1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox 720: Stałego połączenia z internetem nie unikniemy

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez fanfnanan, Kwiecień 8, 2013.

1. fanfnanan

fanfnanan Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    20
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    W sieci pojawiły się kolejne plotki, z których wynika, że nowy Xbox będzie wymagał stałego połączenia z internetem. Przez cały czas... Czy czeka nas powtórka z SimCity?

To wciąż tylko plotki, ale pokrywają się z wcześniejszymi doniesieniami i wypowiedziami samych developerów. Serwis Kotaku, powołując się na dwa niezależne źródła twierdzi, że nowy Xbox będzie bezużyteczny bez stałego połączenia z internetem.

"Jeśli nic się nie zmieniło, posiadacze Durango bedą musieli mieć aktywne połączenie z internetem by korzystać z konsoli. Gdy go nie będzie, żadna gra ani aplikacja nie zostanie uruchomiona. Jeśli połączenie zostanie przerwane, wtedy po pewnym czasie - jeśli dobrze pamiętam, to obecnie po upływie trzech minut - działanie programu zostanie przerwane i pojawi się komunikat o błędzie związanym z siecią" - tłumaczy to jeden z informatorów.

Źródła Kotaku twierdzą, że ostateczna decyzja związana z wprowadzeniem obowiązku stałego połączenia z internetem została podjęta dwa tygodnie temu. Sam Microsoft twierdzi, że nie komentuje "plotek i spekulacji", ale to w przypadku giganta z Redmond standardowy tekst.

Swego rodzaju potwierdzeniem jest jednak wymiana tweetów między Adamem Orthem, kreatywnym producentem w Microsoft Studios, a Manveerem Heirem, designerem z BioWare'u. Rozpoczął ją ten pierwszy, twierdząc, że nie rozumie oburzenia w tej kwestii, bo "każde urządzenie jest teraz "połączone na stałe", więc to coś, co trzeba po prostu przyjąć" i że "nikt nie rezygnuje z kupowania odkurzacza dlatego, że czasem brakuje prądu". Heir odpowiedział, że można tak sądzić, mieszkając w mocno usieciowionych miastach Kalifornii, ale nie w niewielkich osadach Virginii czy Wisconsin, na co - niezwykle niefortunnie - Orth odpisał "dlaczego miałbym mieszkać w takim miejscu"? (tłumaczył potem, że dobrze zna się z Heirem i po prostu go po przyjacielsku trollował).

A propos trollingu - "Internet", powiedzmy, odpowiedział, choć jakość tej odpowiedzi pozostawiamy waszej ocenie:

Niektórzy, pragnący zachować anonimowość rozmówcy Kotaku przewidują, że w związku z decyzją o filozofii "always on" Microsoft poniesie klęskę. Inni zwracają uwagę na fakt, że z nowego Xboksa gigant z Redmond chce uczynić nie tyle konsolę do gier, co centrum multimedialne, w którym uruchamianie Call of Duty czy Battlefielda będzie jedną z wielu - i to wcale nie najważniejszą - funkcją. W Microsoft wierzy z kolei Nolan Bushnell, niegdysiejszy założyciel Atari, który w jednym wywiadzie stwierdził, że kolejną generację wygra właśnie MS,bo infrastruktura sieciowa Sony jest "fatalna", podobnie jak software wykorzystywany do obsługi konsoli.

Trudno więc przewidzieć, co przyniesie przyszłość. Coś mi się jednak wydaje, że w Sony już zacierają ręce, bo może się okazać, że rywalizacja o "hardkorowych" graczy - a w takich celuje PS4 - stanie się łatwiejsza...

Źródło: Xbox 720: Stałego połączenia z internetem nie unikniemy

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
    1 osoba to lubi.
  2. Lotnik421 Xbox One

3. horacy4

horacy4 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    31
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Plotki i jeszcze raz plotki szkoda tylko to czytać

4. szangg

szangg Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    30
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Opoczno/Łódź/Bad Hersfeld
    Szczerze? To info o tym stalym polaczeniu zaczyna mnie juz wkurzac, na kazdym portalu co jakis czas pojawia sie dokladnie ta sama informacja, podadza cos konkretnego to mozna wtedy "gdybac", jesli bedzie stale polaczenie to bedzie i nikt na to nic nie poradzi tylko po prostu nie kupi konsoli jesli nie bedzie mial takiej woli i koniec kropka

5. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1655
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    O masakra ten filmik :D. Z pewnej części miałem łach ale później tylko WTF :D

Co do stałego połączenia to moje zdanie jest takie. Tak i tak z początku nie kupię ani nowego PS4 ani xboxa.. Poczekam, aż sytuacja się ustabilizuje i później dokonam wyboru. Dla xboxa (o ile będzie) to stałe połączenie z netem jest dla mnie wielkim minusem i wezmę to głęboko pod uwagę :)

6. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska

Info Od plotek jest odpowiedni dział...

1 osoba to lubi.
  7. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Czy tylko dla mnie wymaganie stałego połączenia z siecią jest w ogóle nie przeszkadzające? Nie wiem po co tu narzekać, bo nawet nie ma na co.

