1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox ma 10 lat!

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez dziend0bry, Listopad 15, 2011.

1. dziend0bry

dziend0bry Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Legnica
    he, Khem.... 10 lat... Xbox'a. Tyle czasu minęło od pojawienia się w świecie nowego gracza... Microsoftu. Gigant który do tej pory zgarniał prawie wszystko z rynku PC, wypuścił nową konsolę. Pierwszego Xbox'a. Na rynku mocno zdominowanym przez Japońskich producentów pojawił się ktoś nowy. Co nam dał?

W Polsce pierwszy Xbox nie zdobył popularności, trochę lepiej poszło mu na zachodzie, ale bynajmniej nie jakoś rewelacyjnie. Microsoft wypuścił go po premierze Playstation 2 i w zasadzie nie udało mu się skutecznie zawalczyć z Japońską konsolą. Jest jednak ważny - w sumie dla wszystkich graczy. Wprowadził on kilka rozwiązań powszechnie stosowanych dziś.
    Pierwsza z nich to Xbox Live. Usługa której nawet nasz portal jest w pełni poświęcony. Xbox był pierwszą konsolą oferującą sensowną usługę online. W dodatku nie umożliwiał on jedynie możliwości gry z innymi przez internet, ale także umożliwił pobieranie dodatków do gier i innych treści dostępnych online, a także budowanie społeczności graczy, rozmowy z nimi itd. Nie oszukujmy się, jeśli nie oni to zrobił by to ktoś inny w końcu, ale to właśnie MS wyznaczył drogę nawet dla swoich potężnych azjatyckich przeciwników, przynajmniej jeśli chodzi o usługę online na konsoli.
    Xbox skończył z zapisywaniem danych na powszechnych wcześniej kartach pamięci, na rzecz znanego z komputerów osobistych dysku twardego, chociaż nie zrezygnował z tych pierwszych. W zasadzie konstrukcja pierwszego klocka też była ciekawa, gdyż system oparty o jądro Windows'a 2000 umożliwiał łatwe przenoszenie gier z PC, a sama konsola była oparta na podzespołach znanych z komputerów PC, co również ułatwiło tworzenie gier na różne platformy.
    Nie tylko twórcy tworzyli... również amatorzy pisali oprogramowanie na konsolę, a po przeróbkach (pirackich) gracze przekształcali konsolę w odtwarzacz multimedialny który doskonale sobie radził z filmami w popularnych formatach wideo, muzyką itd. Dziś takie opcje są oficjalnie wspierane na konsolach.
    Bez dwóch zdań za sukcesem Microsoftu stoją gry... Halo i Halo 2, oraz Gears of War. Te gry wyciągnęły pierwszą konsolę na rynek, ale dopiero GoW było kluczem do solidnej sprzedaży drugiej odsłony klocka.
    A na konsoli Xbox 360 popularna stała się elektroniczna dystrybucja mniejszych gier, nazwanych Arcade. Dodatkowo - powstał rynek gier niezależnych, gdzie bez wielkich kosztów można było wrzucić swoją grę.
    Także osiągnięcia, które podchwyciła już dawno konkurencja, także na komputerach osobistych pojawiły się po raz pierwszy na Xbox'ie
    Poniekąd więc dzięki Microsoftowi tak łatwo teraz przenosić gry między platformami, dzięki niemu pobieramy gry z internetu, gramy online...
    Jednak nie obyło się bez wpadek. Xbox 360 który na początku pojawił się na rynku był bardzo awaryjny. Głośny jak mały śmigłowiec i mógł służyć za piecyk do domu. Dziś większość z tych problemów została już rozwiązana, ale gracze o tych wpadkach nie zapomnieli.
    Kolejna opcja to uruchomienie usługi Online Xbox'a, dla komputerów PC jako Games for Windows Live - usługi która miała konkurować ze Steam'em, ale daleko jej było, i mimo, że aktualnie jest w zasadzie jedyną prawdziwie multiplatformową usługą online konsol, bo jest i na PC, i na telefonach - to na PC nadal czeka na swoje 5 minut.
    Co będzie dalej... zobaczymy. Microsoft stracił sporo ciekawych licencji na wyłączność. Mass Effect to tylko jeden z przykładów gier które Microsoft oddał. Sporo fajnych gier na wyłączność trafiło już do konkurencji, kiedy ta bynajmniej swoich nie oddała.
    Teraz MS zdaje się skupiać na niedzielnych graczach czarując ich magią Kinect'a. Oby ten trend się skończył. Gdyż może się okazać, że na rynku konsol dla prawdziwych graczy zostanie znowu Japońska konsola, ale… nieeee.. to nie możliwe ;)
    Z okazji swoich urodzin Microsoft ma dla was darmowe gadżety dla awatarów, które możecie pobrać tutaj:
    Ten Years of Fun with Xbox - Xbox.com

Wszystkiego najlepszego!

zrodlo: Xbox ma 10 lat! - PolskiLive.pl - Centrum Informacji o Xbox Live w Polsce

2. Lotnik421 Xbox One

3. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Grało się w Halo Combat Evolved, oj grało :D

4. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Czyli podsumowując, co można pobrać gratis dla swojego awatara? :)

5. JaZz

JaZz PlayStation 4 Ryżownik V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    359
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Jak PS2 mi się popsuło to kupiłem Xboxa, był o niebo lepszy:p ...i jeszcze jak zobaczyłem że ma pady "takie jak dreamcast" to było coś
    ....happy birthday:)

