1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox czy PS2

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez bruce_pl, Grudzień 14, 2011.

1. bruce_pl

bruce_pl Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam z racji iż jestem nowy na forum to chciałbym sie ze wszystkimi przywitać:).Mam problem otóż chciałbym kupić konsole szóstej generacji i wacham sie nad dwoma Xboxem(oczywiscie 1 nie 360)a PS2 na zakup chce wydać do 400zł,sam nie wiem co wybrać Xbox ma ogromne możliwości multimedialnie za to PS2 ogromną biblioteke gier.

P.S:Jeżeli źle umieściłem temat to prosze o przeniesienie.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Vegeto

Vegeto Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    AyuCity
    Mialem kiedys PS2 i polecam oczywiscie SLIM teraz mozna juz wyrwac w bardzo dobrym stanie za 200zl przerobiona, za reszte kasy moglbys sobie kupic xboxa1 :)

4. Zagaj

Zagaj Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Włocławek
    Ja bym wybrał ps2. tak jak pisałeś ogromna biblioteka gier jest w czym wybrać. Ale tak szczerze to jak bym miał wydać 400 zł to wolałbym odłożyć jeszcze ze 150 i kupić 360.

5. wujot90

wujot90 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    jak masz 400zł to kup nintendo wii, dużo lepsza frajda podczas grania niż xbox 1 czy ps2.

6. malawi

malawi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chorzów
    xbox ma spore mozliwości ,dysk itd polecam bo obie miałem

7. roxes

roxes Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    20
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Planeta Mako
    Zdecydowanie ps2 kupa świetnych gier.

8. Vegeto

Vegeto Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    AyuCity
    Nie kupuj zadnego wii frajde masz na kilka dni i Ci sie znudzi skakanie jak malpa przed TV... PS2 najlepszy wybor, mega duzo gier nie pozalujesz.

9. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    a ja polecam Xboxa. Jeśli kupisz przerobionego to masz gwarantowane takie centrum multimedialne, że niewiele Ci będzie trzeba żeby sie cieszyć jeszcze bardziej.

10. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Ja powiem tak.Mam Xboxa 1 od początku jak tylko się ukazał.Miałem kiedyś Sony Playstation 1 czyli PSX-a i bardzo sobie ją chwaliłem.No ale przyszedł czas zmienić konsole na nowszą i przymierzałem się oczywiście do PS2.
    Aż któregoś letniego dnia kumpel oznajmił mi,że nabył konsolę Microsoftu.No i stało się.Pożyczył mi ją z jednym tylko magicznym tytułem-HALO ! Po zagraniu w tą grę już wiedziąlem jaką konsolę kupię.
    Z mojej strony rzeknę tak.Zależy w co chcesz grać.Każda gra,która wyszła na PS2 i na Xboxa jest technicznie wykonana na dużo wyższym poziomie na konsoli Microsoftu.Jako przykład mogę podać serię Grand Theft Auto gdzie grafika,tekstury i wogóle całe wykonanie tej gry wygląda dużo lepiej na Xboxie.
    Ja zrobiłem tak,że udało mi się pożyczyć PS2 na jakiś czas i ukończyłem wszystkie gry,na których mi zależało a których nie ma na Xboxie czyli:
    1.God of War 1,2.
    2.Killzone.
    3.Metal Gear Solid 3:Snake Eater.
    4.Tekken seria.
    5.Syphon Filter seria.
    6.Devil May Cry.
    Jest jeszcze seria Jax and Dexter i Rachet and Clank,ale mnie zbytnio nie wciągnęły.
    I to wszystko.W Gran Turismo można zagrać ale jak zaczniesz grać w Forze Motorsport na Xboxie to szybko o Gran Turismo zapomnisz.
    Jest jeszcze Resident Evil 4 ale tą grę ukończyłem na Nintendo GameCube gdzie wygląda o niebo lepiej.
    Za Xboksem przemawia też niezliczona ilość emulatorów (praktycznie każdej konsoli jaka się ukazała z Psx-em włącznie i każdego komputera począwszy od Zx Spectrum na Amidze kończąc jest też nieoceniony program Xbox Media Center,który uważam za rewolucję.Obejrzysz dzięki niemu film praktycznie w każdym formacie.Do tej pory go używam przede wszystkim do oglądania filmów .avi i na moim LCD wyglądaję te filmy więcej niż dobrze.
    Tak więc krótko jeśli masz dylemat co kupić PS2 czy Xboxa to bez wahania polecam Xboxa a PS2 pożyczyć do zagrania w wyżej wymienione tytuły.
    Xbox ma jeszcze jeden wielki plus.Po przeróbce można podłączyć jakikolwiek dysk twardy w standardzie IDE/ATA- to po prostu rewelacja.No i się nie psuje tak jak PS2.Mój ma już 9 lat !

A za taką cenę to możesz wyhaczyć na Alledrogo naprawdę wypaśną konfigurację.

11. z0nk31

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    popieram przedmówcę, do tej pory nie kupiliśmy żadnego odtwarzacza gdyż wszystkie filmy kopiujemy totalcommanderem na dysk konsoli i oglądamy większość formatów z napisami (lub nie)
    odtwarza też muzykę w formatach od mp3, mp4 po ogg.
    zgrywanie gier na dysk i mozliwosc uruchomienia ich bez plyty jest dodatkowym atutem gdyz nie zmarnujesz zadnej plyty. konfigurowanie konsoli sprowadza sie glownie do tabelek w ktorych trzeba zaznaczyc odpowiednie opcje. oprocz IP nie musisz nic wpisywac, system jest banalnie prosty.
    w przeciwienstwie do ps2 nie bedzie Ci potrzebna jakakolwiek karta pamieci bo przy dysku 20gb masz mozliwosc zapisania 50000+ (jak wyswietla sie w systemie) roznych save'ow.
    przy kupnie zestawu xbox potrzeba dokupic tylko scrossowany kabel RJ i magia się urzeczywistni :)
    szczerze polecam xbox, xbox może przydać Ci się znacznie bardziej niz sadzisz a na ps2 tylko sobie pograsz.
    pozdrawiam :)

12. weplausss

weplausss Banned Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Ja bym jeszcze troche uzbieral na swieta moze cos ci zkapnie ;D i kup sobie xboxa 360 uzywanego.

Ale jezeli ci bardzo zalezy na ps2 lub xbox to polecam dziecko Sony PS2 bo ma bardzo wiele ciekawych tytulow miedzy innymi God of war 1 i 2
    ktora bardzo polecam.Ogolnie mam xboxa 360 ale swego czasu mialem PS2 i naprawde sobie chwale

Jedyny Minus PS2 to niewygodne pady :D

13. z0nk31

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    Wszyscy w tym temacie tak zachwalają ps2 a nie podają żadnych konkretów DLACZEGO :D

14. bruce_pl

bruce_pl Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    A czy na Xboxie moge oglądać filmy i przeglądać strony internetowe?

Jeszcze jedno co to jest Xecuter 2 i Alladin?

15. adziu19970207

adziu19970207 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
  16. z0nk31

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    Cytat z innej strony www.
    "Pozwala uruchamiać aplikacje oficjalne i homebrew oraz oglądać filmy, słuchać muzyki i przeglądać cyfrowe zdjęcia bezpośrednio z wbudowanego w Xboksa dysku twardego, czytnika DVD, lokalnej sieci komputerowej, Internetu lub z nośnika danych podłączonego przez przejściówkę pod port USB (np. z pendrive'a, jeżeli jest kompatybilny). Po podłączeniu konsoli do Internetu dodatkowo można sprawdzić pogodę, posłuchać radia internetowego, pograć w gry online w systemie xLink lub pobrać informację na temat oglądanego filmu. Dzięki instalacji dodatkowych wtyczek (skryptów) do programu można dodać dodatkowe funkcje, na przykład skrzynkę e-mail, program TV, telewizje internetową, przeglądarkę WWW i wiele innych"

Obsługiwane formaty:

"Program obsługuje różne formaty plików:

graficzne: PNG, JPG, JPEG, BMP, GIF, ICO, TIF, TIFF, TGA, PCX, CBZ, CBR
    dźwiękowe: M4A, FLAC, AAC, STRM, RM, MPA, WAV, WMA, Ogg, MP3, MP2, MOD, AMF, 669, DMF, DSM, FAR, GDM, IMF, IT, M15, MED, OKT, S3M, STM, SFX, ULT, UNI, XM, SID, AC3, DTS, AIF, APE, MAC, MPC, MP, MPP, SHN, WV
    wideo: NSV, TS, TY, STRM, RM, RMVB, IFO, MOV, QT, DivX, Xvid, BivX, VOB, PVA, WMV, ASF, ASX, OGM, M2V, AVI, DAT, MPG, MPEG, MP4, MKV, AVC, VP3, SVQ3, NUV, VIV, DV, FLI, 001, FLC
    listy odtwarzania: PLS, M3U, WPL"

Alladin to jest Chip który lutuje się do płyty głównej konsoli (tak jak w xbox360 RGH)
    Wiem, że jest napisane, że niby można korzytać z przeglądarki ale chyba się nie da. W każdym razie ja nie potrafiłem :p

17. lukwol

lukwol Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Wawa
    Ja się nie zgadzam... przed xsem miałem wii .. przeróbka za free (instrukcja w necie) , a gier tez dużo , wszystko z dysku ...

18. minimaki22

minimaki22 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Polecam PS2, mnóstwo gier (exlusivuw czy jakoś tak) np. The Warriors , God Of War 1 i 2 ! Polecam bo to najlepsze gry na PS2 ! no jeszcze jest ssx albo Mid Night Club 3

19. Deloran

Deloran Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    PS2, pograsz w klasyczne tytułu i w niektóre trochę nowsze.

20. bruce_pl

bruce_pl Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dokonałem wyboru:kupiłem Xboxa na allegro za 279 zł z biosem Xecuter 2,dyskiem twardym 160 gb i XBMC,model 1.1.Sądze że dokonałem dobrego wyboru,a przynajmniej spełniającego moje oczekiwania.Dzięki wszystkim za pomoc głownie dla z0nka31.Pozdrawiam

P.S: Do kolegi wyżej na Xboxie też zagram w klasyczne tytuły a do tego istnieje możliwość uruchamiania emulatorów starszych konsol

21. z0nk31

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    jakbyś potrzebował pomocy, wal PW, też mam ixa starego więc na tyle ile się znam tyle postaram się pomóc

Wczytywanie...

Poleć forum