1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox Natal nową konsolą Microsoftu?

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Milu, Czerwiec 14, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Milu

Milu XBOX MANIAK XBOX MANIAK

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    ja wiem skąd ;P
    Jedną z ciekawszych nowinek technicznych zaprezentowanych na tegorocznych targach E3 był bez wątpienia Project Natal, czyli urządzenie „zamieniające” ciało gracza w jeden wielki kontroler. Urządzenie to zapewne można będzie dokupić do posiadanej konsoli Xbox 360, jednak dość ciekawą teorię zaprezentowali redaktorzy serwisu 1UP.

Twierdzą oni bowiem, iż Natal będzie częścią składową nowej konsoli Microsoftu, a raczej nowej wersji Xboxa 360, która według plotek powinna pojawić się jesienią przyszłego roku. Panowie David Ellis i Sam Kennedy utrzymują, iż otrzymamy nie tyle „starą” konsolę z dodatkami, a nową platformę (bazującą na poprzedniku), prawdopodobnie z nową nazwą – sugerowany w tytule newsa Xbox Natal. Oczywiście, ponieważ nadal traktowane jest to w kategorii plotek, nie wiadomo jakich ulepszeń czy modyfikacji należy się spodziewać. Gry z obecnej wersji Xboxa 360 będą mogły być uruchamiane na nowej platformie, aczkolwiek powstaną także pozycje dedykowane wyłącznie kolejnej konsoli. Dodatkowo gry mają wyglądać znacznie lepiej zarówno pod względem graficznym jak i osiągom za sprawą ulepszonych komponentów – ta plotka powstała zapewne pod wpływem ostatnich wypowiedzi niektórych deweloperów twierdzących, że maksymalne możliwości Xboxa 360 zostały już osiągnięte.

W dalszej części wywodów redaktorzy 1UP jeszcze raz podkreślają, iż nie mówią o stricte następcy Xboxa 360, a jedynie o ewolucji konsoli – w stronę lepszej, szybszej i w nowym „opakowaniu”. Dość ciekawe jest podsumowanie sytuacji, która nastąpi w niedalekiej przyszłości – Microsoft mający sprzęt wspierający HD doda do niego kontroler (w właściwie jego brak) bazujący na ruchach gracza, z kolei Nintendo, którego konsola posiada mocny punkt w postaci Wiimote’a może zdecydować się na rozszerzenie możliwości Wii o obsługę HD. Trzeci gracz na rynku, Sony, także przymierza się do „wzbogacenia” konsoli PS3 o kontroler śledzący ruchy gracza (urządzenie peryferyjne do kamery EyeToy). Staniemy się więc świadkami ciekawej sytuacji, w której wszyscy trzej „wielcy” branży konsol oferować będą mniej więcej to samo i ponownie staniemy przed wyborem – który sprzęt zakupić.

Wracając do Xbox Natal (pozostańmy przy tej terminologii), redaktorzy serwisu 1UP powołując się na swoje, bliżej nieznane źródła, twierdzą, iż Microsoft ujawni jego istnienie na przyszłorocznej odsłonie Game Developer's Conference, a jesienią 2010 konsola pojawi się na rynku. Poczekamy, zobaczymy.

źródło: Gry-OnLine

2. Lotnik421 Xbox One

3. andryush

andryush Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Tak , i pewnie blu-ray dadza do nowego X'a :p :D

4. DojoPL

DojoPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kraków
    Ja na razie jest spokojny.Według mnie wprowadzenie zdeczka ulepszonego XBOX 360 zaprowadziło by coś na sposób podzielenia graczy na ''bogatszych'' i ''biedniejszych'' lub ''lepszych i ''gorszych''.Było by to trochę nie fair.Ale cóż wiemy jak M$ czasem postępuje więc ja wole poczekać.Choć na pewno od razu nie kupie nowego x klocka bo swoją X360 kupiłem pół roku.Jeszcze nie łapnołem RROD :p.

