1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox Kinect: Specyfikacja sprzętowa kontrolera

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Krav53, Czerwiec 30, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Krav53

Krav53 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Skarżysko
    Jeden ze sklepów internetowych opublikował dokładną specyfikację sprzętową Kinecta, nowego kontrolera Microsoftu. Choć nie wiemy, czy są to oficjalne dane, wynika z nich, że jednocześnie korzystać z urządzenia będą mogły tylko (albo i aż) dwie osoby.

Na karcie Kinecta w brytyjskim sklepie internetowym Play.com pojawiła się specyfikacja sprzętowa kontrolera. Dzięki niej dowiedzieliśmy się, na co stać będzie nowe dziecko Microsoftu.

Specyfikacja Kinecta:

Czujnik ruchu:

soczewki czytające kolor i głębię obrazu
    zestaw mikrofonów do rozpoznawania głosu
    silniczek pozwalający wychylać czujnik
    Pole widzenia:

w pionie: 57 stopni
    w poziomie: 43 stopnie
    fizyczny zakres wychylenia: 27 stopni
    zakres głębi czujnika: 1,2 metry – 3,5 metra
    Przesyłanie danych:

320x240 16-bitowa głębia przy 30 klatkach na sekundę
    640x480 32-bitowe kolory przy 30 klatkach na sekundę
    16-bitowe audio z 16 kHz
    System śledzenia ciała:

śledzenie do maksymalnie 6 osób, wliczając to dwóch aktywnych graczy
    śledzenie 20 stawów/kończyn na aktywnego gracza
    możliwość przenoszenia avatarów aktywnych graczy na ekran telewizora
    System audio:

chat głosowy poprzez Xbox Live i w trakcie rozgrywki (wymagane złote konto Xbox Live)
    system redukcji echa
    rozpoznawanie mowy w wielu językach.
    Oczywiście należy wziąć pod uwagę, że nie są to oficjalne dane Microsoftu. Wygląda jednak na to, że za pomocą Kinecta grać będą mogły wyłącznie dwie osoby. Warto jednak zaznaczyć - dwie osoby jednocześnie, przy sześciu osobach rozpoznawanych przez urządzenie, które przecież będą mogły zamieniać z "aktywnymi" graczami.

Wciąż nie znamy daty premiery kontrolera i jego ceny. Jednak inny sklep internetowy, ShopTo, twierdzi, jakoby Kinect miałby pojawić się na rynku 19 listopada w cenie 129,99 funtów (około 662 zł).

Xbox Kinect: Specyfikacja sprzętowa kontrolera / CD-Action online

2. Lotnik421 Xbox One

3. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    "Rozpoznawanie mowy w wielu językach" czyli może jednak będzie reagować na polskie komendy :)

4. maroko freestyle

maroko freestyle Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    36
    Miasto:
    Złote Przedmieście
  5. Warmin

Warmin Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Legnica
    bardzo mała rozdzielczość kamerki

6. mistrzmtb

mistrzmtb Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Zielona Gora
    Masakra strasznie marna ta kamerka ;p Czyli jednak będzie na 6 osób a nie na 2.

7. Pan X

Pan X Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Londyn
    Jeżeli ta specyfikacja jest prawdziwa to Kinect będzie jednym z pretendentów do faila roku... Przecież to miała być rewolucja a z taka kamerka to naprawdę wygląda niepokojąco. Tylko dwóch aktywnych graczy?? WTF. Czy to oznacza ze w taki dance central pograja tylko 2 osoby?? Jezeli tak to jaki bedzie teraz z tego fun???
    Pamiętacie może jak kilka tygodni przed E3 dwóch dość ważnych kolesi odpowiedzialnych za Xboxa odeszło od MS. Myślę ze powód dlaczego zrezygnowali może być tylko jeden...Kinect

8. Kurak5

Kurak5 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Rzeszów
    Nie możecie od razu skreślić Kinecta. Myślę że goście którzy nad nim pracują wiedzą co robią i raczej nas nie zawiodą. Ja nie wyobrażałem sobie innych gier niż te "dla dzieci". Niedawno dowiedziałem się o różnego rodzaju strzelankach itp. więc zaciekawiłem się działaniem Kinecta. Przypuszczam, że gra będzie wyglądać lepiej niż na Wii, skoro technologia się rozwija ;)

9. danielek686

danielek686 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Będzie na 6 ale tylko 2 osoby w centralnej części kamerki będzie najlepiej wykrywać, reszta może mieć problemy...

Co do wykrywania języków myślę że bedzi i polski, skoro ostatnio zrobili polski LIVE...

10. SebeekS

SebeekS Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Ostrowiec Świętokrzyski
    No marnie wypada ta kamerka, nie jak na te cene ...

11. alutek95

alutek95 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    gdynia
    miejmy nadzieje ze nie są

12. castro

castro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Raczej chodzi o to ,że 6 osób podczas sesji wykryje,ale dwie będą mogły brać czynny udział w grze . Tzn pewnie podzielą rozgrywkę w grach wymagających bardziej skomplikowanych ruchów w ten sposób ,że gracze będą brać udział parami.
    Np. - siadamy przy takim Dance Central w 6 osób , kinect sobie wykrywa nas po kolei ,a potem tańczymy swoje w parach po dwie osoby.
    Natomiast przy grach takich jak quizy kontroler powinien poradzić sobie z obsługą 6 osób na raz , ponieważ przy tego typu grze ilość kończyn wykorzystywanych podczas rozgrywki zostaje znacznie zredukowana w porównaniu z wymienionym przeze mnie wcześniej Dance Central.
    Tak właśnie to widzę.

13. i.T

i.T Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Dla mnie kinect może obsługiwać jedną osobę. Ważne, by robił to na prawdę precyzyjnie. Jak dla mnie lepiej niech wypuszczą dobry produkt dla 1 osoby, niż bubel dla 6.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum