1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox Live: Hakerzy włamują się na konta użytkowników poprzez stronę Xboksa?

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez aker2, Styczeń 13, 2012.

1. aker2

aker2 Banned

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    POLAND
    [​IMG]Xbox Live
    Włamania na konta Xbox Live i kradzież pieniędzy poprzez nieautoryzowany zakup punktów MSP to jeden z problemów usługi i jej użytkowników. Microsoft twierdzi, że nie jest to wina zabezpieczeń serwisu. I może mieć rację – w sieci pojawiły się informacje, z których wynika, że problem leży... w oficjalnej stronie Xboksa.
    Z redakcją Eurogamera skontaktował się człowiek o imieniu, lub pseudonimie John. Twierdzi, że zna sposób, w jaki dokonywane są włamania na konta użytkowników Xbox Live.

Według niego, winnym jest oficjalny serwis Xboksa. Jego system logowania po ośmiokrotnym wpisaniu błędnego hasła żąda od użytkownika przepisania kilku losowo wyświetlonych liter (bariera antybotowa), a potem… daje kolejne osiem prób. Hakerzy mogą więc bez przeszkód próbować odnaleźć właściwe hasło, korzystając z odpowiednich programów. A odpowiednie loginy można bez problemu znaleźć np. w Xbox Live.

John skontaktował się również z innym serwisem, portalem AnalogHype, której redakcji przekazał podobne informacje. Twierdzi, że jest pracownikiem firmy zajmujące się zabezpieczaniem sieci i również został okradziony – złodzieje za jego pieniądze kupili 8 tysięcy MSP. Microsoft zaproponował blokadę jego konta, nie mógł jednak zwrócić skradzionych pieniędzy. John odmówił i postanowił przeprowadzić własne śledztwo, w trakcie którego odkrył, że to właśnie oficjalna strona Xboksa może być źródłem problemów.

Źródło CDA

2. Lotnik421 Xbox One

3. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Jak dają hasła typu zaq12wsx to co się dziwią jak ma się hasło typu F0M2G7NKDC69 to choćby puszczali 24/7 komputery to te ich maszyny nie wyrobią aby sprawdzić wszystkie możliwe kombinacje.

4. Hiszpan3lek

Hiszpan3lek Banned Użytkownik

Polubienia:
    67
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Benidorm
    Jestem na stronie xbox.com kilkanascie razy dziennie, i nie mam z tym problemu.
    CDA chyba kasy potrzebuja i wypisuja brednie jak wp czy onet...

5. CSpec

CSpec V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    579
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    K-PAX
    tak, to ewidentny sposób w jaki to robią. jakież to odkrywcze :D

problem występuje w samych użytkownikach. A dokładniej hasłach typu : anna, fallout, passord1,passwd,secure,123456,qwerty,princess,654321,loveya,smith,connor itp itd nie mówiąc już o tym że wciąż wieeeeele osób ma identyczne hasła do wielu usług (poczty, for, itd)

6. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Dlatego ja używam haseł generowanych losowo, aplikacje prosta napisałem sam. Generuje hasło przez unikatowy ruch myszką

7. KULA

KULA V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Szczecin
    Dlatego w takich usługach nie podaję numeru karty kredytowej :) wolę przejść się do sklepu i kupić golda albo punkty :) może już miałem atak na konto ale jak zobaczyli że pusto to zrezygnowali hehe

8. gimi

gimi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Szczytno
    potwierdzam osobiscie ta sprawe !!
    Mialem okolo miesiac temu taki problem ze nie moglem sie zalogowac na swojej konsoli profilem swoim gdyz wyskakiwal blad ze profil uszkodzony poczym jak odzyskalem konto zniknely z niego wszystkie punkty ms... Chyba 3000 Punktow zostalo wydane na jakies dodatki bez sensu *******y itd z czego ja nie mialem ich na swojej konsoli... Haslo nie zostalo zmienione a nikt do niego nie mam dostepu nigdy nie logowalem sie na innej konsoli a wirusow na 99% nie mam... Co o tym sadzicie?

9. Z0N1C PL

Z0N1C PL Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    @Darmon

Odpowiedz sobie na to pytanie sam.

10. Marf

Marf Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Jak ktoś daje nick:Jacek i hasło Jacek1 to się nie ma co dziwić.

11. bembenos

bembenos V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    51
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Tak jak napisał KULA, nigdy nie podpiąłbym karty pod swoje konto. Wiem, że może mnie też to spotkać np przy robieniu przelew z konta ale to już inna historia. Poza tym niech ludzie nie płaczą, że ich okradają bo sami na pewno mają miliony kont silver na konsoli.

12. Shadow1980

Shadow1980 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    35
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Oświęcim
    Skoro jest tak jak pisze założyciel to sprawa do sądu i moment wszystko wygrane nie może być tak że każdy z nas (użytkowiników) będzie się bał o własne konto to się w pale nie mieści, skoro zawodzą zabezpieczenia trzeba je zmienić cokolwiek innego - zmienić puki nie będzie bezpiecznego rozwiązania.

13. aker2

aker2 Banned

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    POLAND
    źle się czuje z tym że płace za golda a czuje że ktoś mi zaraz konto okradnie

14. Shadow1980

Shadow1980 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    35
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Oświęcim
    Nikt Ci nic nie ukradnie spokojnie, jeżeli masz dobrze zabezpieczone konto nikt tam nic nie powinien zmaistrować

15. seazonpl

seazonpl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Czerwionka-Leszczyny
    Jak to mówią, Azjata wszystko potrafi :)
    @TOP: Mogli by zrobić, że przy zakładaniu konta podajesz nr.telefonu, lub czegoś, do czego tylko ty masz dostęp i po wpisaniu złego hasła, automat wysyła ci SMS'a z kodem i musisz go wpisać zanim znów będziesz się chciał zalogować. Choć znając życie moje pomysły by nie wypaliły :D

16. GutsherPL

GutsherPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

Twoje haslo tez nie jest jakos szczegolnie bezpieczne, wypadalo by dodac jeszcze rozne znaki i spacje np. F0m! 2G7N** !Kdc69%

17. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    To hasło wymyśliłem na szybko ale gwarantuję ci że aby odkryć to hasło musieli by poświęcić wieki, żaden algorytm nie da rady takiego hasła odkryć.

18. CrysiserPL

CrysiserPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Brodnica
    Trzeba będzie zmienić hasło.. W sumie dobrze bo nie ucieszył bym się ze straty 7k gs . :D

19. NeXuS2.0

NeXuS2.0 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Nie wiem z czego robić tu aferę. 12-sto latkowie kradną konta idiotów, którzy na hasła dają datę urodzenia albo nick z wariacją numeryczną (np. datą urodzenia !).
    Tak było od początku istnienia ludzkości, na głupotę nie znaleziono jeszcze lekarstwa.

20. RAKUPL26

RAKUPL26 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Strzelce Krajeńskie
    niech się włamują i tak żadnych MSP nie mam, nie mam żadnych ubranek dla avatarów tyko dodatki do gier mam i nic więcej

21. bartas432

bartas432 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wronki
    Ja nic a nic nawet ubranek dlc itp tylko gs.

Wczytywanie...

Poleć forum