5. Fynal

Fynal Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Jak dla mnie snute teorie przez 1UP to największa bzdura jaką słyszałem, jak przeczytałem parę dni temu artykuł na ich serwisie to zacząłem się zastanawiać co za, za przeproszeniem, debile tam piszą. Fakt że może wyjść wtedy nowy X mniejszy i z mniejszymi problemami z przegrzewaniem się, ale na pewno nie z nowy hardwerem bo to jakaś bzdura do kwadratu, wtedy twórcy gier będą dostosowywać możliwości gier do nowej wersji konsoli czy starszej ? jeżeli nowej co ze starymi użytkownikami ? jak by ktoś pomyślał to wiedział by że tego tak łatwo nie da się rozwiązać...

6. Qunik93

Qunik93 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Górny Śląsk
    Nie ma szans na x'a z nowymi bebechami.
    Zapewne wyjdzie X Slim z wbudowanym Natalem ;)

7. nakoz

nakoz The Legend Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    66
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków - Irlandia
    Ta generacja ma trwać do 2015 więc nie sądzę żeby w przyszłym roku już powstawały gry które nie pójdą na 360. Jak tak to MS może po raz kolejny osierocić X-a jak to było z jedynką i zająć się czymś nowym... shit

8. Damian s

Damian s Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gryfino
    Jak x360 już ledwie ciągnie obecne gry,to PS3 też,te dwie konsole mają podobne parametry.Więc nie wiem po co ta gadka,że x360 już nie ma większych graficznych możliwości.

9. andryush

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Prawdopodobnie sam Natal mial miec wlasny procesor , wiec moze to bedzie to usprawnienie hardware'owe

10. arek

arek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Na E3 było powiedziane że Natal będzie współpracować ze wszystkimi X360 jakie sprzedano i jakie zostaną sprzedane.
    Nie wbudują Natala w konsolę bo to to jest urządzenie peryferyjne.
    Jeżeli coś mają nowego wprowadzić to może być to slim sprzedawany w zestawie z natalem.

11. Shadowriver

Shadowriver Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Raczej na pewno :> jakoś mi się nie wydaje by taką zaawansowaną analiza obrazu z dwóch kamer, obciążony jeszcze gra Xenon by sobie poradził sam :>

Kto tak powiedział? Nikt :p Jeżeli zechcą to mogą bez problemu :> tak samo masz kamery w laptopach wbudowane, a mówi się że to urządzenia peryferyjne ;] oczywiście muszą się liczyć z podwyżką ceny, a to cudo raczej na pewno jest droższe od napędu BD.

A o BD w 360 raczej można zapomnieć :p chyba że tylko do filmów. Wydawanie gier na BD oznacza od razu stratę kompatybilność z starymi konsolami które by pociągnęły grę, co raczej jest samobójczym ruchem.

12. seba1415

seba1415 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    Możliwe że będzie opcja wygodniejsza z wbudowanym tym cackiem i wersja z ,,kablem,, lecz na pewno każda konsola będzie miała możliwość integracji z Natalem.

13. Angoleiro

Angoleiro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    wierzycie w to, że red faction to 100% możliwości X360? bo ja nie... Takie gadanie jest na potrzeby rynku i tyle. A M$ sam powiedzial ze klocek bedzie wspierany spokojnie do 2015, wiec natal bedzie czyms albo zupelnie osobnym i nie wplywajacym na byt 360, albo bedzie dodatkiem. nie wierze w takie plotki.

14. Shinnoq

Shinnoq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Rybnik
    Moim zdaniem MS tym razem nie pochowa tak szybko x0 bo to dla nich maszynka do robienia pieniędzy. Duża baza kosnol, płatna usługa sieciowa, płatne minigeirki, płatne doddatki no i same gry - to ogromna kasa. Myślę, że będą jeszcze rozbudowywać obecną platformę w celu jeszcze większego "wyzysku" swoich urzytkowników (w sensie że dojdą jakieś nowa odpłatne usługi) :) No sorry ale sam bym tak zrobił na ich miejscu :p

15. BaginiakGB

BaginiakGB Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Możliwości klocka się powoli kończą :D

