Xbox czy PS2

bruce_pl

Świeżak
Świeżak
Witam z racji iż jestem nowy na forum to chciałbym sie ze wszystkimi przywitać:).Mam problem otóż chciałbym kupić konsole szóstej generacji i wacham sie nad dwoma Xboxem(oczywiscie 1 nie 360)a PS2 na zakup chce wydać do 400zł,sam nie wiem co wybrać Xbox ma ogromne możliwości multimedialnie za to PS2 ogromną biblioteke gier.


P.S:Jeżeli źle umieściłem temat to prosze o przeniesienie.
 

Vegeto

Użytkownik
Użytkownik
Mialem kiedys PS2 i polecam oczywiscie SLIM teraz mozna juz wyrwac w bardzo dobrym stanie za 200zl przerobiona, za reszte kasy moglbys sobie kupic xboxa1 :)
 

Zagaj

Użytkownik
Użytkownik
Ja bym wybrał ps2. tak jak pisałeś ogromna biblioteka gier jest w czym wybrać. Ale tak szczerze to jak bym miał wydać 400 zł to wolałbym odłożyć jeszcze ze 150 i kupić 360.
 

wujot90

Użytkownik
Użytkownik
jak masz 400zł to kup nintendo wii, dużo lepsza frajda podczas grania niż xbox 1 czy ps2.
 

malawi

Użytkownik
Użytkownik
xbox ma spore mozliwości ,dysk itd polecam bo obie miałem
 

roxes

Użytkownik
Użytkownik
Zdecydowanie ps2 kupa świetnych gier.
 

Vegeto

Użytkownik
Użytkownik
Nie kupuj zadnego wii frajde masz na kilka dni i Ci sie znudzi skakanie jak malpa przed TV... PS2 najlepszy wybor, mega duzo gier nie pozalujesz.
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
a ja polecam Xboxa. Jeśli kupisz przerobionego to masz gwarantowane takie centrum multimedialne, że niewiele Ci będzie trzeba żeby sie cieszyć jeszcze bardziej.
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Witam z racji iż jestem nowy na forum to chciałbym sie ze wszystkimi przywitać:).Mam problem otóż chciałbym kupić konsole szóstej generacji i wacham sie nad dwoma Xboxem(oczywiscie 1 nie 360)a PS2 na zakup chce wydać do 400zł,sam nie wiem co wybrać Xbox ma ogromne możliwości multimedialnie za to PS2 ogromną biblioteke gier.


P.S:Jeżeli źle umieściłem temat to prosze o przeniesienie.
Ja powiem tak.Mam Xboxa 1 od początku jak tylko się ukazał.Miałem kiedyś Sony Playstation 1 czyli PSX-a i bardzo sobie ją chwaliłem.No ale przyszedł czas zmienić konsole na nowszą i przymierzałem się oczywiście do PS2.
Aż któregoś letniego dnia kumpel oznajmił mi,że nabył konsolę Microsoftu.No i stało się.Pożyczył mi ją z jednym tylko magicznym tytułem-HALO ! Po zagraniu w tą grę już wiedziąlem jaką konsolę kupię.
Z mojej strony rzeknę tak.Zależy w co chcesz grać.Każda gra,która wyszła na PS2 i na Xboxa jest technicznie wykonana na dużo wyższym poziomie na konsoli Microsoftu.Jako przykład mogę podać serię Grand Theft Auto gdzie grafika,tekstury i wogóle całe wykonanie tej gry wygląda dużo lepiej na Xboxie.
Ja zrobiłem tak,że udało mi się pożyczyć PS2 na jakiś czas i ukończyłem wszystkie gry,na których mi zależało a których nie ma na Xboxie czyli:
1.God of War 1,2.
2.Killzone.
3.Metal Gear Solid 3:Snake Eater.
4.Tekken seria.
5.Syphon Filter seria.
6.Devil May Cry.
Jest jeszcze seria Jax and Dexter i Rachet and Clank,ale mnie zbytnio nie wciągnęły.
I to wszystko.W Gran Turismo można zagrać ale jak zaczniesz grać w Forze Motorsport na Xboxie to szybko o Gran Turismo zapomnisz.
Jest jeszcze Resident Evil 4 ale tą grę ukończyłem na Nintendo GameCube gdzie wygląda o niebo lepiej.
Za Xboksem przemawia też niezliczona ilość emulatorów (praktycznie każdej konsoli jaka się ukazała z Psx-em włącznie i każdego komputera począwszy od Zx Spectrum na Amidze kończąc jest też nieoceniony program Xbox Media Center,który uważam za rewolucję.Obejrzysz dzięki niemu film praktycznie w każdym formacie.Do tej pory go używam przede wszystkim do oglądania filmów .avi i na moim LCD wyglądaję te filmy więcej niż dobrze.
Tak więc krótko jeśli masz dylemat co kupić PS2 czy Xboxa to bez wahania polecam Xboxa a PS2 pożyczyć do zagrania w wyżej wymienione tytuły.
Xbox ma jeszcze jeden wielki plus.Po przeróbce można podłączyć jakikolwiek dysk twardy w standardzie IDE/ATA- to po prostu rewelacja.No i się nie psuje tak jak PS2.Mój ma już 9 lat !

