1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

XBOX Live Polska- czyli zbierzmy się w kupę i skopmy M$ du..!

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez misieq360, Październik 28, 2009.

1. misieq360

misieq360 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    DST
    Jak zapewne większość z Was wie, MS już dawno zapowiadało XboxLive w Polsce:confused:, jest nas tylu, a zaden z nas nie może pograć spokojnie na koncie ustawionym na swój kraj, co to ma być? Płacimy za konsolę krocie, gry też do tanich nie należą, za konta Gold i prawie całą zawartość Marketplace trzeba płacić, a usługi Live w Polsce jak nie było tak nie ma. Trzeba w końcu coś z tym zrobić, może jeśli każdy użytkownik forum zadzwoni do MS i chociażby zapyta się o usługę Xbox Live Polska to w końcu coś z tym zrobią? Co o tym myślicie, w końcu to konsument tworzy rynek, dlaczego mamy płacić a nie otrzymywać? Klient płaci i wymaga, a my jak te pokorne owieczki tylko płacimy a oni nic więcej tylko inkasują, do części dodatków NXE i tak nie będziemy mieli dostepu, dlaczego? - poprostu! Ktoś jest ze mną? Piszcie proszę i wypowiedzcie się na ten drażniący mnie już dłuższy czas temat. Pozdrawiam wszystkich. ;) czekam na wasze wypowiedzi w tym temacie.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Blood.

Blood. V.I.P V.I.P

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Zasada klient nasz pan już dawno nie obowiązuje. Teraz jest raczej Nasz dystrybutor nasz pan.

MS nie uruchomi raczej live w Polsce, bo zanim im sie to zwroci (fabryki zdrapek itp., ewentualny transport) to o x juz malo kto bedzie pamietac. Fajnie byloby miec live "swojski" ale też trzeba wiedzieć gdzie jest miejsce Polski w świecie (niestety wg mnie nawet Rumunia może ewentualnie miec live szybciej od nas).

4. zabilimizolwia

zabilimizolwia Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    ja jestem za, z tym, ze lepiej chyba pisac maile do nich. Mysle ze wiecej ludzi w takiej akcji wzieloby udzial bo wyslanie maila jest mniej pracochlonne. A otwarcie oddzialu live w Polsce moze byc wykorzystane pozniej do nastepnej generacji konsol.

Lub moze administratorzy zrobiliby jakas petycje elektroniczna gdzie popierajacy pomysl dopisywaliby swoje GT.
    pozdrawiam

5. babel77

babel77 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Łódź
    Ale oni mają w d...ie live w pl. Nabijamy im kasę na zdrapkach na uk , usa i inne, przecież, oni doskonale o tym wiedzą , więc po co mają się męczyć, tłumaczyć usługi, piepr...yć się z kruczkami prawnymi.
    Co do akcji tego typu, to podejrzewam, że nie zrobi ona na nikim z ms wrażenia.

6. misieq360

misieq360 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    DST
    Z tym, że jak już napisałem MS zapowiedział Xbox Live w Polsce. Tylko tutaj jest tak jak z naszymi autostradami miały być nowe, szersze a jak nie było tak nie ma (co to jest kilka km..) powiem tak, spróbować nie zaszkodzi nikomu, a co za sens budować fabryki w polsce na zdrapki? a do tego jak tłumaczyć całą usługę na polski, skoro polską wersję językową tego serwisu już mamy dostępną z każdego konta zarejestrowanego na obojętnie który region świata. Chodzi tylko o udostępnienie rejestracji usługi na Polskę cała większość jest już tak naprawdę przygotowana, konto na Anglię/USA/Japonię oraz inne kraje zakładając na naszej konsoli, wszystkie zakładamy w tym samym procesie rejestracyjnym, język się tam nie zmienia, jedynie nie możesz zarejestrować konta na POLSKI adres, bo go nie zatwierdzi, to jest ten problem.

7. Blood.

Blood. V.I.P V.I.P

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Na UK cały live masz po angielsku (opisy itd.).

Z fabrykami to wyolbrzymione, ale koszty rozprowadzenia i transportu by sie nie zwrocily.

MS zapowiedział live w Polsce, bo media się ich o to czepiały. Mieli spokoj jak powiedzieli, ze bedzie. Teraz mowia, ze raczej nie :)

8. misieq360

misieq360 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    DST
    Konto masz zarejestrowane na UK, masz tam coś takiego jak "International" i dajesz Polski, cały interfejs jest przygotowany po Polsku, nie masz co prawda dostępu do pewnych funkcji, zawsze znajdzie się jakieś ale, głównie chodzi mi o możliwość rejestracji kont na Polskę. Z resztą, jeżeli prywatnym "sprzedawcom zdrapek" już się to opłaca, to z kąd wniosek że MS nie będzie miało z tego kasy? Zdrapki nie są na UK, Niemcy czy kraj, tylko US, albo Europa, więc na cały kontynent obowiązuje ta sama zdrapka.

9. babel77

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Łódź
    Ta i u nas tak zdrapka by kosztowała "pincet" jak znam życie, najbardziej jest mi szkoda dodatków zablokowanych dla nas (nie chce mi się vpn bawić, bo nie umiem:)),

Dochodzą koszty obsługi usługi (help desku i takich tam), w końcu ma też znaczenie piractwo w Polsce, kupowanie gier poza polskimi dystrybutorami(czyt. prywatny import i import przez firmy handlujące poza oficjalnymi kanałami dystrybucji) też nie jest bez znaczenia. Taki buc z ms zobaczy ile gier sprzedali w 38 milionowym państwie i zaśmieje się w głos na myśl samoą o XBL Poland.

Niestety, ale jesteśmy 3 światem konsolowym dla nich i tyle
    Nie liczyłbym na tę usługę w najbliższej przyszłości (obym się mylił).

10. Jar

Jar Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Łódź
    Stąd taki wniosek,że jakbyś nie zauważył JUŻ TERAZ te zdrapki kupujemy więc M$ ze zrobienia polskiego live NIE DOSTANIE żadnych profitów bo tak naprawdę nic się nie zmieni.

Zresztą pisz se do nich, tak ich to obchodzi,że hoho.

11. Qazimodo

Qazimodo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Alfa Centauri
    "stary" tzn. @misieq360 napisz petycję i ją tu wklej ,a każdy kto będzie cię popierał skopiuje ją do emaila , podpisze swoją ksywką i wyśle do microsoftu (podaj adres gdzie wysłać) i gotowe zamiast dyskutować trzeba coś robić :)

12. misieq360

misieq360 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    DST
    Oj bardzo bym chciał, żebyś się mylił, założyłem ten temat, ponieważ chcę poznać wasze opinie. I tak każdy kto chce pograć multi znajdzie sposób na rejestrację konta na któryś z istniejących już krajów. Piractwo w polsce to co innego, u nas przepisy pozwalają na posiadanie kopii zapasowych (1 kopii) więc to poniekąd wina naszego prawa, z drugiej strony większość osób kupuje X'a ze względu na piraty i to jest ten ból, gry wcale nie są takie drogie na allegro można kupić dość tanio. Ceny tytułów na konsole w porównaniu z tymi samymi na PC są kosmiczne. Myślę, że piractwa by nie było jeżeli ceny byłyby inne. ja bym wolał sprzedać taniej a więcej niż mało a drogo.

Najpierw chcę się dowiedzieć, czy coś takiego będzie miało wogóle poparcie, bo po co pisać petycje, skoro nie będzie chcętnych do "wzięcia udziału w akcji" <- :p Jeżeli będziemy siebie (graczy z Polski) oceniać jako graczy z 3-go świata, to tak będzie, w Polsce sam fakt gry nie cieszy się zbyt dużą aprobatą, w USA natomiast około 70% społeczeństwa gra. Wiele zależy od nas, ale jak będziemy mówić tak "MS nie interesuje się Polską to po co to robić i tak to nic nie da" to i owszem NIC TO NIE DA, dlatego czy mamy czekać na łaskę MS, czy może coś z tym jednak chociaż spróbujemy zrobić?

13. Szogun96

Szogun96 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    Kiedyś czytałem w PSX Extreme wywiad Cliffem Bleszińskim (tym od Gears of War) I tam Koso pytał się go o to dlaczego w gears of war 1 była blokada regionalna na pakiet map i pytał się czy podobnie będzie z dodatkami w gears of war 2. On odpowiedział, że w gears of war 2 na pewno nie będzie takich niemiłych zagrań w stosunku do polskich graczy. I co? I nic! Chciałem ściągnąć pakiet map do gears of war 2 i nie mogłem bo była blokada regionalna! Z polskim Livem jest podobnie, ponieważ obiecują, a i tak nie dotrzymują obietnic. Jak będzie w Polsce to za jakieś 3 lata. Tak to widzę!

14. krys089

krys089 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Czy będzie polski live czy nie konta z usa na polskie nie zmiennie bo wiadomo polskie konto zawsze będzie jakoś ograniczone, ale i tak życzę wam powodzenia ;)

PS. Może M$ nie pali się do Live Polska bo problem byli by z podatkami które w naszym kraju są bardzo wysokie porównując do zachodu ;)

15. widellusPL

widellusPL Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bytom
    Ja Jestem za petycja...mowicie ze jestesmy dla M$ trzecim światem ale ja widze na liscie ''Usługa LIVE jest dostępna w następujących krajach '' Indie i Meksyk to zadaje sobie pytanie dlaczego oni maja??...

16. babel77

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Łódź
    Odpalenie xbl w naszym cudnym kraju to nie jest taka prosta sprawa, oprócz tego co wcześniej napisałem są jeszcze licencje, pozwolenia i inne zaiksy do opłacenia (wypożyczanie filmów, ich tłumaczenie , prawa autorskie), już widzę jak pędzi ms i buli np. zaiksowi kasę.
    Bardzo bym chciał po polsku mieć tą usługę, ale w tej generacji konsol chyba się nie doczekam.
    petycję podpiszę , ale nie liczę na więcej

Chciałoby się powiedzieć " a na chu... mi filmy, ale jak powiedział niejaki hooberto z MS okrojonej wersji xbl niet u nas, jeżeli już to pełna usługa

17. Jar

Jar Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Łódź
    Ja tam powiem tak, większość z nas zarejestrowała się zapewne na uk albo usa i ma dostęp praktycznie do wszystkiego(ja jestem na uk i żadnej blokady do tej pory nie uświadczyłem).
    Rozumiem dlaczego ludzie mający problemy(blokady właśnie) chcieliby polskiego live ale nie mogę pojąć na co potrzebne to komuś takiemu jak ja powiedzmy. Nie widzę profitu.

18. misieq360

misieq360 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    DST
    Sam fakt, że i my płacimy za ich konsole, skoro jest dystrybucja u nas to dlaczego nie mamy korzystać w pełni z usług tylko kombinować UK/USA czy jeszcze inne... Nie każdy wie na jakie dane się zarejestrować a wielu ludzi chciałoby mieć tę usługę w wersji Polskiej. A z tym Zaiksem to nie tak, owszem będą podatki, ale czy takie MS odczuje płatność takiego podatku? Dla nich takie pieniądze jakie płaci się na podatki to marna część % zysku. Możemy i tu masz rację zarejestrować się na konto np. UK ale zadzwoń do MS to powiedzą Ci, że nie możemy, to że nie blokują jest wynikiem tego, że część z nas płaci za konta Gold a dla nich to też pieniądz.

19. AnarchyMen

AnarchyMen Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Grudziądz
    Misieq prosta sprawa nie chcesz nie kupujesz :) 500 zł za konsole nowej generacji to drogo ?? ja już leje na ten polski live mam Usa i wszystko chula że aż miło , trzeba się cieszyć że wogóle nie ma blokady na polskie ip a nie ciągle narzekać , będą chcieli to zrobią a petycja raczej nic nie zrobi tylko ich bardziej wzmocni w ich przekonaniach że Polska = Więcej kasy dla Usa i Uk :)

20. FICU

FICU Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Boguszów-Gorce
    XBL w Polsce to dobra sprawa. Ale jak znając życie i MicroShit to i tak tego nie zrobią. Dla nich liczy się tylko kasa i nie chcą wydawać kasy na uruchomienie XBL w Polsce. Dlaczego? Może myślą że jest to nieopłacalne a może nawet tak być że mają Polaków i nasz kraj głęboko w du**e. Oczywiście jesli będzie jakaś petycja to z chęcią się podpiszę.

21. Morlun55

Morlun55 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lidzbark Warmiński
    Osobiście uważam, że płatne zdrapki są dobre bo mają dzięki temu pieniądze na serwery itp. Jednak jeżeli chodzi ogólnie o XBL to macie rację że mają nas w d... Tym bardziej że polski odział M$ "reklamuje xboxa livem".

Wczytywanie...

Poleć forum