Panowie od najnowszego CoDa stwierdzili że z X36 wycisneli max , a Froza III bedzie na dwóch płytach. Za długo okres dwupłytowych gier nie może trwać bo jedną trzeba na dysk wrzucić a pojemność xboxa jest ograniczona. Rozwiązaniem by było single na jednej płycie a multi na drugiej , nie każda gra jednak ma multi , wtedy można troche solo na jedną i reszte na drugą. Obydwa sposoby mają problemy bo np. w grach typu GTA IV większość miejsca pożera lokacja i znajdujące sie tam obiekty a nie same typy rozgrywki czy interface co by zmuszało do wrzucenia wielu tych samych plików na obydwie płyty i co zwiększa cene gry tak jak sama jej ''dwupłytowośc''. Z kolei połowy rozgrywki solo na dwóch płytach ? sama koncepcja jest troche bezsensowna. Najlepszym sposobem jest wrzucenie części gry z jednej płyty na dysk i granie na drugiej (rozwiązanie Frozy III) jednak nie może być dużo takich gier wiadomo czemu.

Wydaje mi sie że nowy X będzie wcześniej niż przewidywane 2013-15. I możliwe że bedzie miał wbudowany Natal i nowe Hardware o czym pisano. Z drugiej strony nie może to być na tyle szybko bo M$ z x36 bierze dużą kase i cały czas go promuje , inaczej byłby to krok samobójczy. Prawdopodobnie wyjdzie ''xSlim'' (może z Natalem) ale to bedzie tylko nowa wersja. Zupełnie nowy X pogżebał by 360-ke.

Co do wypowiedzi Damian'sa to nie chodzi o możliwości graficzne tylko o rozbudowanie gry , i o miejsce ile ona może zajmować , bo wszyscy wiemy że graficznie Xbox 360 nie odstaje od PlayStation 3 , rzecz w tym że w grach jest co raz więcej możliwości , większe lokacje , ładniejsza grafika itp. itd. To wszystko ma swoje ''megabajty'' a po za tym twócy gier mają coraz to nowsze możliwości tworzenia gier i te możliwości szybciej pokonają Xboxa niż PlayStation.

16. nakoz

nakoz The Legend Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    66
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków - Irlandia
    Project Natal podobno ma się pojawić w 2010 roku. Czy wraz z nim pojawi się nowy Xbox?

Źródłem zamieszania jest serwis 1UP. Podejrzewa on, że Natal w przyszłym roku pojawi się nie tylko jako sprzęt do obecnych Xboksów 360, ale będzie sprzedawany jako standard z nowymi Xboksami, które pojawią się pod koniec przyszłego roku.

Koliduje to trochę ze słowami Shane'a Kima, jednego z szefów Microsoftu, który powiedział, że Natal wydłuży życie ich konsoli do roku 2015. Teraz podobno liczy się bardziej oprogramowanie niż sprzęt, nie ma więc pośpiechu. I ze względu na te słowa 1UP podejrzewa, że ów nowy Xbox nie będzie nową generacją sprzętu.

Redaktorzy spekulują, że Microsoft zamierza jedynie trochę "podciągnąć wydajność" obecnej konsoli, zapewnić nieco lepszą szybkość działania gier lub trochę lepszą grafikę niż na dotychczasowym sprzęcie. Jako przykład, że takie zagranie jest możliwe, podają przykład Wii. Nintendo miało wziąć sprzęt z Gamecube'a (co nie do końca jest prawdą), dodać do tego Willota i voila, mamy nowy, super sprzęt (przy okazji napotkałem na inne plotki mówiące o Wii HD w 2011).

Wirtualny chłopiec Milo, ikona Project Natal

Kotaku taki scenariusz się nie podoba, bo z czasem mogłoby dojść do podziału na konsole "gorsze" i "lepsze". Posiadacze "gorszych" być może musieliby z czasem zakupić "lepszą" konsolę, bo np. Call of Duty 8 potrzebowałby trochę szybszego sprzętu. Dlatego też serwis podejrzewa, że jeśli nawet doniesienia o nowym X'ie będą prawdziwe, to raczej będzie chodziło o "zresetowanie" dotychczasowej opinii o Xboksach wśród klientów. Wiecie, mniejsze pudełko, może jakaś bardziej odjazdowa nazwa, a wszystko to po to, aby matka 12-latka nie kojarzyła Natalu tylko z "krwiożerczymi" produkcjami typu GTA IV czy Halo (to już moje gdybanie).