A za taką cenę to możesz wyhaczyć na Alledrogo naprawdę wypaśną konfigurację.
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
popieram przedmówcę, do tej pory nie kupiliśmy żadnego odtwarzacza gdyż wszystkie filmy kopiujemy totalcommanderem na dysk konsoli i oglądamy większość formatów z napisami (lub nie)
odtwarza też muzykę w formatach od mp3, mp4 po ogg.
zgrywanie gier na dysk i mozliwosc uruchomienia ich bez plyty jest dodatkowym atutem gdyz nie zmarnujesz zadnej plyty. konfigurowanie konsoli sprowadza sie glownie do tabelek w ktorych trzeba zaznaczyc odpowiednie opcje. oprocz IP nie musisz nic wpisywac, system jest banalnie prosty.
w przeciwienstwie do ps2 nie bedzie Ci potrzebna jakakolwiek karta pamieci bo przy dysku 20gb masz mozliwosc zapisania 50000+ (jak wyswietla sie w systemie) roznych save'ow.
przy kupnie zestawu xbox potrzeba dokupic tylko scrossowany kabel RJ i magia się urzeczywistni :)
szczerze polecam xbox, xbox może przydać Ci się znacznie bardziej niz sadzisz a na ps2 tylko sobie pograsz.
pozdrawiam :)
 

weplausss

Banned
Użytkownik
Ja bym jeszcze troche uzbieral na swieta moze cos ci zkapnie ;D i kup sobie xboxa 360 uzywanego.

Ale jezeli ci bardzo zalezy na ps2 lub xbox to polecam dziecko Sony PS2 bo ma bardzo wiele ciekawych tytulow miedzy innymi God of war 1 i 2
ktora bardzo polecam.Ogolnie mam xboxa 360 ale swego czasu mialem PS2 i naprawde sobie chwale

Jedyny Minus PS2 to niewygodne pady :D
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
Wszyscy w tym temacie tak zachwalają ps2 a nie podają żadnych konkretów DLACZEGO :D
 

bruce_pl

Świeżak
Świeżak
A czy na Xboxie moge oglądać filmy i przeglądać strony internetowe?

Jeszcze jedno co to jest Xecuter 2 i Alladin?
 

adziu19970207

Użytkownik
Użytkownik
na twoim miejscu bym kupił ps2
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
A czy na Xboxie moge oglądać filmy i przeglądać strony internetowe?

Jeszcze jedno co to jest Xecuter 2 i Alladin?
Cytat z innej strony www.
"Pozwala uruchamiać aplikacje oficjalne i homebrew oraz oglądać filmy, słuchać muzyki i przeglądać cyfrowe zdjęcia bezpośrednio z wbudowanego w Xboksa dysku twardego, czytnika DVD, lokalnej sieci komputerowej, Internetu lub z nośnika danych podłączonego przez przejściówkę pod port USB (np. z pendrive'a, jeżeli jest kompatybilny). Po podłączeniu konsoli do Internetu dodatkowo można sprawdzić pogodę, posłuchać radia internetowego, pograć w gry online w systemie xLink lub pobrać informację na temat oglądanego filmu. Dzięki instalacji dodatkowych wtyczek (skryptów) do programu można dodać dodatkowe funkcje, na przykład skrzynkę e-mail, program TV, telewizje internetową, przeglądarkę WWW i wiele innych"

Obsługiwane formaty:

"Program obsługuje różne formaty plików:

graficzne: PNG, JPG, JPEG, BMP, GIF, ICO, TIF, TIFF, TGA, PCX, CBZ, CBR
dźwiękowe: M4A, FLAC, AAC, STRM, RM, MPA, WAV, WMA, Ogg, MP3, MP2, MOD, AMF, 669, DMF, DSM, FAR, GDM, IMF, IT, M15, MED, OKT, S3M, STM, SFX, ULT, UNI, XM, SID, AC3, DTS, AIF, APE, MAC, MPC, MP, MPP, SHN, WV
wideo: NSV, TS, TY, STRM, RM, RMVB, IFO, MOV, QT, DivX, Xvid, BivX, VOB, PVA, WMV, ASF, ASX, OGM, M2V, AVI, DAT, MPG, MPEG, MP4, MKV, AVC, VP3, SVQ3, NUV, VIV, DV, FLI, 001, FLC
listy odtwarzania: PLS, M3U, WPL"

Alladin to jest Chip który lutuje się do płyty głównej konsoli (tak jak w xbox360 RGH)
Wiem, że jest napisane, że niby można korzytać z przeglądarki ale chyba się nie da. W każdym razie ja nie potrafiłem :p
 

lukwol

Użytkownik
Użytkownik
Nie kupuj zadnego wii frajde masz na kilka dni i Ci sie znudzi skakanie jak malpa przed TV... PS2 najlepszy wybor, mega duzo gier nie pozalujesz.
Ja się nie zgadzam... przed xsem miałem wii .. przeróbka za free (instrukcja w necie) , a gier tez dużo , wszystko z dysku ...
 

minimaki22

Banned
Użytkownik
Polecam PS2, mnóstwo gier (exlusivuw czy jakoś tak) np. The Warriors , God Of War 1 i 2 ! Polecam bo to najlepsze gry na PS2 ! no jeszcze jest ssx albo Mid Night Club 3
 

Deloran

Banned
PS2, pograsz w klasyczne tytułu i w niektóre trochę nowsze.
 

bruce_pl

Świeżak
Świeżak
Dokonałem wyboru:kupiłem Xboxa na allegro za 279 zł z biosem Xecuter 2,dyskiem twardym 160 gb i XBMC,model 1.1.Sądze że dokonałem dobrego wyboru,a przynajmniej spełniającego moje oczekiwania.Dzięki wszystkim za pomoc głownie dla z0nka31.Pozdrawiam

P.S: Do kolegi wyżej na Xboxie też zagram w klasyczne tytuły a do tego istnieje możliwość uruchamiania emulatorów starszych konsol
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
jakbyś potrzebował pomocy, wal PW, też mam ixa starego więc na tyle ile się znam tyle postaram się pomóc
 

Do góry Bottom