1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox czy PS3?

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Champi, Kwiecień 12, 2012.

1. Champi

Champi Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Witajcie! Piszę do Was z ogromną prośbą. Otóż przymierzam się do zakupu swojej pierwszej konsoli w życiu (dawniej jedynie miałem styczność z pegasusem). Wyboru chciałbym dokonać między dwoma aktualnie najlepszymi konsolami, a więc PS3 a Xbox'em. Problem w tym, że jestem totalnie zielony i chciałbym poradzić się fachowców w tej dziedzinie. Dodam, że w domu mam Wi-Fi i w grę wchodziłoby także granie multiplayer.

Więc tak... zakupiony sprzęt miałby byc nowy. Na ten cel mam mniej więcej przeznaczone około 1500 zł. W tej cenie chciałbym mieć również kontrolery ruchu Move/Kinect. Mam jednak masę kolejnych pytań. Może mniej więcej je wypunktuje by było łatwiej.

1. Jakie są różnice między PS3 a Xboxem? Powiedzmy, że chodzi głównie o parametry, które wydajniejsze, gdzie gry wyglądają lepiej i płynniej działają? A także co może jedna konsola a druga natomiast niekoniecznie.
    2. Czy konsola może być śmiało podłączona do telewizora LG 42 cale?
    3. Na którą z konsol jest więcej gier?
    4. Jakie są różnice i jak funkcjonują kontrolery ruchu?
    5. Co powinienem jeszcze wg. Was wiedzieć o tych konsolach.

Za odpowiedzi serdecznie dziękuję! Naprawdę liczę na Wasze dobre serca i że nieco naświetlicie mi różnice między konsolami :) Pozdrawiam!

2. Lotnik421 Xbox One

3. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    1. Człowieku na necie, tego pełno poszukaj która ci lepiej odpowiada. Fanboye zawsze będą za swoją konsolą, wiadomo..
    2. Tak
    3. Prawie to samo, tylko exlusivy wiadomo, zobacz które Cię bardziej interesują, xbox360 ma mało swocih exclusivów, ps3 ma wiele więcej.
    4. Największą różnicą jest to że w PS Move musisz trzymać tą pałke, pod tym względem według mnie Kinect wygrywa.

Jeśli chciałbyś grać na necie to lepiej PS3, bo granie przez neta jest za free, w xbox360 aby grać na necie musisz płacić ok.120zł na rok.
    Jeśli oryginały i multiplayer to ps3 chyba lepsze. Xbox360 także ma lepszego, wygodniejszego, pada.

1 osoba to lubi.
  4. Champi

Champi Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Na początek chciałbym serdecznie podziękować za konkretne odpowiedzi. Cieszy fakt, że obie konsole są jakościowo b. dobre i którą bym nie wybrał powinienem być zadowolony. Jeśli chodzi o Xbox to nie przeszkadza mi opłata miesięczna za granie multiplayer.

Mam jednak jeszcze kilka drobnych pytań.

1. W jaki sposób płaci się za granie multiplayer na Xboxie? I czy istnieje możliwość opłacenia abonamentu na dłużej niż miesiąc?

2. Gry exclusive... gdzie mogę znaleźć dość aktualny spis takich gier dla PS3 oraz Xbox'a?

3. Gdzie najlepiej zaopatrzec się w konsole? Allegro, sklep typu Media Markt/Media Expert?

4. Pytanie odnośnie strzelaninek typu BF. Ciężko jest grac, celować za pomocą Pad'a? Grywam nieco w CS'a oraz starego BFa 1942 na komputerze i jakoś średnio sobie wyobrażam precyzyjne strzelanie na konsoli :)

5. Wyczytałem, że aktualnie konsole nie prezentują już aż tak wysokiego poziomu względem PCów. Premiery tych konsol bowiem były już dosyć dawno temu. Pytanie, czy słychać coś w świecie konsol na temat ewentualnych nowych 'zabawek'? Jeśli tak to kiedy najprędzej byśmy mogli się ich spodziewać i czy warto czekać... :)

6. Jeśli komuś chciałoby się opisać na czym polegają osiągnięcia/punkty czy też trofea w tych grach...

No i to chyba wszystko. Jutro będę miał okazję być w Poznaniu a więc z pewnością zawitam do Saturna, MM czy innego tego typu sklepu i zrobię przymiarkę do obu PADów. Może to nieco pomoże ;) Próbowałem także oglądać porównania konsol na youtubie, jednak tam mam do czynienia raczej ze starszymi typami konsol, a szkoda.

Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi. Naprawdę doceniam wasze wypociny :) Myślę, że już niebawem napiszę Wam na co się zdecydowałem!

5. Krawol

Krawol Banned Użytkownik

Polubienia:
    114
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa | Otwock
    Mam ps3 i sprzedaje. Kiedys uważałem że xbox jest fajny ale może czas przejść na ps3 no dobra zdecydowałem się i....
    To prawda excluziwy co kolega wyżej napisał jest mnóstwo.
    Ale multiplayer należy do xboxa, płacąc ten abonament mamy pewność że usługa nie zostanie zawieszona.
    Na xboxie masz party (coś w stylu ventrillo, TS, mumble) siedzisz gadasz sobie z koleżkami, każdy robi co chce.
    Na ps3 nie ma czegoś takiego!
    rozmawiać można tylko i wyłacznie w grze!!!!! beznadzieja odpalasz sobie bf i tylko 4 osoby moga gadac omg!!! i tylko w grze
    jestem rozczarowany ps3, moze ta maszyna jest lepsza pod wzgledem filmów, muzyki. Ale jeśli chodzi ci o granie tylko xbox.
    ps3 masz darmowy psn, xbox ma płatny (12miesiecy=117zł)

Piszę swoje zdanie. Miałem 2x xbox 360 (fat2009r-2011r i slim2011r) potem kupiłem ps3(2011 grudzień). Także mam spore doświadczenia.

Chcesz wiedzieć prawdę o grafice?????
    Head2Head: PlayStation 3 & Xbox 360 Comparisons
    Każda gra jest sprawdzona jakościowo! Obydwie konsole mają prawie identyczną grafikę.

Wybrał bym xboxa. Prawdopodobnie jeszcze kupię jakiegoś padalca za 300zł ale będę miał :p

Ps3 kupiłem ze względu że jestem fanem god of war, uncharted, killzone.

Twoja decyzja, ja tylko mówię prawdę bo testowałem te 2 maszynki.

Pad jest lepszy od xboxa, nie męczy ci się ręka. Na ps3 pół godziny grania i bolą cię kciuki.
    Ja wiem pewnie myślisz w końcu to sony robił ps2, ps1 smak dzieciństwa.
    Dla mnei ta generacja należy do xboxa, internet, multiplayer, komunikacja to podstawa w dzisiejszym świecie.
    Sony nie miało tego dopiero po aktualizacjach wprowadziła.

Nie to że jestem jakiś fanboy hheheheeh. Po prostu wydając te 1000zł myślałem że będzie fajnie.

6. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    1. Tak możesz opłacić na dłużej niż na miesiąc, możesz kupować zdrapki lub podać nr. karty kredytowej i samo będzie przedłużać
    2. Na necie napewno jest, tutaj masz co znalazłem tak na szybko:
    PS3:
    1. Uncharted
    2. Uncharted 2
    3. Metal Gear Solid 4
    4. God of War
    5. God of War 2
    6. God of War 3
    7. Heavy Rain
    8. Killzone 2
    9. Resistance 2
    10. Motorstorm Pacific Rift
    11. Wipeout HD
    12. LittleBigPlanet
    13. GranTurismo 5
    14. inFamous
    Xbox360:
    Alan Wake (Chociaż już także jest na PC)
    Fable II
    Forza Motorsport
    Gears of War
    Halo

PS3 ma ogólnie więcej exclusivów, ale jak dla mnie nie to się liczy.
    3. A to już obojętnie, jeśli chciałbyś xbox slim i chciałbyś go przerobić to tylko na allegro bo idzie przerobić tylko z datą produkcji do 2011.08
    4. Nie jest tak precyzyjnie jak na kompie, wiadomo, na początku wg nie będziesz ogarynał z upływem czasu się przyzwyczaisz i będzie to normalne jak granie na myszce ;)
    5. Trochę odbiegają graficznie od dzisiejszych pc które działają na FULL, Nowe konsole to tylko domysły/plotki nic nie potwierdzone
    6. Możesz pochwalić się znajomym i to chyba tyle, nie wykorzystasz ich w necie, wymienić na coś lub coś podobnego.

Grałem na dwóch konsolach, sam mam tylko xboxa u kolegi grałem na PS3 i xbox ma zdecydowanie lepszego pada, graliśmy w WWE i trochę grania i już ręce bolały.. Do tego nie wyobrażam sobie grania w wyścigówki na PS3 a ja bardzo lubie, palce zjeżdżają z triggerów ...

7. Tofu212

Tofu212 Banned

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    ja bym brał tylko i wyłącznie xbox 360 slime(jak do orginałów to z sklepu)(do piratów z allegro bo sklepowe nie przerabialne) powody 1)grafike xbox 360 ma lepsza udowodnione wiele razy 2)lepszy tryb sieciowy mimo ,że płatny 3)kinect napewno lepszy od tego czegoś co jest na ps3 4)nie ma co patrzeć na exclusive bo konsole mają prawie te same gry 5)pady są na xboxie lepsze

8. ROPumpkin10

ROPumpkin10 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Prosze Cie ... Xbox ma lepsza grafike ? Niby gdzie to bylo udowodnione ? Roznica miedzy grafika w tych konsolach jest tak minimalna, ze prawie nie widzialna ... Co do drugiego stwierdzenia to nawet nie chce mi sie smiac. Prawie te same gry ? Wiesz co to sa exclusive'y ? To sa gry ktore wychodza na jedna a konsole a na druga nie, a Ty piszesz, ze to prawie te same gry.

Czego bys nie kupil i tak bedziesz zadowolony. Zreszta tak czy inaczej predzej czy pozniej, po zakupie Xboxa bedziesz chcial pograc w Uncharted, a jak kupisz PS3 to pojawi sie ochota na Forze.

9. KLAIN

KLAIN Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zamość (okolice)
    polecam ci zakup konsoli w sklepie internetowym lub allegro, powod jest prosty , kupujac w zwyklym sklepie jesli konsola trafi sie wadliwa bedziesz musial czekac na naprawe bo wymiana nie jest pewna.ja kupilem tak z wadliwym napedem i pomimo udowodnienia ze kupilem juz wadliwa wsumie na wymiane czekalem 2 miesiace, gdybym kupil poprzez internet to do 10 dni nikomu nawet nie musze sie tlumaczyc dlaczego chce zwrocic , poprostu mam prawo oddac sprzet bez laski .

Wczytywanie...

Poleć forum