6. DJDIDO88

DJDIDO88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    77
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Jarosław
    prezent niespodzianka :D

Co do tematu to nie wyobrażam sobie grania na innej platformie jak Xbox. Genialne pady, Forza itd.
    Kiedyś nawet nie słyszałem o takim czymś jak Xbox, pierwszy raz zobaczyłem go w filmie Babcisynek (Grandma's Boy) Babcisynek / Grandma's Boy (2006) - Filmweb gdzie bohater na początku filmu grał z lokatorem w Fight Night Round 2 lub 3 na pierwszej generacji Xboxa. Przyznam się bez bicia ale wtedy pierwszy raz zobaczyłem tą konsolkę :D
    Po zakupie 360 nie gram na niczym innym, może czasami w GTA 4 na PC :D

7. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    stooo lat, stoo lat, niech żyje, żyje nam!!

8. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1653
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Mój xbox z dyskiem 250GB i PS2 (przerobione) leżą sobie pod łóżkiem i czekają na ten dzień w którym znowu je odpalę :).

Mój stary xbox miał większy dysk od mojej elitki. Stary 250GB elitka 120GB haha :)

Ahh pamiętam Black (na xboxie), Def Jam Fight for NY itp itd. To były godziny rozgrywki :). A na ps2 Yakuza 1,2.. Moje kochane Dragon Balle (dla których kupiłem PS2) ahhh kocham te konsole :)

9. zwiewek

zwiewek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Tarnobrzeg
    Jezu pierwszy xbox;D stare dobre czast ;p

10. meczek

meczek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    wlkp
    I już 10 lat minęło, kto by pomyślał. Pierwszy oryginał to był PGR, potem własnoręcznie montowany chip, masa błędów 17, 21... ach te czasy

11. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Halo: Combat Evolved, Halo 2, Return to Castle Wolfenstein: Tides of War, Project Gotham Racing, Dead or Alive 3, Forza Motorsport, Burnout Revenge > Ahh to były czasy...

Wszystkiego najlepszego Xbox!

12. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Pierwszy Xbox to wspaniała maszyna.Mam go od 2002 roku i nigdy się nie pozbędę.
    Ludzie kompletnie nie zdają sobie sprawy jakie ogromne możliwości drzemią w tej konsoli i za jak małe pieniądze można te możliwości mieć. Mam Xboxa 1 od początku jak tylko się ukazał.Miałem kiedyś Sony Playstation 1 czyli PSX-a i bardzo sobie ją chwaliłem.No ale przyszedł czas zmienić konsole na nowszą i przymierzałem się oczywiście do PS2.
    Aż któregoś letniego dnia kumpel oznajmił mi,że nabył konsolę Microsoftu.No i stało się.Pożyczył mi ją z jednym tylko magicznym tytułem-HALO ! Po zagraniu w tą grę już wiedziąlem jaką konsolę kupię. Każda gra,która wyszła na PS2 i na Xboxa jest technicznie wykonana na dużo wyższym poziomie na konsoli Microsoftu.Jako przykład mogę podać serię Grand Theft Auto gdzie grafika,tekstury i wogóle całe wykonanie tej gry wygląda dużo lepiej na Xboxie.
    Za Xboxem przemawia też niezliczona ilość emulatorów (praktycznie każdej konsoli jaka się ukazała z Psx-em włącznie i każdego komputera począwszy od Zx Spectrum na Amidze kończąc jest też nieoceniony program Xbox Media Center,który uważam za rewolucję.Obejrzymy dzięki niemu film praktycznie w każdym formacie.Do tej pory go używam przede wszystkim do oglądania filmów .avi i na moim LCD wyglądaję te filmy więcej niż dobrze.
    Xbox ma jeszcze jeden wielki plus.Po przeróbce można podłączyć jakikolwiek dysk twardy w standardzie IDE/ATA (SATA też można)- to po prostu rewelacja.No i się nie psuje tak jak PS2.Mój ma już 9 lat !
    Sorry za mój długi wywód ale tak jakoś wyszło.

Xbox 360 nawet z jtagiem już raczej nie dogoni Xboxa pierwszego w możliwościach.

13. darmon

darmon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    ImprESKA z Xboksem 360

Firma Microsoft oraz Radio ESKA zapraszają wszystkich imprezowiczów do udziału w konkursie Kinect Party

14. Yahu

Yahu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ja pier***e... znów okazja by się napić... Normalnie nie ma człowiek kiedy wytrzeźwieć...

15. Ogór

Ogór Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Ładnie! Mogli by dać Gold'a za parę dni za darmo:p

16. Fantomx

Fantomx Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    zamiast jakiegoś ciekawego gratisu lub chociaż weekendowego golda dali prezent dla awatara: TU

17. Jaa

Jaa Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ale mi to prezent, zarabiają biliardy a w prezencie za to że kupujemy ich konsole oni dają jakieś pierdoły dla avatara do niczego nie przydatne, lepiej by jakas pełna gre dali na live np takie zaskoczenie i Gta 5 :p

18. szymek56

szymek56 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    ZG
    ach ta stara,dobra czarna skrzynka wszystko zapoczątkowała :D

100 lat :D

19. Marf

Marf Użytkownik Użytkownik