XBOX falcon - ziolna dioda badz RROD 0022 po wgraniu XELL

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
bo rozumiem ze zrobilem blad przy tej 1 konsoli ze probowalem wlaczyc xella bez coolrunnera.
Dokładnie wielki błąd w sztuce.


A Flashowanie tym SPI MTX NAND FLASHER 1.1 nie robisz w programie J-runner dlatego że J-runner wspiera tylko swoje 3 programatory swojego producenta tj NAND-X, JR Programmer V1 oraz Jr Programmer V2, sam J-runner tekże ma obsługę LPT ale jak zdaje mi się działa to mizernie lub wcale.

Do SPI MTX NAND FLASHER 1.1 używaj programu AutoGG ( w nim w opcjach też musisz wybrać jakiego typu masz flasher, jaki program ma obsługiwać) jeśli jednak były by i w nim problemy zawsze pozostaje NANDRO, dosowy z komendami ręcznie wpisywanymi.
Wrazie gdybyś miał problemy z Flasherem (Matrixem) zajrzyj na stronkę producenta The MATRiX Team
 

fajfelek

Użytkownik
Użytkownik
Xella wgryalem nandflasherem przez nandpro - no ale sprobuje autogg jak wroce do domu. A po wgraniu mam wlaczyc xboxa czy instalowac niezaprogramowany coolrunner (RGH lub RGH2)
 

koloboro

Użytkownik
Użytkownik
zajmij się konsola nr 1.
po pierwsze sciagnij program autogg
po drugie erase nandu
po trzecie wgraj oryginalny nanddump1
po czwarte wygeneruj ecc i wgraj
po piąte zaprogramuj coolrunner
po szoste zamomtuj coolrunnera
po siódme spróbuj uruchomić xella
 

fajfelek

Użytkownik
Użytkownik
Mam problem z punktem "po piate" - probowalem zbudowal wlasny kabel lpt do programowania coolrunnera ale cos z nim jest nie tak. Probowalem kilku schematow ale nie wiem ktory jest poprawny. Bardzo bym prosil o przeslanie poprawnego schematu. a ja jak wroce do domu zamieszcze zdjecia z moim kablem (z diodami i rezystorami)
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Dokładnie wielki błąd w sztuce.


A Flashowanie tym SPI MTX NAND FLASHER 1.1 nie robisz w programie J-runner dlatego że J-runner wspiera tylko swoje 3 programatory swojego producenta tj NAND-X, JR Programmer V1 oraz Jr Programmer V2, sam J-runner tekże ma obsługę LPT ale jak zdaje mi się działa to mizernie lub wcale.

Do SPI MTX NAND FLASHER 1.1 używaj programu AutoGG ( w nim w opcjach też musisz wybrać jakiego typu masz flasher, jaki program ma obsługiwać) jeśli jednak były by i w nim problemy zawsze pozostaje NANDRO, dosowy z komendami ręcznie wpisywanymi.
Wrazie gdybyś miał problemy z Flasherem (Matrixem) zajrzyj na stronkę producenta The MATRiX Team
Dziwne, mi mtx nand flasher dziala w jrunner normalnie :p
 

koloboro

Użytkownik
Użytkownik
kolego bez zaprogramowanego coolrunnera odpowiednim wsadem nic nie zrobisz. musisz zrobić kupić pożyczyć programator aby ruszyć z miejsca. jak tego nie będziesz miał to na nic nasze wywody.
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
W tym temacie http://xboxforum.pl/jtag-rgh-194/rgh-drobna-pomoc-170405/index6.html masz schemat PAJĄCZKA ;-), oraz też problem kolegi krychol co mu nie działało programowanie, a co zrobił że mu zadziałało :)

P.S czytaj 2 przed ostatni post, jest sprostowanie kolegi Bzyku
 

fajfelek

Użytkownik
Użytkownik
Rozumiem - jak zamowie kabel LPT z chin to bede mial go dopiero za 3-4 tygodnie zapewne (na allegro nie widzialem, z reszta ceny zawsze duzo wyzsze niz w chinach ;] ). Tych schematow uzywalem do podlaczenia coolrunnera do PC poprzez port LPT

- z tego co pamietam w ogole nic sie nie dzialo i nie wykrywalo

- tutaj niby ok ale program 360gcProg : TDO seems to be stuck at 0 (albo 1)

- tutaj identycznie jak powyzej

oczywiscie zasilanie bylo z xboxa takze 3.3 V
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
Zobacz na innym PC z LPT, może masz coś nie tak z nim, domniemam że używasz LPT hardwarowego z PC, a nie konwerter USB-->LPT? nie wiem czy ma to znaczenie do Nandro i innych programów do programowania (wsumie też pewnie bazujących na nandpro) ale w biosach niektórych można zmienić konfiguracje portu LPT, chodzi o tryby SPP/ECP/EPP.

I jeszcze jedno, skoro masz chip Coolrunner Rev. C lub D czy w momecie kiedy programujesz Chip przełącznik przełączony masz z NOR na PROG? Dioda Led czerwona powinna w ten czas swiecić i sygnalizować że ma zasilanie
 

koloboro

Użytkownik
Użytkownik
kolego kup coś takiego:
Programator JTAG RGH SPI x360 super nand flasher (3483782812) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

lub j-r programmer (nie widze na allegro wersji 1 tylko 2 i jest droższa)

i ogarniesz tym całe rgh w j-runnerze. Ileż to się można pier... i to jeszcze z rgh 1. I nie mecz juz tego lpt ;p
 

fajfelek

Użytkownik
Użytkownik
akurat udalo mi sie podlaczyc coolrunnera przez LPT. Podziekowania dla pocinas. teraz tylko jaki flash mam zrobic bo kompletnie nie mam pojecia.

x360dlitchip Falcon Timing v1.0 czy jakis pod RGH2 (a nie wiem jaki)
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
W katalogu J-Runnera w Common ->xsvf-> tu masz pliki do programowania chipa ty zaś wybierasz dokładnie ten TX_RGH2_B.xsvf. Następnie do wgrania wsadu w nand używasz już Jruuner-> Common-> ECC -> FALCON.ecc, jednak uprzednio bym proponował zrobić kopię 2 razy całego nanda (mowa o 2-giej sprawnej konsoli działającej co napęd aby nie działa).
Po zaprogramowaniu chipa i wlutowaniu przełącznik teraz przełączasz już z PROG na NOR

Po zaprogramowaniu chipa
Po wgraniu ECC w NAND
Zalutowaniu Chipa
Sprawdzeniu jeszcze raz kabli
Przyszła pora na włączenie i oczekiwanie niebieskiego menu zwanego XELL, w nim na samym dole masz cpu i dvd keye
 

fajfelek

Użytkownik
Użytkownik
Chipa moge zaprogramowac przez 360gdPROG - jrunner wyrzuca bledy.a to falcon.ecc wgrywam przez nandpro badz autogg tak?
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
a to falcon.ecc wgrywam przez nandpro badz autogg tak?
Dokładnie tak.

Przypominam jeszcze raz KONIECZNIE zrób kopie NANDA i to 2 razy, a potem w jrunnerze dodaj oba w Source file a 2gą kopię w Additional File i naciśnij NAND COMPARE, sprawdzi i porówna obie kopie czy są identyczne, zobacz też czy w zakładce na prawo "BAD BLOCKS" czy są jakieś bady w wsadach.
 

fajfelek

Użytkownik
Użytkownik
Jeszcze raz mam odczytywac nand? (wgrany jest nanddump1.bin + xell z autogg)
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
Nie to nie zgrywaj, myślałem że nie masz odczytanego nanda i chciałem Przeczulić mówiąc że mając kopięto trochę rzecz święta aby zrobić, bo gdybyś wgrał falcon.ecc nie mając odczytanej kopi nanda był by trochę ambaras

(wgrany jest nanddump1.bin + xell z autogg)
No OK i niech tak zostanie
 

fajfelek

Użytkownik
Użytkownik
glupie pytanie troche - (zaraz bede lutowal) chodzi o to czy podlaczyc xboxa przez HDMI czy component (a jesli to 2 to TV czy HD). NIe wiem czy to ma znaczenie ale wole zapytac.
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
Cokolwiek i jakkolwiek podłączysz musi działać i XELL się pokazać.
 

fajfelek

Użytkownik
Użytkownik
kolejne glupie pytanie: czy SPI MTX nand flasher moze byc podlaczony? czy go odlutowac przez 1 uruchomieniem - RGH2 wlutowalem juz i czekam na wlaczenie go przyciskiem eject
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
Może być podłączony
 

Do góry Bottom