8. CSpec

CSpec V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    579
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    K-PAX
    -Mamy piekne lato, radiówkę, pojawia się burza i AP dostawcy szlag trafia na kilka dni *(wymiana AP, anten, etc) = nie pogramy
    -Jedziemy na wakacje do wujka,ciotki,kuzyna który nie ma internetu = nie pogramy.
    -Z jakiegoś powodu brakuje nam na opłacenie internetu, dostawca go blokuje = nie pogramy
    - Z jakiegoś powodu rozwiązujemy umowę o internet = nie pogramy
    -Zbudowaliśmy dom, nie mamy jeszcze internetu a na TP/Orange trzeba czekać pół roku** = nie pogramy
    - Nie mamy internetu= nie pogramy

Konkluzja: Przeszkadza.

Jak bardzo: BARDZO

* - True story.
    ** - Jak nie dasz technikowi w łapę: 1 rok albo Brak Możliwości Technicznych. I to nie ważne że słup jest 100m od ciebie.*

6 użytkowników lubi ten post.
  9. MrDudi

MrDudi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    "Serwis MCV wziął na spytki czołowych sprzedawców z Wielkiej Brytanii, którzy na temat (plotek odnośnie) pomysłów Microsoftu wypowiedzieli się w następujących słowach:

"Jeśli Microsoft zdecyduje się na blokowanie używanych gier, a Sony tego nie zrobi, wówczas zwycięzca będzie tylko jeden i z pewnością nie będzie to amerykańska firma" - Robert Lindsay z Games Centre;

"Konsumenci są bardzo zaniepokojeni plotkami, według których na Xboksie 720 nie włączą używanych gier. Podobnie ma się sprawa ze stałym połączeniem z Internetem, gdyż infrastruktura sieciowa w naszym kraju odstaje od reszty świata. Taki ruch ze strony Microsoftu może zabić Xboksa" - Steven Doyle z Games Dojo;

"Zamieściłem na naszym Facebooku pytanie do klientów, co myślą na temat takich rozwiązań. Większość odpowiedziało, że nie kupi wówczas nowego Xboksa" - Paul Whitfield z Excite Games;

"Jeśli Microsoft narzuci graczom ograniczenia, przez które nie będą mogli bawić się grami z drugiej ręki, wtedy ci ludzie przeniosą się do obozu Sony. Byłaby to wielka klęska MS" - Chris Muckell z Xpress Games."

źródło : PPE.PL - Portal PSX Extreme

podobają mi się te komenty. niech się microsoft wypcha swoją polityką jeśli plotki okażą się prawdą. w razie czego bez mrugnięcia okiem kupie konsole sony jeśli tak to będzie wyglądać. oczywiście wiele rzeczy będę brał pod uwagę wybierając konsole kiedyś ale te tym dwóm pomysłom microshitu jestem jak najbardziej przeciw.

w ogóle to mam wrażenie że microsoft za bardzo obrósł w piórka , poczuł się mocny i za bardzo kozaczy.

10. Remix27

Remix27 Banned

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nie Pamietam
    I tak wygra to konsola ktora sie najszybciej spiraci jak bylo z xbox 360 swojego czasu. Tez nie wiem co wiekszosc boli ten net i brak wlaczenia na innej konsoli gry lub sprzedazy, jak planowo po kupnie i tak bedzie duza wiekszosc jechac na piratach i bez kopi nie kupia zadnej konsoli.

11. Rei 02

Rei 02 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jeśli ten cały szum ze stałym netem okaże się prawdą - Sony straci konkurencję. Co do piractwa... cóż , ja i tak będę jechał na oryginałach, tak jak to robiłem na x360. Nie żałuję.

12. CSpec

CSpec V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    579
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    K-PAX
    Tak, jasne. Problem w tym że alpha kity nie mają wymogu "always online"

KAŻDY może zostać informatorem tego nędznego shitu jakim jest KOTAKU. Jedyne czego potrzebujesz to adresu email i trochę kreatywności.
    Nie twierdzę że MS zaraz tego nie wprowadzi (może w nowych wersjach, albo retail) ale gdy widzę "Anonimowy Informator" i informacje wałkowaną 200 razy, trudno sie nie zdenerwować.

Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą.

13. czaaki

czaaki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    31
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Co do stałego połączenia z internetem wszystko sensowne zostało napisane, więc nie mam co pisać. Napiszę tylko tyle, że gruby mógł usiąść na konsolę i wyrządziłby jej więcej szkód niż waleniem tą siekierą, a zajechał się przy tym niesamowicie.

14. AlexX 0ne

AlexX 0ne Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Lubuskie
  15. cudny

cudny Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    CK
    jeden kolega bardzo mądrze napisał na temat stałego połączenia nowego xbola ale tylko u nas w kraju bez sensowne limity albo robienie w konia np z netem kablowym żyjemy w Polsce w końcu :p

16. aaarczi97

aaarczi97 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Wielkopolska
    stałe podłączenie do internetu = samobójstwo xboxa

17. mrowa110

mrowa110 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    64
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Proszę was to jest nie realne może za 10 lat tak jak internet będzie dostępny wszędzie za rozsądną cenę. W polsce nie jest jeszcze tak dostępny a są kraje biedniejsze i gorzej rozwinięte , a każdy rynek zbytu się liczy

18. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    ja mam nadzieję, że nie będzie potrzebne stałe połączenie
    To by było głupie. Nawet komputery tego nie wymagają!!

19. Remix27

Remix27 Banned

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nie Pamietam
    Ploty mowia ,ze nie te pewniejsze. Pc bez neta to jak ozdoba.

20. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    no ozdoba niestety no ale można odłączyć

21. Remix27

Remix27 Banned

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nie Pamietam
    Nie zyjemy w sredniowieczu net potrzebny. Ja za stalym netem. Moj zawsze na xbox live jak gram.

Wczytywanie...

Poleć forum