1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox a Telewizor Plazmowy

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Kantel, Styczeń 8, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Kantel

Kantel Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam :) Posiadam konsole Xbox i przymierzam się do telewizora plazmowego pod nią (lepsza czerń, płynnośc obrazu i inne bajery :) )

Mam jednak pytanie. Oglądam telewizje z trzech metrów. Zastanawiam się nad kupnem plazmy firmy Panasonic 37 cali HD lub 42 Full HD. Wielkość nie jest aż tak znacząca bo wiem że 37 cali mi wystarczy. Boję się tylko że różnica w obrazie hd i full hd bedzie znaczaca.

Jednak wiem, że na mniejszych ekranach (32 cale) obszar jest tak mały, że nie widać różnicy między HD a Full HD i komfort będzie ten sam. Czy 37 cali też się to tyczy?

Z góry dzięki za odp :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. Pablooo88

Pablooo88 V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Ale wiesz, że Full HD to tylko do filmów BR? Gry na PS3 i X360 jeszcze mało które są w 1080p i tak naprawdę HD Ready będzie lepiej wyglądać... Tak samo kanały HD są nadawane w HD Ready a nie w Full HD ;)

4. Kantel

Kantel Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Wyraźnie na pudełkach mam z tyłu 1080i i 1080p w Colinie, Halo 3 a nawet w Hannah Montana :D

Wiem że Full HD to filmy w BR i jedynie konsola :)

5. Melkorn

Melkorn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Konin
    Posiadam Plazme Panasonic 42 cale hd i powiem ci ze znajomy ma mniejszy tv wlasnie tak jak ty tu wspominasz 37 i mam takie wrazenie ze u niege ten obraz jest jakby troszke mniej wyrazny widac to szczegolnie przy napisach w grach i tekstach menu.
    Czego nie zauwazylem na swoim 42 calowym moze ktos tez sie spokal z takim przypadkiem.

6. edek2009

edek2009 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Pablo, czyli że lepiej rozglądać się za HD Ready i gry typu GTA czy Battlefield itp będą lepiej wyglądać właśnie na HD Ready? nie na Full HD?

7. maclogan

maclogan Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Shiojiri
    Jeśli plazma to im większa tym lepszy obraz . 42" to dobry wybór . Nie ma sensu kupować dużo mniejszych gdyż obraz nie będzie specjalnie różnił się od podobnego TV LCD . No i full HD . Co do HD Ready to dobrze sprawdza się w LCD a na plazmach jest z tym nieco inaczej .

8. Kantel

Kantel Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    No tak, tylko 42 cale full HD jest 500 zł droższe, a 37 mi wystarczy, tylko że nie ma plazm Panasia 37 full hd i w tym ból :)

9. maclogan

maclogan Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Shiojiri
    Wydaje mi się że w przypadku mniejszego niż te 42" TV lepiej kupić LCD full HD za niższą cenę a nie będzie kolosalnych różnic w obrazie .

10. Pablooo88

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Zgadzam się... Plazma ma sens od 42"

11. szybkus

szybkus Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    e tam mój kumpel ma 42cale plazme ja mam 32 cale panasonic lcd i nic a nic różnicy nie ma w obrazie bo już porównywaliśmy nic a nic kompletnie gramy na kablach hd

12. Pablooo88

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Między Plazmą a LCD najbardziej widać różnicę w sygnale SD

13. adamski1209

adamski1209 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Bierz plazme 42 panasa nie żadne lcd. I nie mów że ci 37 starczy bo po tygodniu będziesz żałował że nie kupiłeś większego. Ja oglądam 42 z 2,5metra i jest spoko. Dla mnie plazma ma lepszy obraz od lcd którego też posiadam na którym mnie oczy bolą A co do full hd to na razie jak koledzy piszą szkoda kasy no więcej watów ciągną.

14. PlamKa

PlamKa Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Łęczna
    Nie kupuj plazmy !!! Po 2 - 3 latach spalą się diody !!! Kup telewizor LCD , najlepiej samsunga , one maja najwięcej bajerów takich jak:
    technologia Wide Color Enhancer 2
    full HD 1080 p
    Ja mam samsunga i jest elegancki , ale stary ja polecam i sam się przymierzam do samsung le52b620 jest zwalisty , poczytaj o nim, obecnie jest w mediamarkt w dość przystępnej cenie coś ok 4000 tyś. za 52 cale !!!!

15. Pablooo88

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Najpierw poczytaj o nowych plazmach a potem się wypowiadaj! Tak samo poczytaj o jakości matryc Samsunga itp... Wg mnie są tylko tanie ale dobre już nie za bardzo... Każdy je kupuje przez cenę i taka jest prawda. Ale ok każdego wybór. Lepszy taki tv niż żaden.

Ale z tym Plazma vs LCD poczytaj najpierw na ten temat a nie żyjesz stereotypami ;)

Najlepszy jest ten bajer full HD 1080 p :D No tylko Samsung go ma :p a ten kolejny bajer to ciekawe czy na żywo byś zobaczył jakąkolwiek różnicę

16. adamski1209

adamski1209 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  17. PlamKa

PlamKa Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Łęczna
    No może i tak , ale to prawda z tymi diodami , wiem że każdy telewizor ma teraz full hd i 1080p ! Ale co do tych telewizorów samsunga to są naprawdę dobre!

18. Pablooo88

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Stwierdzasz po reklamach i obrazie w marketach gdzie są podpięte do specjalnych reklamowych sygnałów czy po tym jak widziałem jeden i ten sam sygnał na kilku TV? (mowa o Samsungu). Ja porównywałem wiele TV i czytałem na różnych forach na temat TV i nie są to jakieś dobre tv... Są to typowe masówki/budżetówki - ale to bardzo dobrze, bo w końcu się dobrze sprzedają

Plazmy mają efekt wypalania (ale nie diod!) - jednak nowe Plazmy mają systemy zabezpieczające temu (np zmiana kontrastu itp - u mnie tak jest jak np jest długo na jednym programie). Aha i zanim to wystąpi to minie tyle czasu, że już zmienisz TV ;)

19. artiszarik

artiszarik Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Pablo:
    Porównywałeś w sklepie różne telewizory różnych firm które są podpięte tym samym kablem przesyłającym obraz? Przeważnie puszczane są pokazowe filmiki w BR.
    Widać różnicę np. pomiędzy Samsungiem, gdzie jak mówisz jest to telewizor przereklamowany, a Sharpem, który jest o wiele droższy (mówimy o tych samych parametrach), różnicę widać, na korzyść Samsunga, może lepiej ustawiony kontrast, może lepiej wyregulowany, jednak w różnych sklepach to raczej nie jest możliwe, że zawsze ładniejszy obraz był widoczny na Samsungu.
    Dlaczego sprzedawca poleca tańszy telewizor ? nie chcę zarobić ?

W moim odczuciu starsze samsungi to masówki, nowe to inna generacja. Nie mówię, że jest to najlepszy telewizor. Ale przy 55" widać różnice. W odczuciu sprzedawców również.

To moje obiektywne i subiektywne zdanie.

20. Pablooo88

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Miałem sporo TV + miałem znajomych w MM i porównywałem obraz na jednym sygnale a nie właśnie na pokazówkach... Porównywałem obraz SD + DVD + BR...

Sprzedawca ZAWSZE poleca to co musi... Często pracownicy mają jakiś profit od sprzedaży produktu danej firmy (np kiedyś w Saturnie tak było przy laptopach HP...) Z całym szacunkiem do sprzedawców ale w sklepach masowych wiem jak to działa.... W mniejszych podobnie... Niestety nie zawsze to co polecane jest lepsze... Póki co spotkałem się z dwoma sprzedawcami w MM, którzy naprawdę rzetelnie mówili i pokazywali sami obraz z tego samego sygnału...

21. DawidLucek

DawidLucek Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Powiem Ci ze niedawno kupiłem sobie Samsunga Led 40 cali full HD pełny bajer itd a wcześniej miałem LG LCD HD Ready 32 cale to poza wielkością obrazu to różnice nie są zauważalne jeśli chodzi o gry 1080i czy 1080p które i tak nie jest wykorzystywane bo reszta wiadomo lepiej zalezy co oglądasz, ale same gry i tak lepiej nie bedą wyglądać aż tak wiadomo liczy sie kontrast itp itd ale lepiej sie skupić na dobrym kably HDMI itd bo nawet zaje.. TV będzie lipoa jak podłaczych go jakąś lipą jak nie chcesz przepłacać to kup HD a TV mam też jakoś ze 3 metry wisi na ścianie jak i poprzednik

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum