1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

[XBOX]Kilka pytań od śweżaka ;)

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Quake96, Luty 8, 2014.

1. Quake96

Quake96 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Witam ;)

Dziś stałem się posiadaczem pierwszej swojej konsoli od M$, konkretnie to pierwszego XBOXa. Mam w związku z tym kilka pytań do ekspertów:

1. Moja konsola ma uszkodzone pierwsze dwa porty padów. Czy nie będzie to przeszkadzać w grze? Dodam, że wszystkie obecne gry działają bez problemu z padem w porcie 3.

2. Poprzednia właścicielka wspomniała, że XBOX ma pewną wadę. Otóż jeśli zamknę napęd bez płyty w środku, to może się on nie otworzyć. Jak temu zaradzić?

3. Mój XBOX jest nie przerobiony. Jaką przeróbkę polecacie? W grę wchodzi tylko softmod.

4. Jaki kabel pomoże uzyskać najlepszą jakość obrazu na telewizorze CRT?

5. Jakie polecacie gry na xklocka? W planach mam Forzę i HL2, ale przydałoby się coś jeszcze co nie wyszło na PC, bądź PS2.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Quake96

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Co do przeróbki, to chodzi mi tutaj również o zmianę dashboardu i dodanie jakichś funkcji. Odpalanie kopii gier mi raczej nie potrzebne. No chyba że odpalanie gier z HDD, to ew. bym sie skusił, aby zgrać org. gry na dysk konsoli.
    ter
    A jeśli chodzi o gry, to interesują mnie gry wszelkiej maści, nie licząc RTSów (na konsolach w to sie nie da grać :p ). Nawet FPSy wchodzą w grę, bo jak zauważyłem w choćby Call of Duty, sterowanie analogowe jest o niebo lepsze od tego w PS2.

4. Quake96

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Bydgoszcz
    To ktoś jeszcze daje gwarancję na pierwszego xklocka? :D

5. szpachla

szpachla Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Najlepsza na Xbox 1 przeróbka to był taki chip lutowany do środka.
    Nie pamiętam jak się nazywał ale gdy był aktywny to
    podczas ładowania dashbordu w prawym górnym rogu pokazywało
    się takie "seruszko" jakby, znaczek taki.

Chip ten dawał ogromne możliwości np.
    zgrywanie oryginalnych gier bezpośrednio z czytnika
    konsoli na dysk twardy, uruchamianie pobranych iso, serwer ftp,
    cały xbox media center (wypas), aplikacje homebrew itp.

Można podłączyć nawet dysk 1tb i wszystko odpalasz z hdd.
    A sama konsola jest niezniszczalna.

6. Quake96

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Mnie bajery typu multimedia nie są potrzebne :) Wystarczy jakiś fajny dashboard i odpalanie org gier z dysku coby niepotrzebnie napędu nie męczyć.

Powrócę też do tematu napędu. Da się coś zrobić z tym żeby się normalnie otwierał?

7. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    Nie. dodam, że jeśli masz umiejętności lutownicze to w miejsce tych portów możesz przylutować gniazdo USB oraz czujnik IRDA do pilota.
    USB strasznie przydatna sprawa bo wkładasz pendrive'a z filmem i jedziesz z pendraka.
    Najprawdopodobniej jest to drobnostka w postaci brudnej gumki. Od spodu napędu przy wysuniętej tacce znajdziesz taką gumkę - jeśli jest brudna to się ślizga i nie otworzy napędu.
    10 minut w ciepłej wodzie z odrobiną płynu do mycia naczyń przyniesie znaczną zmianę w zachowaniu.
    Softmod to softmod.
    jakiego nie wybierzesz to zawsze będzie działać tak samo - podobnie ze sposobem instalacji plików.
    wybór pozostawię więc Tobie.
    Nie wiem, ja korzystałem z tego oryginalnego który jest dołączany do konsoli
    Przede wszystkim BLACK, DEF JAM: Fight for New York. Serię Burnout (ta z xboxa różni się znacznie od burnouta paradise znanego z x360).
    No i Halo.

EDIT

ta konsola po przerobieniu i wgraniu xbox media center to kombajn multimedialny więc na pewno zainteresuje Cię fakt że będziesz mógł uruchamiać wszystkie dostępne formaty filmów i muzyki (oczywiście te najpopularniejsze) łącznie z napisami.

Przy przeróbce chipowej oraz przy softmodzie najprościej jest skonfigurować połączenie FTP i wszystkie gry wrzucać z komputera na konsolę za pomocą kabla.
    Wtedy napęd nie będzie Ci do niczego potrzebny.

8. Quake96

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Dzięki za rady. Kwestie gumki obadam w wolnej chwili.

Co do poleconych przez Ciebie gier, to do Blacka mam uraz (wydalem 60zl na wersje ps2 i nie spodobała mi sie), DEF Jam jest spoko, faktycznie (gralem na ps2), burnouta znam też z PS2, a Halo mam, ale po niemiecku :F

9. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Z gier koniecznie polecam Ninja Gaiden. Najlepsza część ukazała się właśnie na pierwszym Xboxie. Te nowe z Xboxa 360 nie dorastają jej do pięt.

10. Quake96

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Bydgoszcz
    O właśnie! Słyszałem kiedyś o tej grze ;)

A co sądzicie o bodaj. Project Gotham Racing?

11. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    forzie może pięty lizać. ale nie mówię że jest zła.
    typowy średniaczek

12. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Jeżeli interesuję Cię samochodówki to koniecznie musisz zagrać w Forza Motorsport, Rallisport Challenge 1 i 2, Apex. A tu pełna lista gier do Xboxa : List of Xbox games - Wikipedia, the free encyclopedia

Na tą konsolę ukazało się tyle świetnych gier, że nie sposób ich wszystkich wymienić.

Wczytywanie...

Poleć forum