1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox live gold

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez _White_, Sierpień 10, 2016.

1. _White_

_White_ Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Powiedzcie proszę czy mając na jednej konsoli dwa profile, z czego na jednym jest aktywny gold mogę na swoim profilu dodawać gry z golda, czy tylko użytkownik z goldem może je dodawać i pobrać i dopiero wtedy ja również mam ta możliwość. Bo obecnie oglądając Spelunky wyświetla się cena tak jakbym mógł tylko kupić.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Giker127

Giker127 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Mielec
    Tylko użytkownik z goldem, choć mogę się mylić

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

4. superpio

superpio Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    gold jest na profilu nie konsoli

5. _White_

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nawet jesli konsola jest "konsola domowa"? Bo ms sie chwali taka funkcjonalnoscia a niezbyt to dziala...

6. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1860
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Usługa dzielenia się działa tak jak powinna. To Ty za wiele oczekujesz. Mając ustawienie domowa konsola druga osoba może grać dzięki Twojemu goldowi za darmo po sieci, bo się nim dzielisz, ale gier z gwg za to nie przypisze. Co za szczyt cebulactwa...ile byś tych kopii gier chciał mieć w zamian za opłacanie jednego golda? Masz golda u siebie to tylko Ty możesz te gry sobie przypisać do swojego profilu. Twój członek rodziny/bądź znajomy czy z kim tam tego golda dzielisz może jedynie po sieci zagrać dzięki domowej konsoli i to był zamiar MS, a nie jeszcze przypisywanie gier z jednego golda na innych bez niego.
    Mam ustawioną konsolę domową u siebie i tylko na moim koncie z goldem można gry z gwg przypisać. Na drugim koncie na mojej konsoli te gry są płatne. Specjalnie odpaliłam konsolę, żeby to potwierdzić.

mrok i p_bladek lubią to.
  7. _White_

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Rzecz w tym, że druga osoba z rodziny wciąż ma dostęp do moich gier z gwg i stąd moje pytanie. Bo nie przypisywała ich (bo nie ma takiej możliwości) a i tak wyświetlają się w liście i może je uruchamiać. Więc wychodzi na to, że jeżeli ja na goldzie je dodam do konta to ta osoba również może w nie grać, ale jednocześnie sama ich nie doda i to mnie najbardziej zdziwiło. Może nie do końca zrozumiałem sposób działania tej usługi. Dzięki za sprawdzenie w praktyce.

8. kuleczka91

Polubienia:
    1860
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    No tak to właśnie działa. Póki masz golda to drugi użytkownik w te gry może grać, jak się gold skończy to nie zagrasz ani Ty, ani Twój drugi członek rodziny, dopiero jak ponownie będziesz miał golda na koncie to gry znowu będą działały.

9. goran

goran Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    258
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Chyba, że gry zostały zakupione przez właściciela udostępniającego swoje konto jako "domowe".

Z grubsza wygląda to tak:

Gdy użytkownik z aktywnym Xbox Live GOLD udostępni na konsoli swoje konto jako "konsola domowa" innym użytkownikom którzt nie mają wykupionej tej usługi to:
    - inni użytkownicy tej konsoli mogą korzystać z wszystkich gier zakupionych w xbox store przez właściciela tego konta
    - inni użytkownicy tej konsoli mogą korzystać z wszystkich gier ściągniętych w ramach "Games with Gold" przez właściciela tego konta
    - inni użytkownicy tej konsoli mogą korzystać z grania w sieci (multiplayer)
    - inni użytkownicy tej konsoli NIE mogą korzystać z zakupów promocyjnych "Deals with Gold"
    - inni użytkownicy tej konsoli NIE mogą korzystać z przypisywania gier do swoich kont w ramach "Games with Gold"

Gdy użytkownikowi "głównemu" skończy się subskrypcja Xbox Live GOLD ale nadal udostępnia swoje konto jako "konsola domowa" to
    - inni użytkownicy tej konsoli mogą korzystać jedynie z wszystkich gier zakupionych w xbox store przez właściciela tego konta

Niech mnie ktoś poprawi jeżeli jest inaczej ...

_White_ i kuleczka91 lubią to.
  10. kuleczka91

Polubienia:
    1860
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    @goran@goran wszystko gra, wszystko dobrze rozpisałeś ;-) Jeszcze gry z EA Access działają w ramach Konsoli domowej, oprócz wersji testowych tj. tych które EA daje do EAA do zagrania tydzień przed premierą. Wtedy tylko główne konto, które kupiło EAA może sobie zagrać w taką wersję testową nowej gry :)

11. goran

goran Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    258
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    A tutaj Cię zaskoczę! Niektóre działają a niektóre nie! Z tego co pamiętam to mój siostrzeniec mógł sobie pograć 10h w SW Battlefront a w Plants 2 juz nie!

12. kuleczka91

Polubienia:
    1860
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    A to nie wiem, ja wiem że u mnie w Fifie 16 siostra musiała grać na moim koncie, bo na jej nie odpalała gra ta testowa. A to nie jest jakoś związane z ograniczeniami Pegi? Choć chyba prędzej planty mają mniejsze Pegi niż SW:B, no a Fifa by też musiała siostrze odpalić jeśli nawet chodzi o Pegi czy jakiekolwiek inne ograniczenia na kontach :D

Wczytywanie...

Poleć forum