1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

XBOX Live GOLD w Polsce dla XBOX ONE - problem za problemem

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Nicodem, Marzec 23, 2014.

1. Nicodem

Nicodem Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam,
    kupiłem z miesiąc temu XBOX ONE, miałem kiedyś, kilka lat temu XBOX 360. Użyłem tego starego konta jako konto konsoli.
    Region mam ustawiony na UK, kartę kredytową dodałem i udało się kupić kilka rzeczy a potem zaczęły się problemy.
    Skończył mi się trial gold'a - kupiłem więc od Polskiego dystrybutora zdrapkę na rok - wprowadziłem ją po zalogowaniu się na xbox.com w Polsce.
    Zdrapka przeszła ale w domu po uruchomieniu konsoli okazało się że nie mam GOLD. Wlazłem na chat z Microsoft - podobno na moim koncie ten pakiet jest u nich widoczny. U mnie nie - nic.
    Dzwoniłem do Microsoft - a tu porażka - LIVE w Polsce nie działa na XBOX ONE i póki nie ma wprowadzonej konsoli to nie będzie działać. Takie jest ich stanowisko a kasy nie oddadzą w żaden sposób.
    Kij im w oko, ja chcę by mi działało :)

Kupiłem potem 48H zdrapkę na allegro - śmiga!
    Próbowałem więc kupić przez kartę kredytową- zakup się udał by potem wywaliło znów problem - że niby "Something went wrong" i **** - nie udało się kupić. Swoją drogą - w mega cenie w funtach.
    Dostałem maile - że zakupiony i zaraz potem że anulowany.

Kupiłem więc zdrapkę EU/US/PL na Allegro na 3 miesiące i postanowiłem wpisać z poziomu konsoli - wykryło że to 3 miesiące, potem znów dostałem komunikat Something went wrong.
    I oczywiście zero abonamentu. Jestem więc już w plecy abonament na 1 rok i na 3 miesiące. Cholery można dostać...
    Zalogowałem się więc na Xbox.com z UK. Wpisałem bezpośrednio na xbox jeszcze raz zdrapkę - nadal to samo - something went wrong.

Zalogowałem się więc jeszcze raz w Polsce na xbox com i znów spróbowałem - tym razem wywala mi że zdrapka jest już wykorzystana.
    Oczywiście NIGDZIE nie widzę żadnego abonamentu - czy to na konsoli czy na xbox.com - bez znaczenia czy się loguję z IP w Polsce czy w UK.
    Nigdzie nie ma nawet wzmianki na stronie że próbowałem wpisywać te kody - roczny i 3 miesięczny.

Kupowanie 48H działa - mogę grać w titanfall a o to mi głównie chodzi :)
    Ale to bez sensu, zwłaszcza że mam przecież już kupione i wpisane kody na półtora roku...
    Boję się kupować jakoś dalej abonament by znów nie moczyć kasy ale może ktoś z Was ma rozwiązanie?

Jak zmusić xbox one do tego by widział xbox one live gold na moim koncie?

Inna dodatkowa informacja - kupiłem do sprawdzonego sprzedawcy na Allegro pakiet 3 gier które dostałem wraz z dodatkowym kontem na xbox. Musiałem dodać te konto do konsoli, potem ściągnąć 3 gry i przelogować się na moje konto - tak na nich gram. Gry były dzięki temu stosunkowo tanie. Czy to może mieć wpływ? Czy powinienem usunąć tamte dodatkowe konto?

Myślałem już nawet o tym by konsolę przelogować zupełnie na nowe konto - może to coś da?

PS - ponieważ to mój pierwszy post - mogę pisać tylko w tym forum...

pozdrawiam
    Nicodem

2. Lotnik421 Xbox One

3. Castor360PL

Castor360PL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Skontaktuj sie z MS Polska i przedstaw problem - ostatnio też musiałem zaczerpnąć pewnych informacji apropo kart płatniczych i zakupów na rynku US - dopóki nie ma w PL premiery XO będą pojawiać się problemy z zakupami kont/gier - miły gość na lini powiedział mi ,że nie może wskazać jak w takich przypadkach ominąć system - ale po cichu powiedział gdzie można szukać rozwiązań :] - także warto przedzwonić na info linię - moim zdaniem tam powinni jakoś naprawić problem związany z abonamentem...co do konta zakupionego na allegro z grami jest to oczywiście nielegalne ;) a czy ma to jakiś wpływ na zaistniałą sytuacje...hmm...niestety nie wiem....powodzenia w rozwiązaniu problemu....p.s.dodaj mnie do znajomych na XO CaSToR 81PL

4. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    Dlaczego nielegalne ? Rownie dobrze to niby konto może należeć do kogoś z twoich znajomych który przyjechał do ciebie pograć na konsoli , zalogował się swoim kontem jednocześnie udostępniając tobie swoje gry :)

5. Castor360PL

Castor360PL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    WARONE - No tak na chłopski rozum nie ma w tym nic złego ;) sam tak niejednokrotnie robiłem na x360 kupując tanie konta z kilkoma grami na allegro - ale jak wiadomo nie nam o tym decydować....

6. jaszczurka23

jaszczurka23 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    81
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Nicodem jak masz ustawione region w konsoli united sates - usa czy united kingdom - uk ? bo konto z profilem z grami prawdopodobnie masz na USA a twoje właściwe stare konto na uk w tym moze być twój problem sprawdź zmieniajac w konsoli te ustawienia na przemian i zaloguj sie na przemian na tych kontach które posiadasz , ja też mam konto z grami na usa i działaja mi na innym koncie na uk na tej samej konsoli tak samo z xbox live 1 miesiecznymi bo takie kupuję

7. bartasblack

bartasblack Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    21
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Ja nie miałem żadnego problemu. Kupiłem konsolę w PL, wpisałem mój outlookowy mail na Polskę, bez żadnego kombinowania. Konsolę przy pierwszym uruchomieniu ustawiłem na US. Zdrapkę XL na 12+1 kupiłem w tym samym sklepie co konsolę. Nie wiem czy jest podział na regiony kupując zdrapkę polską na x360 ale wszystko zadziałało, bez problemu na xboxie one.

8. Morph

Morph Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Tarnów
    Pewno jest to ten sam problem jaki był z xboxem 360, póki oficjalnie nie wszedł na polski rynek trzeba było mieć konto na UK a jak już został wprowadzony to nie dało sie przestawić na Polskę i konto nie nadawało sie do niczego :D Tak jak bartasblack napisal trzeba region konta ustawić inny i powinno śmigać

9. slimLeo

slimLeo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    K-ce
    ja mam Konto PL jeszcze z x360 a region konsoli UK i bez problemu dodałem LIVE GOLD ale przez kinekta2 przez kod QR

10. bartasblack

bartasblack Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    21
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Problemy są chyba sporadyczne i dosyć rzadkie, chyba że ktoś jest zdolny i robi jakieś walki z kontami, regionami czy innymi nieprawdopodobnymi rzeczami

1 osoba to lubi.
Wczytywanie...

Poleć forum