w normalne gry za darmo przez sieć :p
Dokładnie:)
 

QwerTaj

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
XXI wiek, era cyfryzacji, PC jest praktycznie zdominowane przez cyfrową dystrybucję, co stoi na przeszkodzie usunięcia tych przestarzałych nośników? Zamiast kupna byłaby 'wypożyczalnia gier' na XBL, powiedzmy 5 zł za każdą dobę lub 25 zł na całkowite przejście gry (oczywiście czas wymagany do przejścia sugerowałby producent). Jeśli ktoś chciałby grę do multi, np. Battlefielda - wtedy by go kupował, cena nie przekroczyłaby 120 zł (w dzień premiery), bo nie płaci się za płytę, pudełko, wysyłkę, itp. Piractwo byłoby zwalczone, a technologiczny krok w przód zrobiony.

Ew. zamiast płyt wprowadzić pendrivey, o których już kiedyś tutaj pisałem. To też byłby pewien krok w przód, byłoby ekologicznie i efektownie (koszta produkcji byłyby śmieszne).

Ale bez jaj, coraz częściej gram na PC i nie wyobrażam sobie kupna gry w sklepie. Steam i Origin w zupełności wystarczają. Battlefield 3 na allegro chodzi po 60 zł (klucz Origin), BC2 po 19,99. Płyta mi się porysuje - wątpię, żeby mi ją wymienili, odsprzedaż też nie odsprzedam, bo komu? A w Originie? Chcę to ściągam, nie chcę to usuwam. Grę w każdej chwili mogę pobrać od nich i zawsze leci pełnym łączem.
 

DamiannPL

Użytkownik
Użytkownik
a był w tej bajce smok ??
 

wiatek

Użytkownik
Użytkownik
Nie każdy podłącza konsole do neta. A jakim sposobem miała by konsola określić czy dana gra jest już używana. :D Dogrywanie na tłoczone płyty jest niemożliwe zwykłym laserem. Moim zdaniem plota :) A piraty są były i będą nikt ani nic tego nie powstrzyma :)
 

Do góry Bottom