A jak Wy sądzicie?

Czy Microsoft podzieli graczy na "lepszych" i "gorszych", czy może chodzi po prostu o dotarcie z produktem do nowych klientów? Mnie osobiście trudno, tak jak Kotaku, wyobrazić sobie egzystowanie dwóch, trochę różnych Xboksów 360 równocześnie, na które, do roku 2015, musieliby przystosowywać swoje gry producenci. W końcu jeden z nich będzie musiał wygrać "bratobójczą walkę".

źródło: Nowy Xbox w 2010 roku?

17. andryush

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    A ja dla odmiany znalazlem artykul , w ktorym panowie ze studia Criterion mowia , ze jak narazie nie da sie wycisnac wszystkiego z dzisiejszych konsol , a jezeli twierdzisz , ze juz wycisnales , to jestes cienias , bo zawsze znajdzie sie sposob , aby zrobic wiecej i lepiej... :D

EUROGAMER.NET

Co do tego nowego xbox'a , to uwazam ze nic takiego nie bedzie mialo miejsca przez nablizsze 2-3 lata , microsoft porownal start Natala do startu nowej konsoli , bo niewatpliwie przeniesie on elektroniczna rozrywke w nowy wymiar , no i oczywiscie ma przyciagnac uwaga ludzi , ktorzy do tej pory nie interesowali sie grami wideo.

18. rtv2500

rtv2500 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Nie rozumiem waszych odpowiedzi, że jak Xbox ma wykorzystaną max moc to PS3 też wykorzystał max. Przecież PS3 ma 8 rdzeni chyba (wiem że jeden drzemie) !

19. BaginiakGB

BaginiakGB Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Nowy Dwór Mazowiecki
    360-ka bedzie ponoć wspierana do 2015 (co sie tak wszyscy uczepili tej daty) więc troche dziwne by było gdyby pod koniec przyszłego roku przyszło nam zobaczyć nowiutką konsolke od m$ ... bez sensu
    Prawdopodobnie wejdzie nowa wersja i TYLE :D
    A moc jest w obydwó konsolach wyciskana tak samo bo osiągi X i PS są porównywalne tylko twórcy mają różne podejście a ci do PS3 mają wygodniej bo mają więcej miejsca na Blu-ray :D

20. misiek8

misiek8 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    In an ODST armor waiting to drop
    Tych argumentów nawet SDF(Sony Defence Force),zaprzestał używać już z rok temu.
    Ma 8 rdzeni,1 jest nieaktywny,kolejny jest zarezerwowany do obsługi systemu operacyjnego konsoli.Wiec z magicznej liczby 8 zostaliśmy na 6.
    Poczytaj troszkę o architekturze obydwu procesorów.Bo procesor symetryczny a asymetryczny to 2 rożne sprawy-wiec porównania ilościowe nie są tu na miejscu.Choc nie twierdze,ze XENOS jest mocniejszy od CELL

Wydajność grafiki to nie sam procesor-liczy się tez GPU(przewaga X360),i wykorzystanie pamięci(ta sama ilość,rożne rozwiązania tech. w X360 i PS3,trudno wskazać lepsze).

CRYTEK mowi,ze Crysis 2 bedzie wygladal na obydwu konsolach identycznie-dla mnie słowa guru( jesli chodzi o grafike w grach) mowia wszystko o mocy obu konsol.
    EOT

21. patryk878

patryk878 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Warszawa
    Taaa najpierw MS przekonuje, że X360 będzie wspierany jeszcze kilka dobrych lat i mają nową konsolę walnąć? Jak dla mnie bardziej prawdopodobne jest to, że to będzie nowa wersja, znaczy X360 Premium -> X360 Elite -> X360 Natal i te urządzenie będzie poprostu wbudowane czy coś a normalnie będzie można to dokupić. I tyle.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum