1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

XBOX Live - (dziwny) problem z logowaniem do usługi

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez pietrasinho, Luty 23, 2013.

1. pietrasinho

pietrasinho Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Witam! Od kilku dni, a dokładniej od momentu aktualizacji dashbordu XBOX-a 360 występuje u mnie dziwny problem z zalogowaniem do w/wymienionej usługi. Konto na które próbuje sie zalogować jest to konto PL (na konsoli posiadam jeszcze konto US). W momencie wyboru konta PL wyskakuje mi okno "Sprawdzanie zabezpieczeń" i prosi o wprowadzenie adresu mailowego przypisanego do konta, a następnie o podanie hasła. Następnie pojawia sie kolejne okno z możliwością wyboru czy konsola ma pamiętać wpisane hasło czy też nie (zaznaczam, że jeszcze przed wyborem tej opcji konsola "informuje" mnie, że zalogowałem się do XBOX Live). Po wybraniu opcji zapamiętania lub też nie klikam "DALEJ" i wyskakuje komunikat z błędem (KOD: 80048821) który mnie informuje, że wpisane hasło jest nieprawdziwe lub wpisany adres nie jest przypisany do XBOX Live. Odnawianie oraz zmiana hasła do tej pory nie pomogło. Dodam jeszcze, że czasem przy n-tej próbie zalogowania, pomimo opisanego wyżej komunikatu z błędem, dziwnym sposobem loguje się na swoje konto i normalnie z niego korzystam. Systemowa diagnoza połączeń z internetem, a w następstwie z XBOX Live nie wykryła żadnych nieprawidłowości. Dodam jeszcze, że na konto US loguje się bezproblemowo. Jeżeli ktoś miał podobny problem lub zna jego rozwiązanie to byłbym wdzięczny, ponieważ psuje mi to zabawę :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. rafko

rafko Świeżak Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Wrocław
  4. pietrasinho

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Logowanie przez www przebiega pomyślnie i nie występują zadne problemy. Może to wina konta PL?

5. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    271
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Usuń konto i pobierz ponownie.

6. pietrasinho

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Dobra, tak zrobię...tylko wcześniej chciałbym się upewnić czy nie stracę niczego co jest przypisane do tego konta (osiagnięcia, stany gier, itp.).

7. pietrasinho

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Nowy Sącz
    novy66 ---> Okej....zrobiłem tak jak poleciłeś, ale niestety problem nadal występuje :/

Mam teraz kolejne pytanie. Jak zamienię konto z PL na US to czy będzie to miało jakieś większe znaczenie?

8. WerJar

WerJar Banned

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łódz
    a w ustawieniach konsoli masz ustawione Polska? być może w tym jest problem. Może masz ustawione na Ameryke.

9. pietrasinho

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Nowy Sącz
    WerJar ---> Nie wydaje mi sie, żeby zwykłe ustawienie regionalne w konsoli miały związek z logowaniem do XBOX Live

Zauważyłem dzisiaj, że już nawet na wcześniej wspomniane konto US (z którym nie miałem problemów) także nie mogę się zalogować (dokładnie ten sam problem co przy koncie PL). Kasowanie kont a następnie ich pobieranie na nowo czasami pozwala na zalogowanie się do XBOX Live, ale nie w każdym przypadku. Jednak nawet wtedy, gdy w ten sposób zaloguje się do XBOX Live, występuje komunikat z błędem (???), że podałem nieprawidłowego maila lub hasło, gdzie na www oraz smart glass (android) loguje się na powyższe dane bezbłędnie. Powiem szczerze, że nie wiem już co robić. Wiem jedynie, że to zaczęło się dziać po zmianie dasha.

EDIT:

A jednak się udało (!!!), a postępowałem zgodnie z zaleceniami zawartymi na stronce forums.xbox.com (odnośnik poniżej). Mam nadzieje, że to także pomoże innym.

http://forums.xbox.com/xbox_forums/xbox_support/f/9/t/443801.aspx

Pozdrawiam!

Wczytywanie...

Poleć forum