Xbox Live

kuba.2905

Świeżak
Świeżak
Witam,mam kilka "małych" problemików,dotyczących XboxLive.Dostałem Xboxa na święta w tamtym roku,grałem w gry wyłącznie w kampanie,single playery itp.Niestety nigdy w multiplayer,ponieważ nie znałem hasła do naszego ruotera,teraz już znam i chcę grac również przez multiplayer.A oto te pytania,które tak mnie dręczą:
1) Prze ile mogę korzystać za darmo z usługi Xbox Live, jeżeli nigdy wcześniej na nią nie wchodziłem ??Jest jakiś pakiet darmowy ?(Nie wliczając oczywiście opłat za normalny internet,który opłacam co miesiąc)
2)Jeżeli jest ten "pakiecik" darmowy to jak potem doładowywać na następne miesiące tą usługę XboxLive?
3)Czym się różni Xbox Live od Xbox Live Gold ??
4)Jak grać w gry przez multiplayer(oczywiście jak jest) jak wejść wgl. w tą grę prze Xbox Live żeby grać z innymi ??
Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.
P.S - jestem zielony w te klocki,jeżeli chodzi o grę prze internet na konsolach...
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
1. Przez miesiąc, ale aby uzyskać dostep do darmowego Golda musisz podać dane karty kredytowej (taki wysmysł MS :))
2. Po przez kod zdrapke lub przez XBL
3. W Xbox Live Gold masz dostęp do wszystkiego np. możesz grać online, korzystać z facebooka itp.
4. Po przez grę, np. załączasz Battlefield 3 i masz w menu multiplayer :)
 

elektor

Użytkownik
Użytkownik
W najnowszej wersji facebook zlikwidowany a dodany IE.

Jezeki jestes nowym uzytkownikiem i założyles konto to można zadzwonić do nich i Pani na meila wysłała kod na miesiac za darmo.
 

kuba.2905

Świeżak
Świeżak
Dzięki za odpowiedzi,ale jeszcze kilka pytań mnie nurtuje.
1.Jakie znaczenia ma ilość Microsoft Points ( jak kupuje to doładowywanie w MediaMarkt np.) I jak i gdzie ten kod zdrapkę wprowadzić aby przedłużyć korzystanie z Xbox Live?
2.Gdzie i kiedy mnie poinformują,że czas przedłużyć XboxLive?
3.Przez ile mam ten pakiecik gratis (darmowe korzystanie z Xbox Live za darmo na początku)?
4.Czy mogę grać we wszystkie gry na Xbox Live przez multiplayer w te który posiadają funkcję multi oczywiście.
5.O co chodzi z tymi Online Pass czy Vip Pass,czy trzeba to kupować oddzielnie,czy jest w pudełeczku z grą,i po co to tak wgl. jest ?
Z góry baardzo wielkie dzięki za odp.
 

CSpec

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Dzięki za odpowiedzi,ale jeszcze kilka pytań mnie nurtuje.
1.Jakie znaczenia ma ilość Microsoft Points ( jak kupuje to doładowywanie w MediaMarkt np.) I jak i gdzie ten kod zdrapkę wprowadzić aby przedłużyć korzystanie z Xbox Live?
2.Gdzie i kiedy mnie poinformują,że czas przedłużyć XboxLive?
3.Przez ile mam ten pakiecik gratis (darmowe korzystanie z Xbox Live za darmo na początku)?
2.Czy mogę grać we wszystkie gry na Xbox Live przez multiplayer w te który posiadają funkcję multi oczywiście.
Z góry dzięki za odp.
1. Microsoft Points to waluta Microsoftu. Punktami płacisz za pełne gry na rynku Xbox Live, Obrazki Gracza, Indie Games, DLC (Dodatki), etc. Punkty wymienisz na stronie xbox.com albo w dashu konsoli (Xbox Guide, "Wymień Kod")
2.Automat , W momencie wygaśnięcia statusu. Termin ważności członkostwa możesz sprawdzić w dashu.
3. Przy zakupie nowej konsoli 3x 1 miesiąc (po miesiącu na każde nowe konto).
4. Tak. Choć Do niektórych gier wymagany jest tzw. Online Pass.
 

kuba.2905

Świeżak
Świeżak
1.A jak konsolę dostałem rok temu,ale nie rejestrowałem się na Xbox Live jeszcze, to od pierwszej rejestracji czas zacznie się naliczać tak ??
5.O co chodzi z tymi Online Pass czy Vip Pass,czy trzeba to kupować oddzielnie,czy jest w pudełeczku z grą,i po co to tak wgl. jest ?
 

CSpec

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
1.A jak konsolę dostałem rok temu,ale nie rejestrowałem się na Xbox Live jeszcze, to od pierwszej rejestracji czas zacznie się naliczać tak ??
5.O co chodzi z tymi Online Pass czy Vip Pass,czy trzeba to kupować oddzielnie,czy jest w pudełeczku z grą,i po co to tak wgl. jest ?
1.Tak. Jeżeli byłeś jedynym właścicielem tej konsoli, i nigdy nie rejestrowałeś się na Xbox Live masz darmowe 3x 1 miesiąc.

5. Vip Pass/Online Pass jest w pudełku z grą. Po co? Bo wydawcy głodują. To ich teoria.
 

PokerFacowaty

Użytkownik
Użytkownik
Online Pass to kod umożliwiający grę online (najczęściej) w daną grę (nie wszystkie gry go mają). Znajduje się on w pudełku z grą. Jeśli jednak kupujesz używaną grę z wykorzystanym Online Passem, to możemy go kupić na Xbox Live. Najczęściej koszt Online Pass'a to 800 Microsoft Points. 800 MSP to 40 zł (dzielimy przez 20).
 

kuba.2905

Świeżak
Świeżak
A tutaj moje ostatnie pytanko.Czym się różni vip Pass od Online Pass?M.in pod kątem Battefild bad company 2 przez multiplayer,jakie funkcje dodatkowe w mutli w tej grze (badź innych) odblokuje vip pass ??
 

PokerFacowaty

Użytkownik
Użytkownik
Vip Pass to (zapewne) to samo co Season Pass (bardziej popularna nazwa). Kupując tego passa dostajesz wszystkie dodatki (DLC) do danej gry. Te, które już wyszły, oraz te, które dopiero wyjdą. Przykładem Season Pass jest Premium do BF3, bardziej się opłaca. (5 x 1200 MSP = 6000 MSP, a Premium kosztuje 4000). Season Pass w przypadku BF:BC2 to pewnie będą nowe bronie, mapy, pojazdy etc.
 

kuba.2905

Świeżak
Świeżak
A gdzie kupić ten Vip Pass od Battelfield ??
 

CSpec

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Uruchom grę, wejdź w opcję multiplayer, a powiadomienie samo wyskoczy.
Musisz mieć 800 Microsoft Points.
 

kuba.2905

Świeżak
Świeżak
Nie rozumiem,czy dobrze to już skapowałem.
Czyli tak : Usługa Xbox Live jest bezpłatna, jeżeli tylko jest połączenie z routerm i opłacany co miesiąc net.MP są potrzebne do kupowania dodatków itp.Tak ??
A muszę zakładać nowe konto, jeżeli chcę dojść do usługi XboxLive,czy moge tym kontem(gdzie mam spory postęp,i dużo GP)dołączyć do usługi,nie zakładając innego?Da się tak czy nie ??
 

ESLORD

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Wydaje mi się że zwykłym kontem możesz normalnie dołączyć do XBL i konto będzie przekwalifikowane
 

PokerFacowaty

Użytkownik
Użytkownik
Każdym kontem (niezbanowanym) można połączyć się z XBL.
 

kuba.2905

Świeżak
Świeżak
No dobra,ale czy np.Jak doładuję sobie MP to mogę kupić przez XBL patch do fify 13 np. ??
Co to jest Dasch/daschboard i które lepsze ??
 

wilku95

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Xbox Live

Patche masz za darmo. To jest to samo i to jest oprogramowanie konsoli . I przy laczeniu z live pobierze ci najnowsze

Wysyłane z mojego E15i za pomocą Tapatalk 2
 

kuba.2905

Świeżak
Świeżak
Czyli jeżeli mam zainstalowaną fifę,i połączę moje konto z Xbox Live,to automatycznie pobierze mi patche,jak piłki,buty,ekstraklasa,uaktualnione składy po oknie transferowym zimowym ??
 

ESLORD

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Czyli jeżeli mam zainstalowaną fifę,i połączę moje konto z Xbox Live,to automatycznie pobierze mi patche,jak piłki,buty,ekstraklasa,uaktualnione składy po oknie transferowym zimowym ??
Patche tak, ale nie można mylić patch z DLC (płatnymi dodatkami)
 

kuba.2905

Świeżak
Świeżak
OK,a co to ten Daschboard / Dasch ??
Proszę o szybką odpowiedź.Z góry dziękuję i poleci Przydatne.
 

Do góry Bottom